Judge DreddCzy Alan Moore i Brian Bolland prawie przygotowali komiks “Batman/Judge Dredd”?
Tak

W 1984 roku Alan Moore był dopiero wschodzą gwiazdą komiksów. Również Brian Bolland był wtedy na początku swoje kariery podczas której pracował przy serii “Judge Dredd” i “2000 A.D.”. Za sprawą serii “Camelot 3000” przy której Bolland pracował z Mike’iem W. Barrem stał się rozpoznawalny na amerykańskim rynku komiksowym.

Światek komiksu domagał się więcej prac od Moore’a i Bollanda i przez moment jednym z planów był crossover “Batman/Judge Dredd”.

Bolland oczywiście później przygotował rysunki do “The Killing Joke” ale w ówcześnie jego styczność z Batmanem ograniczona była tylko do fanzinów i krótkiej historii w “Justice League of America #200”.

W październiku 1984 roku, Bolland tak mówił o projekcie “Batman/Judge Dredd”:

Głównym założeniem byłoby, że sędzia Dredd jest organem prawa zaś Batman reprezentuje sprawiedliwość, historia kręci się wokół konfliktu między tymi dwoma i nieporozumień, które wynikają z dwóch zupełnie różnych punktów widzenia na to, jak funkcjonuje społeczeństwo.

Ówczesny wydawca “2000 A.D.” IPC Magazines ostatecznie doprowadził do zatrzymania wszelkich planów, gdyż uważał że postać Batmana nie jest odpowiednia do współpracy z Dreddem.

Moore i Bolland zajęli się innymi projektami, ale oczywiście później wrócili z “The Killing Joke”.

IPC sprzedał swoją linię komiksów w 1987 roku, a nowi właściciele oczywiście mieli inne pomysły na temat Batmana, więc w 1992 roku, pierwszy z czterech crossoverów “Batman/Judge Dredd” został opublikowany.

Podobno Moore ukończył przygotowania scenariusza nim zrezygnowano projektu.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
1
4
sekund
4
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):