Forum
Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Pozostał już tylko miesiąc do premiery komiksów DC Comics spod znaku Odrodzenia w Polsce. Z tej okazji wydawnictwo Egmont opublikowało notkę prasową wraz z opisami wszystkich serii, które swoją premierę będą mieć w tym roku.

Przypominamy, że na premiera odbędzie się podczas kolejnego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (15-17 września), gdzie gościem honorowym jest Jim Lee.

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie albumów komiksowych z DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth). Nowa koncepcja wydawnicza to pełna, zsynchronizowana prezentacja najważniejszych serii i postaci DC Comics. Celem projektu jest przywrócenie klasycznych wizerunków komiksowych bohaterów oraz odtworzenie w opowieściach tego, co było dobre. Pokazanie, za co czytelnicy pokochali Supermana, Batmana czy Wonder Woman.

Prapremiera czterech pierwszych serii w kolekcji DC Odrodzenie odbędzie się 15 września 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.

Premierę DC Odrodzenie w Polsce uświetni wizyta Jima Lee, legendarnego rysownika komiksów z wydawnictwa DC Comics, który będzie gościem Festiwalu.

Wprowadzeniem do wydarzeń opowiedzianych w premierowych albumach z DC Odrodzenie są komiksy Superman – Lois i Clark, Superman – Ostatnie dni Supermana, a także album wydany w ramach DC Deluxe Uniwersum DC – Odrodzenie. Ten ostatni jest pełen aluzji i odniesień, ale przede wszystkim wprowadza nową wersję rzeczywistości świata bohaterów DC.

Komiksy z nowego uniwersum ukazywać się będą w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, w cenie 39,99 zł. W salonach EMPIK równolegle będzie dostępna w sprzedaży specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.

Do końca roku ukaże się łącznie 16 tytułów:

• Wrzesień:
– Batman – Jestem Gotham
– Superman – Syn Supermana
– Green Arrow – Śmierć i życie Olivera Queena
– Suicide Squad – Czarne więzienie

• Październik:
– Flash – Piorun uderza dwa razy
– Superman Action Comics – Ścieżka zagłady
– Liga Sprawiedliwości – Maszyny zagłady
– Batman Detective Comics – Powstanie Batmanów

• Listopad:
– Aquaman – Utonięcie
– Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni – Prawo Sinestro
– All Star Batman – Mój największy wróg
– Nastoletni Tytani – Damian wie lepiej

• Grudzień:
– Harley Quinn – Umrzeć ze śmiechem
– Nightwing – Lepszy niż Batman
– Batman – Noc Ludzi Potworów
– Wonder Woman – Kłamstwa

PRZEDSPRZEDAŻ – KUP JUŻ DZIŚ!

WRZESIEŃ

DC Odrodzenie
Batman – Jestem Gotham, tom 1
Scenariusz: Tom King i Scott Snyder;
Rysunki: David Finch i in.;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
156 stron

W Gotham City pojawiła się para ludzi obdarzonych mocami porównywalnymi z mocą Supermana. Są skłonni poświęcić wszystko, by ocalić to, co w mieście nie zostało jeszcze skażone złem. Nadali sobie przydomki Gotham i Gotham Girl. Zaczęli od uratowania życia Batmanowi. Co się jednak stanie, jeśli nowi strażnicy przejdą na stronę zła? Jeśli zaczną obwiniać Mrocznego Rycerza za mrok, który zagraża ich miastu?

W Gotham dochodzi do zdarzeń, w wyniku których zwyczajni ludzie zaczynają wariować, a bohaterowie zmieniają się w potwory. Batman i jego sojusznicy muszą powstrzymać kolejne zagrożenie.

Nową serię firmują uznani autorzy: scenarzysta Tom King (Grayson) i rysownik David Finch (Mroczny Rycerz) przy współudziale tak cenionych twórców jak Scott Snyder (Batman) czy Ivan Reis (Liga Sprawiedliwości).

