Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Szybko rozprzestrzeniający się wirus. Ludzie natychmiast zamieniający się w brutali. Świat pochłonięty przez krew, panikę i śmierć. To nie jest najnowsza odsłona The Walking Dead, ale nowe 6-częściowe wydarzenie DC Comics nazwane “DCeased”, które rozpocznie się 1 maja. Za całość odpowiada scenarzysta Tom Taylor wraz z rysownikami Trevorem Hairsine, Stefanem Gaudiano, Jamesem Harrenem i Rainem Beredo. Jeśli kojarzysz Taylora z megahitu “Injustice”, to już wiesz, że postacie DC są w naprawdę, bardzo trudnym położeniu.

Historia rozegra się poza główną osią DC, co daje twórcom swobodę w robieniu wszystkiego, czego chcą … w tym zwiększenie liczby ciał.

DCeased rozpoczyna się, gdy dzięki Darkseidowi techno-organiczny wirus infekuje światową sieć i rozprzestrzenia się na około 600 milionów ludzi za pomocą dowolnego ekranu. Osoby dotknięte chorobą próbują usunąć wirusa z umysłów drapiąc się i rozdzierając swoje własne ciało. Ale gdy wirus się opanuje, w istocie stają się wściekłymi zombie. Oczywiście wiemy, że Batman ma plan na praktycznie każdą katastrofę, jaką można sobie wyobrazić, ale ta pandemia może być czymś więcej niż nawet Mroczny Rycerz mógłby kiedykolwiek się przygotować.

“Batman z pewnością jest zwykle gotowy na wszystko. I tu nie jest inaczej. Ale największym bogactwem Batmana, po jego przyjaciołach i rodzinie, jest jego umysł” – zasugerował Taylor. “Nie chcąc zdradzić zbyt wiele, nasz wirus wpływa na umysł. Czy Batman może walczyć z czymś, co jest jego częścią? A może bóg-nietoperz okaże się równie śmiertelny jak reszta z nas?”


Źródło: IGN

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):