Forum
Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Podczas minionego weekendu odbył się przegląd wersji reżyserskich filmów Zacka Snydera. Po zakończeniu reżyser odpowiadał na pytania fanów, wśród których nie zabrakło tych odnoszących się do filmów “Batman v Superman: Dawn of Justice” i “Justice Leauge”.

O scenie z Marthą:
„To zabawne, ponieważ my [scenarzysta] Chris Terrio i ja dotarliśmy do tego punktu w filmie, w naszych dyskusjach… wiedzieliśmy, jak zmusić ich do walki, prawda? Ale jak zmusić ich do przerwania walki? To trudne zadanie. I po prostu odnosiliśmy się do ich człowieczeństwa, Batman uświadamia sobie, że Superman ma w sobie człowieczeństwo, nie jest tylko stworzeniem, jest mężczyzną – jest kosmitą, ale jest tak samo ludzki, na wiele sposobów, jest bardziej ludzki niż on, prawda? Jest w pewnym sensie objęty wszystkimi dobrymi aspektami ludzkiej rasy, więc Batman jest w stanie zobaczyć, na wiele sposobów, coś, czego w nim nie ma.”

Zack zdradził, że to Chris Terrio skojarzył, że matki Bruce’a i Clarka mają tak samo na imię i stąd zrodził się pomysł.

“Tak to się zaczęło, a potem zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak to może zadziałać, a jeśli to Lois (Amy Adams) by powiedziała, może będzie lepiej, takie rzeczy. Słuchajcie, to mitologiczny konstrukt, nie mam problemu z tą częścią.”

O tym, że jego Batman zabija:
„Ktoś mówi do mnie: Batman [Bena Afflecka] zabił faceta. Myślę [cho***], naprawdę? Obudź się [ku***].”

„Zgaduję, że to właśnie mówię” – kontynuował, wyjaśniając, dlaczego zabrał Mrocznego Rycerza w mroczną ścieżkę. „Kiedy straciłeś z tym filmem dziewictwo, a potem przychodzisz i mówisz mi coś w stylu “mój superbohater nie zrobiłby tego”. Reaguje tak „Czy mówisz poważnie?”

„To fajny punkt widzenia na to, że moi bohaterowie są wciąż niewinni. Moi bohaterowie nie okłamywali Ameryki. Moi bohaterowie nie sprzeniewierzyli pieniędzy ze swoich korporacji. Moi bohaterowie nie popełniali żadnych okrucieństw. To fajne, ale żyjesz w chol*** świecie snów.”

Odnośnie “Justice Leauge” fani dowiedzieli się, że powstało z 10 wersji filmu i ewentualnie swoją reżyserską musiałby dokończyć. Jedna przy innej odpowiedzi na podobne pytanie Zack zasugerował, że film jest ukończony i wszystko zależy od Warner Bros.

Reżyser zdradził, że scenariusz “Justice League” był ukończony przed premierą “Batman v Superman: Dawn of Justice”, ale gdy film nie spotkał się z takim przyjęciem jak oczekiwano, studio zażądało wprowadzenia licznych zmian. Według słów Zacka pierwotna wersja Justice League była “naprawdę straszna”. Razem z Chrisem Terrio, Zack wprowadził poprawki do scenariusza i tą wersję nakręcono, ale ostatecznie do kin trafiła trzecia wersja od Whedona, który wykorzystał materiał nakręcony przez Snydera i dodał nowe sceny.

Scena koszmaru z “Batman v Superman: Dawn of Justice” miała stanowić podwali pod to do czego doprowadzi akcja w kolejnych filmach. Post-apokaliptyczna przyszłość i podróż w czasie Flasha. Według pomysłu Snydera i Terrio, Flash musiałby biec na kosmicznej bieżni zbudowanej w jaskini Batmana i zostałby przeniesiony w czasie w to samo miejsce w przestrzeni. Oznaczało to, że musieli wybrać moment w czasie, w którym Ziemia znajdowała się dokładnie w tym samym miejscu, tak by nie znalazł się w niewłaściwym miejscu lub nie wylądował w pustce. W scenie z “Batman v Superman: Dawn of Justice” Flash przybył za wcześnie. Za drugim podejściem Flash miał przybyć tuż przed przybyciem Darkseida, który miałby zabić Lois. Superman nie umiałby sobie poradzić ze stratą i uległby wpływowi równania Anti-Life. Więc misja Flasha polegała na tym, by nie dopuścić do śmierci Lois.

Z względu na różne zmiany w scenariuszu nie wiadomo, ile z tego co zdradził Snyder zostało nakręcone.

Źródła: CBM (1, 2), Screenrant

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ach ten sen ! 🙄

Podkreślam po raz enty że BvsS był solidnym filmem i ja kupiłem tą mroczną wersję w jaką szedł Snyder i gdyby tylko studio nie spanikowało i pozwoliło mu dalej pracować nad własną wersją Universum to dostalibyśmy świetne filmy ze świetnym finałem z Darkasaidem a tak wyszła kupa. Marvel świetnie finalizuje wątek Thanosa a DC się osrało i Darksaida chyba w ich filmach nie ujrzymy przez co najmniej 10 lat bo teraz będą kręcić komediowe filmy bo konkurencji się sprzedają to my robimy to samo… echh

„Ktoś mówi do mnie: Kubuś Puchatek zabił faceta. Myślę [cho***], naprawdę? Obudź się [ku***].”

„Zgaduję, że to właśnie mówię” – kontynuował, wyjaśniając, dlaczego zabrał Kubusia w mroczną ścieżkę. „Kiedy straciłeś z tym filmem dziewictwo, a potem przychodzisz i mówisz mi coś w stylu “mój miś nie zrobiłby tego”. Reaguje tak „Czy mówisz poważnie?”

„To fajny punkt widzenia na to, że moi bohaterowie są wciąż niewinni. Moi bohaterowie nie okłamywali Ameryki. Moi bohaterowie nie sprzeniewierzyli pieniędzy ze swoich korporacji. Moi bohaterowie nie popełniali żadnych okrucieństw. To fajne, ale żyjesz w chol*** świecie snów.”

Ten człowiek jest porąbany 😛

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
6
2
godzin
1
0
minut
0
7
sekund
0
7

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292