Forum
Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Czy Alan Grant otrzymał zgodę od DC na ujawnienie, że Joker jest ojcem Anarky’ego obiecując, że cofnie to później, ale nim do tego doszło seria została anulowana?
Raczej tak

W “Anarky #8” Anarky spotyka swoją biologiczną matkę. Opowiada ona historię swojego związku z Jokerem, by ujawnić synowi kim jest jego ojciec. Następnie Anarky włamuje się do Azylu Arkham, aby pomówić z Jokerem o jego ojcostwie. Po pomocy w powstrzymaniu ucieczki kierowanej przez klauna z Azylu, Anarky odjeżdża w noc, martwiąc się o swoje połączenie z Jokerem.

Tak kończył się 8. i zarazem ostatni numer serii “Anarky”. W jaki sposób Alan Grant i Norm Breyfogle otrzymali szansę na ujawnienie tak ważnych informacji? Chociaż obaj wiedzieli, że “Anarky” nie należy do głównych komiksowych serii. W jednym z wywiadów Grant i Breyfogle wyjaśnili jak do tego wszystkiego doszło.

Denny O’Neil pozwolił Grantowi na ujawnienie tego ale pod jednym warunkiem. Warunkiem było, że Grant później ujawni, że to NIE BYŁO prawdą. Problem polega oczywiście na tym, że “Anarky” został anulowany, zanim Grant zdążył napisać sprostowanie!

Alan Grant: Denny pozwolił mi napisać tę historię pod protestem, był całkowicie przeciwny temu, żeby Joker był ojcem Anarky’ego i powiedział, że w żadnym wypadku DC na to nie zezwoli.

Norm Breyfogle: Pamiętam, że mu się to nie podobało i byłem zaskoczony, że był tak nieugięty. W zasadzie to był mój pomysł.
Alan Grant: Namówiłem go, żeby pozwolił mi napisać scenariusz, mówiąc, że historia wzbudzi duże zainteresowanie, a może za sześć miesięcy napiszę sprostowanie, które dowodzi, że Anarky nie był synem Jokera, i Denny powiedział OK, ale oczywiście miesięczna seria została anulowana długo nim do tego doszło. [śmiech]

Norm Breyfogle: W obecnej formie może być tak, że jest ojcem, co mi się podoba. Czy pamiętasz, że Denny podał ci konkretny powód, dla którego nie chciał, aby Joker był ojcem Anarky’ego?

Alan Grant: Nie, nie zrobił tego. Zapytałem go o konkretny powód i po prostu powiedział: “Nie mogę pozwolić, żebyś to zrobił. DC nigdy tego nie zaakceptuje. Paul Levitz nigdy tego nie zaakceptuje.”

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Fajna opcja żeby do filmu o Batmanie dodać Anarkiego jako syna Jokera 🙂

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
6
1
godzin
1
5
minut
4
6
sekund
5
9

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292