Bruce WayneTo był kolejny niezbyt udany weekend dla studia Warner Bros. Podczas ostatnich trzech dni film “Batman v Superman: Dawn of Justice” nie tylko spadł na czwarte miejsce najlepiej sprzedających się filmów w USA, zarabiając już tylko 9,01 mln dolarów, ale też ponownie odnotował olbrzymi spadek wpływów względem ubiegłego tygodnia (wyniósł on aż 61,4%). Tak duża strata widowni spowodowana była w dużej mierze silną konkurencją, zwłaszcza premierą “The Jungle Book” Jona Favreau wyprodukowaną przez studio Disney, która przebiła wszelkie prognozy, zarabiając na otwarcie ponad 100 milionów dolarów.

Największa konkurencja jednak jeszcze przed filmem Zacka Snydera. Już za trzy tygodnie do kin trafi starcie superbohaterów Marvela w “Captain America: Civil War”. Do tej pory Batman i Superman zarobili 311,3 mln dolarów, więc przy natarciu Iron Mana i spółki, drugiemu filmowi DC Extended Universe może nie udać się wywalczyć miejsca w Top10 najbardziej dochodowych filmów o superbohaterach w USA, które obecnie zamyka hit Marvela z 2014 roku “Guardians of the Galaxy” z ponad $333 milionami zysku.

Źródło: BoxOfficeMojo

PRZECZYTAJ TAKŻE:

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ależ dramatyczny tytuł i artykuł. Aż się nawet przejąłem. Potrem zerknąłem na autora i mi przeszło 😎
Tak dla otuchy dodam to czego zabrakło wyżej. Batman v Superman zarobił w sumie 827,311,730 dolców

Katastrofa!!! – WB zamyka swoją działalność!!! – DC Comics umiera!!! 🙂

Nie chce tu zabrzmieć jak malkontent, ale te wyniki finansowe to naprawde porażka.

Porazka to troche za duze slowo, ale spore rozczarowanie pasuje jak ulal. Z drugiej strony przy tak mega duzej krytyce zarobic w USA ponad 300 milionow, a na reszcie swiata ponad pol miliarda, to wcale nie taki zly wynik, chodz oczekiwania byly spore. W sumie jak na drugi film z universum jest calkiem dobrze. Tak wiem Batman i Superman… Wiec jest porazka. No coz, to ciagle dopiero drugi film z universum.

Przy tak dużej krytyce zarobić “tylko tyle” to wciąż osiągnięcie. Większość filmów Transformers było jeszcze bardziej gniecione przez krytyków i widzów, a mimo to odnotowywały dużo mniejsze spadki. Przypomnijmy, że BvS na otwarcie zarobiło ponad $422 mln, a wynik końcowy filmu będzie niewiele ponad dwukrotnie większy.

Skalę “porażki” BvS można zaobserwować porównując go do dwóch filmów superbohaterskich, które ma przed sobą. “Strażnicy galaktyki” – superbohaterowie kompletnie nieznani (poza kręgami fanów i geeków) do 2014 roku, opowiadający o gadającym szopie i drzewie – $333 mln w USA, trzeci wynik roku, zarówno w Stanach jak i na całym świecie. Dalej “Spider-Man 3” – $336,5 mln w USA (film roku) i $891 mln na całym świecie (trzecie miejsce), a było 9 lat temu!! Dziś trzeci pająk zarobiłby ponad $1,1 mld i to bez 3D.

Mieć w jednym filmie Batmana i Supermana i zarobić tyle to trzeba umieć. Polecam: http://www.youtube.com/watch?v=u0j8DJQDyFo

To trochę nieuczciwe porównanie, ale trzeci film universum Marvela – “Iron Man 2” (porównuje z trzecim, a nie z drugim, bo BvS to sequel MoS tak jak IM2 był sequelem pierwszego “Iron Mana”, dlatego “The Incredible Hulk” pomijam) zarobił $312 mln w USA (trzeci film roku). Przy dzisiejszych cenach biletów byłoby to $342 mln w USA – więcej od BvS, bez 3D i przy dużo mniejszym budżecie ($200 mln na produkcję i $55 mln na reklamę).

Na dziś dzień wygląda na to, że BvS nie będzie nawet w Top5 tego roku (nie wyprzedzi “Deadpoola”, “Civil War” też zarobi więcej, “Zootopia” też, “Księga Dżungli” może też, “Rogue One” i “Gdzie jest Dory?” też będą bardzo mocne), a pierwszy film DCEU “Man of Steel” był piąty. 😛

W USA poniżej oczekiwań, ale w Brazylii “Batman v Superman” osiągnął już większe wpływy niż “Star Wars: The Force Awakens”. W kilku krajach ustalone zostały też najlepsze wyniki w historii dla Warner Bros. (India, Indonesia, Malaysia, Philippines i Vietnam).

Wynik z całego świata, to też 6. miejsce wśród filmów o superbohaterach.

Mam nadzieje że władze WB dojdą do odpowiednich wniosków (długość filmu i ilość poruszonych wątków). Myślę że na siłę chcieli nadrobić przepaść do uniwersum Marvela gdzie historia jest już opowiadana przez kilka lat. Ciekaw co by było gdyby wycieli poboczne rzeczy (wizja przyszłości z omegą, maila z całą drużyną i całą końcówkę z DD). Lepiej by było rozszerzyć wątek dochodzenia do tego jaką rolę odgrywa Lex w podziemnym świeci, bardziej rozbudować początkową relację Supermana i Batmana oraz Lois i Clarka. Film mógłby się kończyć finalną akcją Batmana przy uwolnieniu oraz Supermana konta Lex z kryptonitem z dłoni. Elementem wprowadzającym do kolejnego filmu mogła by być ucieczka Lexa zorganizowana przez jego asystentkę oraz włamanie do statku by stworzyć kreaturę która ma zabić Supermana. Kolejny film z solówką Batmana – jeden z wątków dotyczyłby dochodzenia Batmana przy projektach LexCorp, nieskuteczne poszukiwania Lexa, wprowadzenie do przyszłych członków ligi, nawet mogłoby być podobnie w formie taśm monitoringu ale bez już zaprojektowanych logotypów i ksywek. Oczywiście główny wątek na miarę Batmana z kimś z jego okolicy. I tutaj pojawia się miejsce na osobny film WW oraz film o powstaniu ligi przeciwko DD i Lexowi.

już w kinach!

już za:

dni
3
9
4
godzin
0
1
minut
0
7
sekund
1
7

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292