DC Odrodzenie
Suicide Squad – Czarne więzienie, tom 1
Scenariusz: Rob Williams;
Rysunki: Jim Lee i in.;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
120 stron

Harley Quinn, Deadshot, Killer Croc, Enchantress, Kapitan Bumerang – oto szaleńcy i przestępcy, którzy tworzą tajną jednostkę o nazwie Oddział Samobójców. Zwerbowała ich Amanda Waller, specjalistka od wywiadu wojskowego. Na ich czele postawiła świetnego taktyka, pułkownika Ricka Flaga. Rząd USA wysyła ich do zadań, których nikt inny nie może się podjąć. Kolejna misja polega na odzyskaniu potężnej kosmicznej broni z rąk wroga. Bohaterowie będą musieli walczyć o życie w więzieniu zanurzonym setki metrów pod powierzchnią Oceanu Arktycznego, gdzie natkną się na największe zagrożenie, z jakim dotychczas się spotkali. Ilu z nich zginie?

Komiks został stworzony przez sławnego amerykańskiego rysownika Jima Lee (Batman, Superman, Iron Man) oraz cenionego scenarzystę Roba Williamsa (Batman, Harley Quinn, Marsjański Łowca Ludzi).

DC Odrodzenie
Green Arrow – Śmierć i życie Olivera Queena, tom 1
Scenariusz: Benjamin Percy;
Rysunki: Otto Schmidt, Juan Ferreyra;
Tłumaczenie: Marek Starosta
144 strony

Oliver Queen, dyrektor generalny firmy Queen Industries, jest playboyem z wyższych sfer i filantropem. Jednak nocami patroluje ulice Seattle jako Green Arrow, obrońca uciśnionych i bojownik o sprawiedliwość społeczną.

Ale jak zwalczać elitaryzm, jeśli należy się do elity? Takie pytanie musi zadać sobie Oliver, gdy zakocha się od pierwszego wejrzenia w gwieździe rocka i superbohaterce Black Canary, która zakwestionuje wszystkie jego przekonania dotyczące ochrony niewinnych. Jakby tego było mało, złowroga organizacja powiązana z bliskimi mu osobami planuje obalenie finansowego imperium Olivera i zamach na jego życie. Czy pozbawiony majątku i przyjaciół Green Arrow zdoła pokonać przymierze zdrajców?

Scenariusz komiksu napisał Benjamin Percy (Nastoletni Tytani), a rysunki wykonali Otto Schmidt (Secret Wars: Korvac Saga) i Juan Ferreyra (New Suicide Squad).

DC Odrodzenie
Superman – Syn Supermana, tom 1
Scenariusz: Peter J. Tomasi, Patrick Gleason;
Rysunki: Patrick Gleason, Doug Mahnke, Jorge Jiménez i in.;
Tłumaczenie: Jakub Syty
156 stron

Kiedy Człowiek ze Stali umarł, zdawało się, że Ziemia na zawsze straciła swego obrońcę. Ale wszystkiemu przyglądał się inny Superman – starszy, mądrzejszy, bardziej doświadczony, który z żoną Lois Lane oraz synem Jonathanem Kentem żył w ukryciu.

Teraz ten uciekinier ze zniszczonego świata wychodzi z cienia, gotów przejąć pałeczkę po poległym Supermanie z tej Ziemi i ponownie wznieść się ku niebu jako największy ziemski superbohater. Nie jest on jednak jedynym ocalałym z Kryptona, który odbył podróż do tej rzeczywistości. Eradicator – maszyna obdarzona świadomością – znajduje się na tropie rodu El, zaprogramowany tak, by chronić kryptonijski genom. Nie uznaje żadnej innej formy życia – nawet takiej, która ma w sobie krew Kal-Ela.

Czy syn Supermana zdoła wykorzystać swoje zaczynające się dopiero objawiać moce, by nie dopuścić do unicestwienia swojej ludzkiej strony? Czy może odrodzi się na nowym Kryptonie wzniesionym z popiołów świata jego matki?

Autorami scenariusza komiksu są uznani twórcy: Peter J. Tomasi (Batman and Robin) i Patrick Gleason (Green Lantern Corps: Recharge), a rysunki wykonali: Doug Mahnke, Jorge Jiménez , Mick Gray, Jaime Mendoza, John Kalisz, Wil Quintana oraz Alejandro Sanchez.

PAŹDZIERNIK

DC Odrodzenie
Liga Sprawiedliwości – Maszyny zagłady, tom 1
Scenariusz: Bryan Hitch;
Rysunki: Tony S. Daniel;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
144 strony

Największy bohater, jakiego znał świat, Superman, nie żyje. Zginął, broniąc Ziemi. Teraz członkowie Ligi Sprawiedliwości muszą walczyć bez jego wsparcia. Na szczęście pojawia się nowy Człowiek ze Stali – doświadczony heros z nieistniejącego już wszechświata.

Dla Batmana, Wonder Woman i innych członków Ligi nowy Superman jest jednak kimś obcym. Podobnie jak młodzi Green Lanternowie, zastępca starego Supermana musi się wykazać, by zostać zaakceptowanym przez grupę herosów. Co więcej, musi zrobić to szybko, bo nadciąga zagrożenie, z jakim członkowie Ligi do tej pory nie mieli do czynienia. Zostają uruchomione maszyny zniszczenia, które mogą unicestwić planetę i przemienić ludzi w żywą broń.

Autorami opowieści są supergwiazdy komiksu amerykańskiego – scenarzysta Bryan Hitch (JLA) oraz rysownik Tony S. Daniel (Superman/Wonder Woman, Detective Comics).

DC Odrodzenie
Flash – Piorun uderza dwa razy, tom 1
Scenariusz: Joshua Williamson;
Rysunki: Carmine Di Giandomenico i in.;
Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski
192 strony

Barry Allen jest Najszybszym Człowiekiem na Ziemi. Coraz lepiej poznaje moc prędkości, czyli źródło swej niezwykłej siły, a jednocześnie odkrywa tajemnice własnej przeszłości. Dowiaduje się, że jest odpowiedzialny za wydarzenie zwane Punktem Krytycznym, które zmieniło bieg historii i doprowadziło do stworzenia nowej rzeczywistości. Gdy szalejąca nad Central City burza mocy prędkości obdarza wielu ludzi niezwykłymi zdolnościami, Flash uczy nowicjuszy, jak posługiwać się tym darem. Niektórzy z nich zaczynają pomagać superbohaterowi w walce z przestępczością, ale inni używają mocy dla niecnych celów. Flash musi zmierzyć się ze złoczyńcami, którzy nawet dla niego mogą okazać się zbyt szybcy…

Scenarzystą serii jest Joshua Williamson (Deathstroke), a jej głównym rysownikiem Carmine Di Giandomenico (All New X-Factor).

DC Odrodzenie
Detective Comics – Powstanie Batmanów, tom 1
Scenariusz: James Tynion IV;
Rysunki: Eddy Barrows i Alvaro Martinez;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
156 stron

W Gotham pojawił się elitarny oddział „nietoperzy” stosujących metody walki Batmana i używających sprzętu wzorowanego na jego wyposażeniu. Motywy nieznanych żołnierzy pozostają tajemnicą, nie ma jednak wątpliwości, kto jest ich celem: nowi „Batmani” namierzają samozwańczych pogromców zbrodni.

Mroczny Rycerz wie, że nie poradzi sobie z nimi w pojedynkę, postanawia więc we współpracy z Batwoman zwerbować własną armię. Zyskuje pomoc Red Robina, Spoiler, Orphan i zresocjalizowanego przestępcy Clayface’a.

Czy jednak zebrani pospiesznie sprzymierzeńcy będą potrafili współpracować? I czy dowiedzą się, kto stoi za atakiem „nietoperzy”?
Powstanie Batmanów to świetny thriller ze scenariuszem Jamesa Tyniona IV (Wieczni Batman i Robin, The Woods) oraz rysunkami Eddy’ego Barrowsa (Nightwing) i Alvaro Martineza (Ultimate Comics X-Men).

