Bill the Boy Wonder - cover - LARGEDziś bardzo wyjątkowy dzień. Swoją setną rocznicę urodzin odchodzi człowiek, bez którego postać Batmana nie byłaby taką, jaką znamy. Mowa oczywiście o Billu Fingerze – zapomnianym współtwórcy Mrocznego Rycerza. To jemu możemy zawdzięczać też powstanie tragicznej historii Bruce’a Wayne’a, czy wykreowanie Jokera, Riddlera, a nawet pomysł na Batmobil.

Wiele osób podjęło walkę o to, aby pamięć o Billu Fingerze nie zaginęła. Współtwórca Batmana nadal jest pomijany w stopkach komiksów, czy napisach filmów. Z okazji setnych urodzin serwis BatCave postanowił zorganizować wydarzenie, którym chcemy pokazać, ze polscy fani Mrocznego Rycerza pamiętają o Billu Fingerze.

Od dnia dzisiejszego do ósmego marca będziemy czekać na nagrania video Was – fanów – wyrażających prostą kwestię (po Polsku!) – „Pamiętam o Billu Fingerze”. Możesz powiedzieć tylko tyle (czy raczej – aż tyle), a nawet więcej, jeśli masz na to ochotę. Powinno być to jednak związane z Billem Fingerem i zawierało kwestię „Pamiętam”. Jakość video jest drugorzędna, najważniejsze jest to, aby Wasz głoś był wyraźnie słyszalny. Z wszystkich nadesłanych filmów powstanie montaż video, który zostanie opublikowany w sieci. W ten sposób Polacy będą mogli złożyć hołd pamięci Billa Fingera oraz zainteresować innych jego historią. Finalny montaż zawierać będzie również angielskie napisy, aby internauci z całego świata mogli go zrozumieć.

Nieważne, czy jesteś fanem kreskówek, filmów, czy komiksów z Batmanem – każdy może wziąć udział! A jeśli jesteś cosplayerem i masz strój związany z Batmanem, zachęcamy do wystąpieniu w przebraniu.

Swoje filmy (lub linki do filmów) wysyłajcie na redakcyjnego maila redakcja@batcave.com.pl. Koniecznie napiszcie, czy chcecie być podpisani w finalnym filmie i jeśli tak, to w jaki sposób (imię, imię i nazwisko, nick, e-mail). Wysyłając swoje nagranie zgadzacie się na wykorzystanie je do publicznego montażu w całości lub fragmentach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

A Google najwyraźniej olał inicjatywę fanów:(

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
1
2
sekund
5
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):