Forum
Już wkrótce
  • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
  • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,

"Batman: Ziemia Jeden"Dzisiaj do sprzedaży, nakładem wydawnictwa Egmont, trafiły dwa komiksy z Batmanem – “Batman: Ziemia Jeden” oraz “Kryzys tożsamości”. Oba są częścią linii wydawniczej Egmontu DC Deluxe.

BATMAN. ZIEMIA JEDEN
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Gary Frank
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 144
Format: 180 x 275
Sugerowana cena detaliczna: 69,99

Oto Batman, jakiego jeszcze nie widzieliście.
Sfrustrowany, przepełniony gniewem nastolatek, który szkoli się do walki ze złem.
Początkujący bohater, popełniający mnóstwo błędów.
Album Ziemia Jeden to opowiedziane na nowo początki Batmana – uwiarygodnione i uwspółcześnione.

W kolekcji DC Deluxe ukazują się najwybitniejsze albumy komiksowe wydane przez DC Comics na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Album Batman Ziemia Jeden zabiera nas do rzeczywistości Ziemi Numer Jeden. W jej realiach Mroczny Rycerz nie jest herosem idealnym, który zwycięża w każdym pojedynku. W tym alternatywnym świecie Batman jest zwykłym (tyle że bogatym) człowiekiem opanowanym myślą o zemście za śmierć rodziców. Nie potrafi się odnaleźć w mieście terroryzowanym przez mafię demonicznego burmistrza Oswalda Cobblepota zwanego Pingwinem. Właśnie jego młody Bruce Wayne podejrzewa o zlecenie zabójstwa swoich bliskich. Milioner próbuje walczyć z ulicznym złem, stara się wymyślić dla siebie strój mogący napędzić stracha złoczyńcom, trudzi się, opracowując narzędzia przydatne w miejskiej walce. W końcu uzyskuje pomoc uzdolnionego inżyniera-wynalazcy, a także zdobywa przyjaźń i szacunek Alfreda, który okazuje się byłym komandosem. Jednak nawet ich wsparcie może nie być wystarczające w starciach z miejską mafią, przekupną policją i seryjnym mordercą zwanym Urodzinowym Chłopcem. Bruce Wayne będzie musiał się wiele nauczyć, aby stworzyć legendę Batmana. Scenariusz albumu napisał Amerykanin Geoff Johns, współautor wielu bestsellerowych serii o bohaterach takich jak Green Lantern, Flash czy Superman. Rysunki są dziełem brytyjskiego grafika Gary’ego Franka, znanego z opowieści o Hulku i Supergirl. Obaj twórcy współpracowali wcześniej przy innej znakomicie przyjętej przez czytelników historii umieszczonej w tej samej rzeczywistości równoległej – Superman: Earth One (Superman: Ziemia Jeden).

"Kryzys tożsamości"KRYZYS TOŻSAMOŚCI
Scenariusz: Brad Meltzer
Rysunki: Rags Morales
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 264
Format: 180 x 275
Sugerowana cena detaliczna: 89,99

Czy bohaterowie w kostiumach mają się czego bać?
Czy ich bliscy są bezpieczni?
Jak daleko można posunąć się w ich obronie?
Popularny autor thrillerów prawniczych Brad Meltzer jako scenarzysta tego komiksu pokazał “superbohaterstwo” od zupełnie innej strony.

W ramach DC Deluxe, nowej kolekcji Klubu Świata Komiksu, przedstawiamy legendarny Kryzys tożsamości, którego zeszytowe wydanie osiągało w USA rekordowe nakłady. „Popularny autor thrillerów prawniczych Brad Meltzer jako scenarzysta tego komiksu pokazał superbohaterstwo od zupełnie innej strony. Czy bohaterowie w kostiumach mają czego się bać? Czy ich bliscy są bezpieczni? Jak daleko można posunąć się w ich obronie? Kryzys tożsamości to wstrząsająca opowieść o cenie bycia bohaterem, o cierpieniu i trudnych wyborach, w których każde możliwe wyjście jest złe. To komiks w którym superbohaterowie płaczą, w którym zamordowana zostaje ciężarna kobieta, w którym Liga Sprawiedliwości okazuje się wcale nie taka sprawiedliwa, nawet wobec własnych członków” – napisał w posłowiu do albumu Kamil Śmiałkowski.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mogę się zdecydować co kupić,jakaś mała podpowiedź ? ;>

Zdecydowanie Kryzys tożsamości. Czytałem oba komiksy i Ziemia jeden nie ma startu do komiksu Brada Meltzera i Ragsa Moralesa.

Najlepiej obydwa ( W empik jest promocja – 15% za zakup książek za min. 85 zł, jak kupisz oba komiksy to zapłacisz 108 zł )

Ja proponuję Batmana, ale mówię to jako fan tej postaci, więc pewnie nie jestem obiektywny 🙂 Niemniej jednak “Earth One” to świetny komiks.

Ciężki wybór bo czytałem że Identity Crysis ma świetny scenariusz,trochę przypominający komiks Watchmen,do tego 270 stron to jak dla mnie duży plus.
Ciekawe czy Egmont wyda Batman Earth One Vol. 2

“Batman: Ziemia Jeden” jest świetny. Dzisiaj stałam się szczęśliwą posiadaczką. 🙂

Zapraszam do mojej recenzji “Kryzysu tożsamości”, będę wdzięczny za wszelkie opinie:
http://czarnadziura.weebly.com/blog/kryzys-tozsamosci-brad-meltzer-rags-morales

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"