BATMAN V SUPERMAN: ŚWIT SPRAWIEDLIWOŚCIPo seansach przedpremierowych, dzisiaj oficjalnie do polskich kin wchodzi “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Fani będą mieli różne wersje do wyboru, w zależności od wybranego kina:

  • “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” 2D – napisy
  • “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” 2D – dubbing
  • “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” 3D IMAX – napisy
  • “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” 3D – napisy
  • “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” 3D – dubbing


Reżyser Zack Snyder (Człowiek ze stali) prezentuje produkcję Batman v Superman: Świt sprawiedliwości ze zdobywcą Oscara Benem Affleckiem (Operacja Argo) w roli Batmana/Bruce’a Wayne’a oraz Henrym Cavillem (Człowiek ze stali, Kryptonim U.N.C.L.E.) jako Supermanen/Clarkiem Kentem. Bohaterowie po raz pierwszy staną twarzą w twarz na dużym ekranie.

W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje.  Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

W filmie w reżyserii Zacka Snydera wystąpili także: nominowani do Oscara Amy Adams (American Hustle, Człowiek ze stali) jako Lois Lane, Jesse Eisenberg (The Social Network) w roli Leksa Luthora, Diane Lane (Niewierna, Człowiek ze stali) jako Martha Kent oraz Laurence Fishburne (Tina, Człowiek ze stali) wcielający się w postać Perry’ego White’a, laureaci Oscarów Jeremy Irons (Druga prawda) w roli Alfreda i Holly Hunter (Fortepian) jako senator Finch, jak również Gal Gadot (seria filmów Szybcy i wściekli), która zagrała Wonder Woman/Dianę Prince

Snyder reżyserował na podstawie scenariusza autorstwa Chrisa Terrio i Davida S. Goyera, w którym wykorzystano postaci z uniwersum DC Comics, w tym Batmana stworzonego przez Boba Kane’a oraz Supermana według pomysłu Jerry’ego Siegela i Joe Shustera.  Za produkcję odpowiadali Charles Roven i Deborah Snyder, a producentami wykonawczymi byli Wesley Coller, Geoff Johns oraz David S. Goyer.

W skład ekipy filmowej Snydera weszli operator Larry Fong (300, Watchmen. Strażnicy) oraz scenograf Patrick Tatopoulos (300: Początek imperium), a z jego zespołu pracującego na planie Człowieka ze stali montażysta David Brenner, projektant kostiumów Michael Wilkinson i specjalista od efektów wizualnych John „DJ” DesJardin.  Muzykę do filmu skomponowali nagrodzony Oscarem Hans Zimmer (Król Lew, Człowiek ze stali) oraz Junkie XL (Mad Max: Na drodze gniewu).

Warner Bros. Pictures przedstawia film produkcji Atlas Entertainment/Cruel and Unusual w reżyserii Zacka Snydera zatytułowany Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Film będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures, należącą do Warner Bros. Entertainment. Jego światową premierę zaplanowano na 25 marca 2016 roku. Obraz zostanie wyświetlony w 3D i 2D oraz w wybranych kinach IMAX 3D. W Polsce film zobaczymy od 1 kwietnia 2016 r.!

NOTKI BIOGRAFICZNE POSTACI

bvs_superman_wpwSUPERMAN / CLARK KENT
Superman to najpotężniejszy i najsłynniejszy superbohater na świecie. Osierocony przybysz z planety Krypton, na Ziemi zawsze będzie kimś obcym. Choć cechuje go niezachwiane poczucie sprawiedliwości, szacunek dla ludzi i powołanie, by zawsze bronić prawdy, jego nadludzkie zdolności — latanie, niesamowita siła i szybkość, termiczny i prześwietlający wzrok — sprawiają, że tak naprawdę nigdy nie będzie człowiekiem, mimo że walczy w imieniu ludzkości.
Jako działający w Metropolis reporter Clark Kent, Superman śledzi światowe zagrożenia z centrum międzynarodowej organizacji prasowej The Daily Planet.

bvs_batman_wpwBATMAN / BRUCE WAYNE
Bruce Wayne, miliarder dręczony przez wspomnienia o brutalnym morderstwie rodziców,poświęcił życie, by zostać największym na świecie pogromcą zbrodni — Batmanem. Jako Mroczny Rycerz, dzięki nieprawdopodobnej sile fizycznej i nieprzeciętnej inteligencji, stał się ostatecznym obrońcą ludzi przed złem. Nieustającą walkę z przestępcami toczy na terenie Gotham City, a także poza nim.
Aby chronić tożsamość Batmana przed wrogami, na co dzień Bruce Wayne odgrywa rolę miliardera-playboya sprawującego pieczę nad Wayne Industries i oddającego się życiowym przyjemnościom.