DC Odrodzenie
Superman: Action Comics – Ścieżka zagłady, tom 1
Scenariusz: Dan Jurgens;
Rysunki: Patrick Zircher, Tyler Kirkham, Stephen Segovia, Art Thibert;
Tłumaczenie: Jakub Syty
168 stron

Był największym ziemskim superbohaterem. Potem jego świat przestał istnieć.

Uciekając wraz z żoną i synem, Superman trafił na dziwną, nową wersję Ziemi. Tutaj działał w ukryciu i obserwował, jak inny Superman – młodszy, mniej doświadczony, lecz równie odważny – bronił swojej planety.
Ten młody bohater zginął, a teraz oryginalny Człowiek ze Stali jest gotów wyjść z cienia i go zastąpić.

Dostrzegając życiową okazję, Lex Luthor przywdział bojową zbroję o niezwykłej mocy i ogłosił się nowym Supermanem. Co więcej, w Metropolis pojawił się również ktoś, kto utrzymuje, że nazywa się Clark Kent. A potem, pośrodku tego chaosu ląduje najgroźniejszy przeciwnik, z jakim Superman kiedykolwiek się mierzył: Doomsday.

Aby ocalić Metropolis oraz rodzinę przed potwornym zagrożeniem, Superman musi połączyć siły z Luthorem, Wonder Woman i każdym, kto zechce go wesprzeć.

Pierwszy tom nowej serii o przygodach Supermana stworzył Dan Jurgens we współpracy z Patrickiem Zircherem, Tylerem Kirkhamem, Stephenem Segovią oraz Artem Thibertem.

LISTOPAD

DC Odrodzenie
Nastoletni Tytani – Damian wie lepiej, tom 1
Scenariusz: Benjamin Percy;
Rysunki: Jonboy Meyers, Diógenes Neves, Khoi Pham;
Tłumaczenie: Marek Starosta
156 stron

Jego ojciec jest najsłynniejszym detektywem świata, a dziadek najgroźniejszym terrorystą. Oto Damian Wayne, Robin, Syn Batmana – a obecnie przywódca Nastoletnich Tytanów.
Czy tego chcą czy nie.

Gdy Starfire, Raven, Beast Boy i Kid Flash ruszają na pomoc nowemu Cudownemu Chłopcu, wplątują się w wojnę Damiana z jego nieśmiertelnym dziadkiem Ra’sem al-Ghulem.

Jeśli wygrają, przeżyją. Jeśli przegrają, Robin dołączy do sił zła – a jego towarzysze zostaną unicestwieni. Niestety, gdy Damian dowodzi, są rzeczy gorsze niż śmierć…

Oto nowe oblicze jednej z najpopularniejszych grup superbohaterów. Scenariusz komiksu napisał Benjamin Percy (Green Arrow), a rysunki wykonali: Jonboy Meyers (Spawn), Diógenes Neves (Green Lantern: New Guardians) i Khoi Pham (The Mighty Avengers).

DC Odrodzenie
Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni – Prawo Sinestro, tom 1
Scenariusz: Robert Venditti;
Rysunki: Ethan Van Sciver, Rafa Sandoval,
Tłumaczenie: Marek Starosta
156 stron

Oa, rodzima planeta Strażników i Korpusu Zielonych Latarni, przestała istnieć. W centrum wszechświata unosi się Świat Wojny, główna siedziba tyrana Sinestro. Green Lanterni zniknęli i nie ma kto przeciwstawić się terrorowi Korpusu Sinestro.

Nikt, za wyjątkiem ostatniego Lanterna – Hala Jordana.

Skazany za zbrodnie, których nie popełnił, zredukowany do bytu z czystej myśli i woli, Hal musi walczyć, by od podstaw odbudować Korpus i uwolnić wszechświat spod rządów silnej ręki sprawowanych przez jego arcywroga.
Słowo Sinestro jest prawem… ale Hal Jordan je złamie!

Legendarny ilustrator Green Lanterna Ethan Van Sciver (Superman/Batman), scenarzysta Robert Venditti (The Surrogates) i rysownik Rafa Sandoval (Catwoman) rozpoczynają nowe przygody Hala Jordana i Korpusu Zielonych Latarni.

