Ben AffleckRóżnych plotek na temat “Batman vs. Superman” nie brakuje. Tym razem na spekulacje pozwolił dziennikarz Forbesa, który uważa, że duże szanse na wyreżyserowanie “Justice League” ma Ben Affleck.

Wcześniej odtwórcy Batmana w “Batman vs. Superman” zaproponowano wyreżyserowanie “Justice League” opartego na scenariuszu Willa Bealla, który obecnie został odłożony na półkę. Wtedy Ben nie był zainteresowany tą propozycją, ale teraz sytuacja jest inna. Zdobywca Oscara za scenariusz oraz dla producenta najlepszego filmu, powszechnie doceniany za reżyserskie osiągnięcia, stanowi teraz dodatkowe korzyści dla twórców “Batman vs. Superman”. Od momentu zaangażowania w film Snydera Affleck już wiele wniósł, a ostatnio do poprawek scenariusza zaangażowany został scenarzysta “Argo” Chris Terrio.

Po tym jak Warner Bros. ogłosiło przesunięcie premiery “Batman vs. Superman” pojawiło się wiele plotek dotyczących zdrowia Afflecka oraz tego jakoby miał opuścić projekt. Jednak bardziej realne wydaje się, że ma to związek z filmem “Justice League”, który według krążących plotek miałby być kręcony tuż po zakończeniu zdjęć do “Batman vs. Superman”. W takim układzie Zack Snyder może mieć za mało czasu by równocześnie zajmować się dwoma projektami. Pod uwagę mogą być też brane wyniki finansowe “Man of Steel”, który poradził sobie całkiem dobrze, ale trochę poniżej oczekiwań Warner Bros, również recenzje nie były idealne. Być może to był jeden z tego powodów dla których zdecydowano się na wspólny film z Batmanem i Supermanem? Z tego powodu studio może chcieć powierzyć wyreżyserowanie filmu, który w pełni pokaże świat superbohaterów DC Comics komuś innemu.

Być może takie teorie są nadinterpretacją i wszystko może dotyczyć tylko konfliktów terminów jeśli chce się kręcić dwa filmy praktycznie równocześnie. Może Snyder, tak jak wcześniej zapowiadał, chce się skupić na postaci Supermana i rozwijaniu jego historii?

Dziennikarz Forbesa zdradził jeszcze kilka informacji dotyczących kostiumu Batmana. Stój ma być w kolorystyce czarno-szarej. Pod względem wykonanego materiału ma to być coś podobnego do kostiumu Kapitana Ameryki z filmów Marvela, z dodatkiem opancerzonych fragmentów. Będzie też drugi kostium w całości opancerzony, ale nie przypominający zbroi Iron Mana, oparty na projektach z “The Dark Knight Returns” i “Kingdom Come”. Zdjęcia jednego z nich powinny zostać opublikowane już wkrótce.

Źródło: Forbes

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
6
1
godzin
0
8
minut
1
8
sekund
0
4
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5