Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

Ben Affleck jako BatmanFashionista opublikował interesujący artykuł na temat superbohaterskich kostiumów. Michael Wilkinson zdradził w nim kilka szczegółów dotyczących stroju Batmana.

Jak się okazuje ubranie Mrocznego Rycerza nie należy do najprostszych zadań. Cały proces zajmował ok. 25 minut i aktor potrzebował przy tym pomocy trzech osób.

Nowy kostium Batmana pozwala jednak na obracanie głową. Rozwiązanie tego problemu było jedną z podstawowych rzeczy wymaganych przez Zacka Snydera.

“Dla Zacka, bardzo ważne było, by Batstrój był wygodny i bardzo elastyczny. Zastosowano wiele niesamowitych rozwiązań technicznych przy tworzeniu nowego czarnego kaptura”, powiedział Michael Wilkinson.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Może to głupie pytanie i niektórzy pomyślą że to hejt, ale nic z tych rzeczy.
Czy ten kostium ma chociaż rozporek?
Bo wstrzymanie (za przeproszeniem) kupki raczej nie jest problemem ale wstrzymanie siku na 25 minut to już spore wyzwanie.

Z tego co pamiętam, w jednym z wywiadów było wspomniane, że kostium nie ma rozporka. A Christian Bale przecież ostrzegał. :/

Przy kazdym filmie z udzialem batmana slychac bylo tekst:”Rozwiazalismy problem obracania glowy”. Jak sie konczylo kazdy dobrze wie.

Ke? Ja taki tekst słyszałem tylko przy filmie Nolana. I generalnie był on prawdziwy, ale samo rozwiązanie cienkie jak sik pająka. W innych przypadkach nie mógł on paść, chociażby dlatego że.. nie rozwiązano tam problemu z obracaniem głowy.

A o Snyderowsko-Wilkinsonowski kostium Batmana od początku można było być spokojnym. Przecież Nite Owl który ma podobny koncepcyjnie strój co Batman, mógł bez problemu ruszać głową.

Redaktorze – ‘ubranie kostiumu’? Założenie! Brońmy polszczyzny jak Batman Gotham.

3 osoby, a wystarczyłby jeden Alfred 🙂

za
dni
1
0
2
godzin
0
1
minut
2
7
sekund
4
0
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki