BATMAN/SUPERMAN #21Po ogłoszeniu rozpoczęcia nowego etapu w świecie Batmana minęło już trochę czasu. Czytelnicy do swojej dyspozycji dostali zapowiedzi na miesiąc po zakończeniu wielkiego wydarzenia “Convergence“, które ujawniają kilka świeżych detali na temat zupełnie innego Mrocznego Rycerza. Opis “Detective Comics #41” oraz okładka “Batman/Superman #21” silnie insynuują, że zastępca Bruce’a Wayne’a będzie związany z gothamską policją.

W ostatnim czasie Scott Snyder podał też kilka interesujących szczegółów na temat swoich komiksów z Batmanem za pośrednictwem Twittera. Oto lista najważniejszych z nich:

  • ze względu na stworzenie razem z Gregem Capullo 8-stronnicowego komiksu zapowiadającego nową historię w “Batman #41“, premiera finału “Endgame” została przesunięta na początek kwietnia,
  • sam ostatni rozdział obecnej opowieści jeszcze nie jest dokończony – Greg Capullo nadal rysuje poszczególne strony i zdradził, że Snyder ma przygotowane dwa zakończenia – jedno bardziej optymistyczne, drugie mroczniejsze i nadal nie zdecydował, które zostanie użyte,
  • zarówno “Convergence” oraz “Batman Eternal” nie mają żadnego wpływu na główną serię i nowe status quo Mrocznego Rycerza, dlatego nie trzeba być na bieżąco z wieloma tytułami, aby być świadkiem nadchodzących zmian,
  • Snyder zamierza powrócić do historii Batmana, którą przedstawił wraz z Seanem Murphym w “Detective Comics #27” – duet autorów wykorzysta ten motyw w przyszłym roku,
  • wątek nowego Mrocznego Rycerza jest historią zaplanowaną na konkretną ilość numerów i ma pozwolić scenarzyście spojrzeć na bohaterów z zupełnie nowej perspektywy,
  • mechaniczny kostium inspirowany jest mangą “Appleseed“, a osoba go nosząca posiada także zwykły strój Mrocznego Rycerza,
  • broń używana przez bohatera strzela batarangami, do wyposażenia dojdzie także zupełnie nowy Batmobil

Źródło: Twitter Scotta Snydera (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Obawiam się że będzie już tylko gorzej bo obu panom powoli zaczyna brakować pomysłów a szkoda bo ładnie zaczeli z Court of Owls kończąc na całkiem niezłym Death of the Familly. Zero Year to już porażka moim zdaniem temat oklepany na milion sposobów i Endgame zaczyna trochę nudzić.

Według mnie Zero Year był świetny,najlepsze przedstawienie jak dla mnie historii gangu Red Hooda z masą smaczków.

Co do zakończenia EndGame,niech wybierze te mroczniejsze,myślę że bardziej by pasowało do historii z Jokerem jakieś takie mocne,mroczne zakończenie.

Ogólnie to chciałbym żeby Snyder i Greg zabrali się za jakąś historię związaną z Banem bo postać się strasznie marnuje,albo choćby ze Scarecrowem,coś ala Arkham Knight.Inne postacie też mile widziane.Zobacze wszystko od tych panów,bo jak narazie niczym mnie nie zawiedli.

Mnie się marzy powrót bardzo dawno nie widzianej w komiksach o gacku postaci. RA’S AL GHUL! chcę żeby Batman znów walczył przeciwko lidze i romansował na boku z piękna Tallią 🙂 Zawsze odnosiłem wrażenie że spotkania Batmana z Ra’s były niczym kuszenie przez diabła – oko za oko co Ra’s tłumaczył jako sprawiedliwość, jak wiadomo Batman zawsze miał inne zdanie w tej kwestii.

Przeciez RA’s dopiero co byl a Talia nei zyje.
Ale dobrze mowisz,to byly dobre czasy.

Chodziło mi o rozwinięcie historii jak to było w ‘syn demona’ czy ‘narodziny demona’ a tego dzisiaj brakuje niestety. Ra’s al Ghula zawsze traktowałem jako ‘wyjątkowego’ złoczyńce – nie jest dobry ale nie można go porównywać z psycholami jak Joker czy Scarecrow. W serialu z lat 90-tych Ra’s zrobił na mnie ogromne wrażenie i takim go zapamiętałem.

Poza tym czymś wyjątkowym w relacjach Batman-Ra’s zawsze było to że Ra’s doceniał oddanie sprawiedliwości Batmana ale uważał jego moralne metody za nieskuteczne to również sprawia że chylę czoła przed tą postacią.

Masz rację,też bym ujrzał tą postać w wykonaniu Snydera i Capullo 🙂

Czy ja dobrze rozumiem? Zaś Bruce’a będzie ktoś zastępował? Czy tego nie było już w Knightfall i w Battle for the Cowl? Snyder schodzi na psy.

już za:
dni
3
6
8
godzin
2
2
minut
3
7
sekund
1
5

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
7
godzin
2
2
minut
3
7
sekund
1
5
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5