DC Odrodzenie
Aquaman – Utonięcie, tom 1
Scenariusz: Dan Abnett;
Rysunki: Andrew Hennessy, Bradley Walker, Scot Eaton, Philippe Briones;
Tłumaczenie: Marek Starosta
156 stron

Oto Arthur Curry – Aquaman, król Atlantydy. Członek Ligi Sprawiedliwości. Jeden ze światowych przywódców. Superbohater. Łącznik między światem powierzchni i głębinami. Niestety przez wielu postrzegany jest jako dyktator „bandyckiego kraju”. Arthur i jego narzeczona Mera pragną pokazać ludziom, że Atlantyda może być państwem pokoju i sprawiedliwości.

Gdy Aquaman pracuje nad swoim publicznym wizerunkiem, z głębin nadpływają mroczne siły, by pogrzebać jego nadzieje i marzenia. Grupa atlantydzkich terrorystów wypowiedziała wojnę królowi i światu na powierzchni, a zabójca Czarna Manta nie spocznie, póki nie rozprawi się krwawo z bohaterem, którego nienawidzi.

Czy Aquaman odwróci bieg wydarzeń, zyska powszechne zaufanie i powstrzyma rozlew krwi? Czy będzie musiał poświęcić się, by ocalić świat?

Oto początek nowych przygód Króla Siedmiu Mórz. Komiks stworzyli scenarzysta Dan Abnett (Titans Hunt, Titans) oraz rysownicy Scot Eaton (Wieczni Batman i Robin), Brad Walker (Action Comics), Philippe Briones (New Suicide Squad).

DC Odrodzenie
All-Star Batman – Mój największy wróg, tom 1
Scenariusz: Scott Snyder;
Rysunki: John Romita Jr.;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
120 stron

Złowrogie machinacje Two-Face’a doprowadziły do tego, że Batman znalazł się setki kilometrów od domu. Teraz działa na polach kukurydzy i zaginionych autostradach Ameryki Środkowej. I nie jest tam sam.

Na zamaskowanego pogromcę zbrodni rusza cały legion zabójców, aby zdobyć sowitą nagrodę za jego głowę. Tymczasem trzech bossów — Żarłacz Biały, Czarna Maska i Pingwin – szykuje się do akcji. Nawet Jim Gordon i policja z Gotham są na tropie Mrocznego Rycerza.

Batman, odcięty od Jaskini Nietoperza i wszystkich pomocników, podczas tej podróży przez piekło może liczyć na tylko dwie osoby – Duke’a Thomasa, najnowszego protegowanego, oraz… Harveya Denta, dobroduszną część podwójnej osobowości Two-Face’a.
Czy Batman trafi do Gotham w jednym kawałku? A może Two-Face chce skorzystać na śmierci Mrocznego Rycerza?

Scenarzystą serii jest wielokrotnie nagradzany Scott Snyder (Batman – Trybunał Sów), a rysunki wykonał legendarny rysownik Johnem Romitą Juniorem (Suicide Squad, Punisher, Kick-Ass).

GRUDZIEŃ

DC Odrodzenie
Wonder Woman – Kłamstwa, tom 1
Scenariusz: Greg Rucka;
Rysunki: Liam Sharp;
Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski
144 strony

Nieujarzmiona, uzbrojona w Lasso Prawdy i obdarzona mocą bogów, księżniczka Diana z Temiskiry – znana światu jako Wonder Woman – jest jedną z najwspanialszych superbohatek w historii komiksu.

Ale kim jest naprawdę? Nawet ona sama nie jest tego pewna. Wonder Woman prześladują wspomnienia z życia, którego nigdy nie zaznała, a jednak w głębi duszy czuje, że są autentyczne. Najbardziej wstrząsające jest to, że nie może odnaleźć drogi do Temiskiry, mitycznej wyspy Amazonek. Ta droga, chociaż ukryta przed zewnętrznym światem, zawsze była dla niej dostępna. Teraz zniknęła!

Co gorsza, jedyną osobą, która może doprowadzić Dianę do rodzinnej wyspy, jest jej największy wróg: kobieta przemieniona w geparda. Czy ten niewiarygodny sojusz doprowadzi do odkrycia mrocznych tajemnic księżniczki?

Pierwszy tom nowych przygód Wonder Woman stworzyli: znakomity scenarzysta Greg Rucka (Batwoman: Elegy, Gotham Central, Wonder Woman) we współpracy ze słynnym rysownikiem Liamem Sharpem (2000 AD).

DC Odrodzenie
Harley Quinn – Umrzeć ze śmiechem, tom 1
Scenariusz: Jimmy Palmiotti;
Rysunki: Amanda Conner, John Timms, Chad Hardin;
Tłumaczenie: Paulina Braiter
156 stron

Solowy występ gwiazdy Legionu Samobójców!

Nazywa się doktor Harleen Quinzel – lecz przyjaciele i wrogowie znają ją lepiej jako poczciwą Harley Quinn. Jej były chłopak, Joker, może i jest księciem-klownem zbrodni, ale Harley to królowa Coney Island!

Kiedy zatem jej małemu nadmorskiemu rajowi zagrozi inwazja zombie, oberwą wszyscy: żywi, martwi i nieumarli! Pięści i młotki pójdą w ruch, faceci dostaną nauczkę, a panie zawładną nocą!

Komiks jest dziełem duetu autorskiego – Amandy Conner i Jimmy’ego Palmiottiego – wspieranego przez artystów Johna Timmsa i Chada Hardina.

DC Odrodzenie
Nightwing – Lepszy niż Batman, tom 1
Scenariusz: Tim Seeley;
Rysunki: Javier Fernández;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
156 stron

Dick Grayson był pierwszym Robinem. Zastępował Batmana. Był superszpiegiem, a potem człowiekiem, którego wszyscy uważali za martwego. Teraz wraca do Gotham jako Nightwing.

Powrót do starego życia nie jest łatwym zadaniem – nie wystarczy założyć znajomy czarno-niebieski kostium. Zwłaszcza że Batman, jego poprzedni szef, nalega, by działał w pojedynkę.

Tym razem Dick zawiąże sojusz z Raptorem, nową postacią działającą w Mrocznym Mieście, by stawić czoło Trybunałowi Sów. Aby tego dokonać, Nightwing być lepszy niż Batman!

Przygody Nigthwinga stworzyli scenarzysta Tim Seeley (Grayson) i rysownik Javier Fernández (Red Hood/Arsenal).

DC Odrodzenie
Batman – Noc Ludzi Potworów
Scenariusz: James Tynion IV, Tim Seeley, Tom King, Steve Orlando;
Rysunki: Riley Rossmo, Andrew T MacDonald, Roge Antonio;
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
144 strony

Batman walczył już z potworami w ludzkiej skórze. Stawiał czoło Pingwinowi, Two-Face’owi i Jokerowi – którzy czasami przypominali zwyrodniałe bestie pozbawione sumienia. Ale tej nocy stanie oko w oko z prawdziwymi potworami, olbrzymami o groteskowych kształtach, które niszczą Gotham.
Są one dziełem szalonego naukowca Hugona Strange’a. A zanim ponownie wstanie słońce, część bohaterskich obrońców miasta również przemieni się w potwory i zacznie zagrażać rodzinie Batmana i wszystkiemu, na czym mu zależy…

Pierwszy crossover w kolekcji DC Odrodzenie stworzyli: Steve Orlando (Midnighter), Tom King (Batman), Tim Seeley (Wieczny Batman), James Tynion IV (Detective Comics), Riley Rossmo (Constantine: The Hellblazer), Roge Antonio (Batgirl And The Birds Of Prey) oraz Andy MacDonald (The New 52: Futures End). W skład albumu wchodzą: Batman #7-8, Nightwing #5-6 oraz Detective Comics #941-942.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
6
1
godzin
1
8
minut
5
4
sekund
1
6

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292