Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

"Batman v Superman: Dawn of Justice"W “Batman v Superman: Dawn of Justice”, Batman podczas swojej krucjaty stosuje metody, które części widzom mogły wydać się kontrowersyjne. W wywiadzie dla Hey U Guys Zack Snyder wyjaśnia swoje podejście do postaci.

SPOILER!

“Starałem się pokazać to w techniczny sposób. Na YouTube jest świetny filmik, który pokazuje wszystkie ofiary Batmana w filmach Christophera Nolana, chociaż większość postrzega je jako produkcje, w którym Batman nie zabija. Wydaje mi się, że Batman uśmierca 42 osoby! Także pokazuje filmy Tima Burtona, od których narodziła się reputacja bohatera, który nie zabija.”

“Dlatego chciałem to osiągnąć przez inne środki. Strzelając w samochód, który wybucha wraz ze zbirami, albo grant wybuchający w ręku bandyty, albo kiedy trafia w zbiornik i przeciwnik zapala się od niego. Postrzegam go jako osobę, która bezpośrednio nie zabija, ale jeśli bandyci mają coś co wybucha, to Batman rzekłby, że to nie jego problem.”

“Bardziej nieumyślne spowodowanie śmierci niż morderstwo, chociaż chciałbym powiedzieć, że w komiksie Franka Millera, do którego nawiązuje, Batman zabija cały czas. Jest taka scena w powieści graficznej gdzie przebija się przez mur, zabiera karabin maszynowy faceta, to z ‘The Dark Knight Returns’, i na końcu strzela mu prosto między oczy. Jeden strzał. Oczywiście ja wybrałem zbiornik z benzyną, a wszyscy moi pracownicy mówili, ‘Musisz strzelić mu w głowę.’, ponieważ to fani komiksów, a ja na to, ‘Nie będę facetem, który zrobić coś takiego'”.

Źródło: Hey U Guys

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"