bvs_alfred_wpwALFRED
Niewzruszony kamerdyner rodziny Wayne’ów, Alfred Pennyworth, odpowiadał za wychowanie osieroconego po śmierci rodziców Bruce’a Wayne’a. Teraz, jako prawa ręka Batmana, odgrywa podwójną rolę — zarządza pozostałościami posiadłości Wayne’ów oraz pomaga Bruce’owi w jego tajnej działalności, czerpiąc ze swoich umiejętności nabytych w służbach specjalnych. Sarkazmem i przenikliwością potrafi sprowadzić na ziemię zarówno Bruce’a, jak i Batmana. Liczne umiejętności — od obsługi najnowocześniejszych technologii po opatrywanie ran — czynią z niego kluczowego sprzymierzeńca Mrocznego Rycerza.

bvs_lois_wpwLOIS LANE
Lois Lane to nieustraszona, prostoduszna reporterka mieszczącej się w Metropolis Daily Planet, zdobywczyni nagrody Pulitzera. Wielokrotnie ryzykuje życiem i zdrowiem, aby zdobyć materiał, mimo że cały czas zna sekret, o który biłyby się wszystkie redakcje — tożsamość Supermana. Tak jak Superman poprzysiągł zawsze bronić życia i wolności ludzi, tak Lois obiecała ujawniać prawdę, by słowami krzewić wiedzę oraz zrozumienie i dzięki temu uczynić świat bezpieczniejszym miejscem. To wzajemna miłość Lois i Supermana stanowi dla bohatera najtrwalsze powiązanie z ludzkością.

bvs_ww_wpwWONDER WOMAN / DIANA PRINCE
Wonder Woman, najsłynniejsza kobieta w gronie superbohaterów, ucieleśnia niedoścignioną siłę i zarazem grację urodzonej wojowniczki oraz głębokie współczucie i zrozumienie opiekunki ludzkości. Znana jako symbol równości, siły i prawdy, kobieta o wrodzonej pewności siebie i imponującej inteligencji staje się niezrównanym, choć niespodziewanym sojusznikiem.
Nieśmiertelna amazońska księżniczka Diana śledzi światowe spiski pod postacią pięknej i tajemniczej handlarki antyków Diany Prince.

bvs_lex_wpwLEX LUTHOR
Lex Luthor, naznaczony zabójczym piętnem nieprzeciętnego umysłu i niepohamowanego ego, pragnie usunąć jedyną osobę, która może zagrozić jego potędze — Supermana. Wprawdzie pod względem fizycznym nie jest w stanie zagrozić Człowiekowi ze stali, góruje jednak nad nim intelektualnie. Co gorsza, postrzega go nie tyle jako wybawiciela ludzkości, co jako największe dla niej zagrożenie. Lex Luthor ma do dyspozycji ogromne zasoby międzynarodowej spółki LexCorp i nie zawaha się ich użyć, by uniemożliwić Supermanowi mieszanie się do jego planów, a jeśli zajdzie taka konieczność — by w ogóle wymazać herosa ze świadomości ludzi.

BATMOBIL / BATSKRZYDŁO
Dwa nowoczesne pojazdy Batmana — BATMOBIL oraz BATSKRZYDŁO — zostały stworzone na podstawie technologii opracowanych przez Wayne Enterprises i przerobionych po kryjomu przez Bruce’a Wayne’a i Alfreda. Oba pojazdy są wyposażone w zaawansowane technicznie przyrządy i broń, dające Mrocznemu Rycerzowi taktyczną przewagę nad licznymi wrogami czyhającymi w Gotham i nie tylko.

BATJASKINIA / REZYDENCJA WAYNE’ÓW
Rezydencja Wayne’ów, która niegdyś olśniewała dostojeństwem, obecnie zieje pustką. W lesie za ruinami, nad jeziorem mieści się samotnia Bruce’a zbudowana przed laty przez jego ojca. Mała, acz elegancka i nowoczesna budowla o szklanych ścianach służy jako dom oraz skrywa przejście do Batjaskini, podziemnej kwatery Batmana. Tu ukryty jest Batmobil i inne pojazdy, a także kostiumy i liczne specjalne narzędzia i bronie. W Batjaskini Bruce Wayne zmienia się w strażnika porządku Batmana, a jego ciało i umysł stają się ostateczną bronią przeciwko przestępcom. Dzięki znajdującemu się w jaskini specjalnemu komputerowi wojskowemu z systemem bezpośredniego połączenia z satelitami Batman i Alfred mogą w poszukiwaniu informacji włamywać się do zastrzeżonych plików i monitorować ulice Gotham City oraz innych miast świata, wypatrując zagrożenia.

Źródło: Warner Bros. Entertainment Polska

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
3
godzin
1
5
minut
1
1
sekund
0
9
Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
batman-plakat_5 batman-plakat_4 fkmwls5vua40pgi fkmwfk7vuacwqy_ fkbaaabvuaa3nk_ jnqptfs_sfbssbohf