All-Star Batman and Robin - Art AdamsCzy pierwotnie to Jeph Loeb miał napisać scenariusz do “All-Star Batman and Robin” a za rysunki mieli odpowiadać Jim Lee i Art Adams?
Tak

“All Star Batman and Robin” Franka Millera i Jima Lee okazała się dość niefortunną serią, ale pomogła DC na krótki czas wypuścić na rynek serie “All Star”. Pierwotnie jednak za nową serię mieli odpowiadać twórcy “Husha” Jeph Loeb i Jim Lee.

W 2009 roku w rozmowie z magazynem Wizard Loeb opowiadał o projekcie, który nigdy nie został zrealizowany.

Miałem zrobić “All Star Batman and Robin” z Jimem Lee, ale odszedłem do Marvela i DC było niechętne bym to kontynuował, chociaż wydawnictwo Marvel nie miało nic przeciwko. Ale w końcu zaangażowali Franka Millera! Wiem, że Jim i ja pewnego dnia powrócimy do Batmana. “Hush 2” cały czas jest w planach! Jednak nikt nie wie, że za rysunki do drugiej opowieści ASBR miał odpowiadać Art Adams. W całości ukończyłem scenariusz do 11. numeru (szaleństwo, prawda) i Arthur zilustrował pół numeru – przepiękna robota z gościnnym występem Man-Batem. Szkoda, że nigdy nie ujrzało to światła dziennego.

Rok temu Art Adams na swoim profilu na Facebooku zamieścił szkice (można je obejrzeć na tej stronie), dzięki czemu wszyscy mają okazję się przekonać jak mogłoby wyglądać “All Star Batman and Robin”.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Wielka szkoda że nie zrealizowano tego projektu w ten sposób.

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki