Forum
Już wkrótce
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
  • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
  • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
  • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,

DC_Logo_Blue_FinalDC Entertainment zaprezentowało dziś nowe logo DC Comics. Po raz pierwszy pojawi się ono na okładce “DC Universe: Rebirth Special #1”, który trafi do sprzedaży 25 maja.

“Choć komiksy nadal są sercem i duszą DC, to marka rozwinęła się i teraz symbolizuje tworzenie mocnych historii dla wielu różnych form przekazu. DC jest domem dla największych super-bohaterów i super-złoczyńców, a nowe logo ma charakter i siłę, by stanąć dumnie obok kultowych symboli DC”, powiedział Amit Desai, DC Entertainment Senior Vice President of Marketing and Global Franchise Management. “Wprowadzenie nowego logo jest idealnym hołdem dla dziedzictwa DC, ekscytującej przyszłości i co najważniejsze, naszych fanów.”


dc-logos

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

14 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Dla mnie i tak to stare logo DC 1976-2004 było najlepsze i uważam że władze DC powinny je przywrócić. Mam dziś ogromny sentyment do tego loga dzięki kupowanym komiksom w latach 90-tych.

Zgadzam się. Lekko zmienić, unowocześnić tamto logo i byłoby dobrze. Tutaj jest zbyt minimalistycznie i te litery nie są zbyt estetyczne. Pomyśleć, że ten potworek będzie w nadchodzących filmach i serialach przez następne parę lat.

To nowe logo DC wygląda jakby było zrobione od odpiernicz w 5 minut.

albo logo jakiegoś sklepu z tanim obuwiem.

…albo logo jakiegoś American Football team. Do NFL jak znalazł.

Chyba projektował je ktoś z upośledzeniem umysłowym. Przecież to jest takie słabe, że aż nie chce się wierzyć, że to nie Prima aprilis.

Te czcionki są beznadziejne a samo logo wygląda jak zaprojektowane na GIMPie 🙁

Coooo? 🙁 Jestem zawiedziona, uważam, że poprzednie logo było idealne. Rozumiem, czasem trzeba wprowadzić zmiany, ale to nowe logo jest po prostu słabe 🙁

1. A podobno “rebirth” nie miało być rebootem i nie miało przynieść takich zmian. A jednak.

2. Poprzednie logo było średnie – zwłaszcza w porównaniu z dwoma znakomitymi poprzednikami – ale przez ostatnie 4 lata przyzwyczaiłem się do niego i polubiłem je. Nowe to najsłabsze logo DC od 1976 roku! Wygląda jak amatorska robota wykonana w kilka minut. Strasznie rozczarowujące. Ciekawe jak będzie wyglądać na okładkach i czołówkach przyszłych filmów (no i czy pojawi się już przed “Suicide Squad” i “Killing Joke”)?

DC za bardzo kombinuje w ostatnich latach. Najpierw New52 teraz ten Rebirth, zmieniają logo co kilka lat, odświeżają te serie po milion razy a potem je zamykają i znowu odświeżają zrażając do siebie czytelników. To się musi źle skończyć.

nie rozumiem dlaczego to koło przycina litery i zmniejsza oddech dla DC, odbieram to logo klaustrofobicznie, aż tak bardzo się czują przytłoczeni fejmem na Marwela?
logo z 2012 było bardzo uniwersalne, wręcz filmowe, przyjmowało kolor i atrybuty prezentowanego bohatera, ktoś kto to wymyślił był geniuszem. jak już się uparli na zmianę, to wolałbym nowocześniejsza konwersję z 76.

Również najbardziej podoba mi się logo wprowadzone w 1976… pewnie dlatego, bo najwięcej komiksów w mojej kolekcji właśnie je posiada na okładce. 😀 Chociaż to następne też takie znowu złe nie było. To z 2012 wprowadzono ewidentnie pod czołówki filmów, by je można było ładnie animować. 😉 A najnowsze? Jeżeli ma to być “powrót do korzeni”, to raczej słaby…

Pierwotnie byłem zawiedziony nowym logiem. Głównie dlatego, że poprzednie mi się bardzo podobało i nie widziałem potrzeby jego zmiany, szczególnie po zaledwie 4 latach. Szybko jednak moje zdanie się całkowicie zmieniło. Logo jest proste, współczesne i oddające hołd przeszłości. Podoba mi się, że pozbyli się nazwy “Comics” i zostało samo DC. Podoba mi się że inspirowali się logami Batmana, Supermana i Wonder Woman. Podoba mi się że jest bardzo proste, a jednocześnie charakterystyczne (litera C). Obecnie uważam że to ich najlepsze logo. Nie moge się doczekać by zobaczyć jak zastosują je w filmach i serialach.

to logo jest niewiarygodnie słabe. nie widzę tu ani charakyteru ani siły o których mówi Amit Desai.
katastrofa

za
dni
1
0
1
godzin
0
6
minut
0
8
sekund
4
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki