W przyszłego roku minie 80 lat od debiutu Batmana w 27. numerze “Detective Comics”. Z tej okazji DC Comics przygotował dwie specjalne publikacje, “Detective Comics: 80 Years of Batman Deluxe Edition” i “Detective Comics #1000”, które trafią do sprzedaży w marcu przyszłego roku.

DETECTIVE COMICS: 80 YEARS OF BATMAN THE DELUXE EDITION, będzie zawierał zupełnie nową okładkę od Jima Lee i kilka niepublikowanych skarbów, w tym historię o traumatycznym wczesnym momencie z życia Bruce’a Wayne’a autorstwa Paula Levitza i uznanego artysty Denysa Cowana oraz niezwykłe spojrzenie na efekty pracy – oryginalne layouty z opowieści z Batmanem z “Detective Comics #200” autosrtwa Lew Sayre’a Schwartza “rysownika widmo” Boba Kane’a. Ponadto, w książce znajdą się eseje ukazujące Batmana z niezwykłych perspektyw, w tym Cory’ego Doctorowa, Neila Gaimana, Glena Davida Golda, Denny’ego O’Neila, byłej szefowej policji San Diego Shelley Zimmerman i historyka Anthony’ego Tollina.

Kolekcjonerskie wydanie w twardej oprawie tak samo bestseler ACTION COMICS: 80 YEARS OF SUPERMAN ponownie nadzoruje gościnnie redaktor Paul Levitz. Zawierać będzie również klasyczne przedruki najbardziej pamiętnych przygód Mrocznego Rycerza, od jego pierwszego pojawienia się po momenty szczytowe oraz debiuty Robina, Batwoman, Bat-Mite, Batgirl i Super-złoczyńców, takich jak Two-Face, Riddler, Clayface i Man-Bat. Co więcej, wydanie które trzeba mieć zawierać będzie pierwsze historie o Slamie Bradleyu, Air Wave, Boy Commandos i Martian Manhunterze.

DETECTIVE COMICS #1000 periodyk upamiętniający rocznicę pierwszego pojawienia się Batmana w DETECTIVE COMICS, tytule, z którego zrodziła się marka DC. W 96-stronicowym, przełomowym numerze znajdzie się oryginalna opowieść autorstwa bestsellerowego scenarzysty New York Timesa Petera J. Tomasiego (BATMAN AND ROBIN, DETECTIVE COMICS, BATMAN: ARKHAM KNIGHT) ze wspaniałymi rysunkami Douga Mahnkego (BATMAN: THE MAN WHO LAUGHS, BLACKEST NIGHT). Składając hołd 80-letniej spuściźnie Zamaskowanego Krzyżowca, w numerze znajdzie się także seria dodatkowych opowieści od najlepszych talentów DC, w tym Geoffa Johnsa, Briana Michaela Bendisa, Paula Diniego, Christophera Priesta, Denny’ego O’Neila, Neala Adamsa, Kelleya Jonesa, Dustina Nguyena, Alexa Maleeva i innych.

Z okazji osiemdziesięcioletniej walki z przestępczością, 1000-ty numer DETECTIVE COMICS ujawni nigdy wcześniej nie widzianą wersję Arkham Knight, a także oryginalne opowieści niektórych z największych nazwisk w komiksowym świeci. Aby jeszcze bardziej uczcić kulturalne dziedzictwo kultowego superbohatera, DC zaprezentuje specjalną publikację w twardej okładce, DETECTIVE COMICS: 80 YEARS OF BATMAN THE DELUXE EDITION, zawierającą nowe rysunki, gwiazdorskich twórców i emocjonujące nieopowiedziane historie.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
6
minut
4
6
sekund
1
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):