Forum
Już wkrótce
  • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
  • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,

Batman: Batman i SynDzisiaj do sprzedaży trafił piąty tom Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics – “Batman i Syn” (39,99 zł). W odróżnieniu od wcześniejszego wydania Egmontu, nowe wydanie bogatsze będzie o historie z “Batman #664-665 (Vol. 1)”, dodatkowo w tomie znajdziemy przedruk debiutu Talii al Ghul z “Detective Comics #411 (Vol. 1)”. Za dwa tygodnie będzie można kupić “Wonder Woman: Krąg”. Kolejnym komiksem z Batmanem wydanym w ramach kolekcji będzie “Batman: Długie Halloween, część 1” (16 listopada).

Słynny album autorstwa dwóch legend amerykańskiego komiksu – scenarzysty Granta Morrisona i rysownika Andy’ego Kuberta.

Batman ostatecznie pokonuje Jokera i wtedy okazuje się, że… w Gotham nie pozostał już ani jeden superprzestępca do schwytania! Jego adoptowanemu synowi Robinowi też się nudzi, więc postanawia wybrać się na weekend w góry. Z kolei kamerdyner Alfred przekonuje Batmana, do udziału w londyńskiej akcji pomocy Afryce. I właśnie w Londynie Batmana dopada sprawa z dalekiej przeszłość – znana terrorystka przypomina mu wspólnie spędzoną noc, której owocem jest ich syn… Ale czy kobiecie naprawdę chodzi o to, by Batman – jak prawdziwy ojciec – zajął się synem? A może gra toczy się o coś znacznie ważniejszego?

PRZECZYTAJ TAKŻE:

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

A gdzie reszta rozdziałów ja się pytam?
Batman i Syn składa się z rozdziałów 655-658, 663-669, 672-675.
Wciąż otrzymujemy tylko połowę historii, płacimy za cały tom, a otrzymujemy tylko półprodukt.

I tak jest to dłuższa wersja od tej poprzedniej.

No i co z tego ze jest to dluzsza wersja od poprzedniej?
Mogli wogole tego nie dokladac. Wkurza mnie takie cos strasznie !!!
Ktos wie czy ma byc wydane dokonczenie tej historii badz co badz naprawde fajnej.

“Batman and Son” to historia z zeszytów #655-658, za każdym razem była wydawana w całości.

Jak dla mnie komiks mega słaby – zbyt chaotyczny. No i nigdy bym się nie spodziewał, że komiksowy Damian Wayne może być jeszcze bardziej irytujący niż ten z filmu animowanego.
Gdyby nie to, że zbieram całą kolekcję, to bardzo żałowałbym tego zakupu…

No to skoro cały Batman and son kończy się na Batman #658 ,po co ten fragment następnej historii ? Taka niepotrzebna zapchaj dziura :-/

Skoro twierdzisz, ze Batman i Syn to rozdziały #655-658 to dlaczego w tym wydaniu jest inaczej:
https://www.amazon.co.uk/Batman-Son-New-Edition/dp/1401244025/ref=as_li_bk_tl/?tag=combooher-21&linkId=9811396e8602d620d2ca306cd1e8f410&linkCode=ktl

Sprawdź zawartość tych zeszytów, to się przekonasz.

“Batman and Son” to historia zamykająca się w 4 zeszytach. Pierwsze wydanie zbiorcze dodatkowo zawierało dwie kolejne historie Morrisona, jedną dwuczęściową i drugą jednoczęściową. W wydaniu Eaglemossa dodano tylko tą dwuczęściową.

To wydanie, które pokazujesz jest nowym, dodatkowo posiadającym JESZCZE jedną historię o Black Glove. Pierwotnie to były dwa osobne tomy.

Nie wiem, czy wcześniej miałeś do czynienia z amerykańskimi wydaniami zbiorczymi, ale nieraz posiadają one więcej, niż jedną historię, aby w przypadku krótszych nie robić chudych tomów. Wtedy album zyskuje albo tytuł po tej istotniejszej części (w celu łatwiejszego rozpoznania zawartości), albo dostaje jakiś inny.

Do kelen. Czyli zakonczeniem tej historii z komiksu eaglemoss jest ta wlasnie trzecia czesc z pierwszego amerykanskiego wydania zbiorczego ? Czy jak? Nie ukrywam ze bardzo spodobala mi sie ta historia.

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"