Forum
Już wkrótce
 • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
 • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
 • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
 • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Wszystkie klocki dozwolone!
„LEGO® PRZYGODA 2”

Na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD
już od 27 maja!

Kontynuacja kinowego hitu „LEGO® Przygoda”!
Produkcja, która podbiła serca widzów i krytyków.
Znakomita zabawa dla całej rodziny.


W „LEGO® Przygodzie 2”, wyczekiwanej kontynuacji cieszącego się uznaniem widzów i krytyków przeboju „LEGO® Przygoda”, bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, wypełnionej akcją ekspedycji i ocalić ukochane miasto. Kinowy hit Warner Bros. zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 27 maja.

Pięć lat po starciu z bezwzględnym Prezesem Biznesem, o czym opowiadał film „LEGO® Przygoda”, na ulicach Klocburga ponownie zapanował spokój, a jego mieszkańcom udało się odbudować zniszczone miasto. Niestety, bardzo szybko przekonali się, że sielanka nie może trwać długo.

Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta będzie sprawdzianem ich odwagi, kreatywności i umiejętności „Master Builderskich”, a ponadto ukaże, jak bardzo są wyjątkowi.

„LEGO® Przygoda 2” to kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez widzów filmowego przeboju, który zdobył nominację do Oscara® i Złotego Globu oraz dał początek udanej serii filmów opowiadających o perypetiach klockowych bohaterów. Obraz wyreżyserował Mike Mitchell, twórca takich produkcji jak „Trolle” czy „Shrek Forever”.

Głosów głównym bohaterom po raz kolejny użyczyły największe gwiazdy kina: Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”), trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy Elizabeth Banks (cykl „Igrzyska śmierci”), pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Will Arnett („LEGO® Batman: Film”), zdobywczyni nagrody Emmy Tiffany Haddish („Keanu”), nominowana do dwóch Złotych Globów Alison Brie (serial „GLOW”), Nick Offerman („McImperium”), dwukrotnie nominowany do Oscara® Jonah Hill („Wilk z Wall Street”), Channing Tatum („Magic Mike”), Jason Momoa („Aquaman”), dwukrotnie nominowany do Oscara® Ralph Fiennes („Lista Schindlera”) oraz Bruce Willis (seria „Szklana pułapka”).

W polskiej wersji językowej bohaterowie filmu przemówili głosami: Piotra Bajtlika (Emmet), Ewy Andruszkiewicz (Żyleta), Natalii Sikory (Królowa Wisimi), Magdaleny Wasylik (Generał Zadyma), Krzysztofa Banaszyka (Batman), Marka Barbasiewicza (Alfred), Macieja Kowalika (Benek), Marty Dobeckiej (Kicia Rożek), Wojciecha Paszkowskiego (Prezes Biznes), Michała Szpaka (Baltazar), Sebastiana Stankiewicza (Bananiak) i Artura Barcisia (Wafel-Wafel).

− Film pełen jest szalonych scen akcji i bohaterów jedynych w swoim rodzaju. Ponadto jest utrzymany w błyskotliwie prześmiewczym tonie, który rozbawi widzów w każdym wieku. Emmet wyrusza w swoją misję pełen odwagi i zapału, ale nie ma pojęcia, dokąd właściwie leci. W tym filmie znajdziecie wszystko, za co pokochaliście pierwszą część serii i wiele więcej – mówi o „LEGO® Przygodzie 2” reżyser Mike Mitchell.

Choć fabularnie „LEGO® Przygoda 2” jest samodzielną produkcją, w filmie powracają bohaterowie znani z jego pierwszej części. Wśród nich są niezłomny Emmet o czułym sercu i twarda jak stal Lucy, przezabawnie zarozumiały Batman, nieprzewidywalna i uwielbiająca brokat Kicia Rożek, Stalowobrody wyglądający jak skrzyżowanie pirata ze szwajcarskim scyzorykiem oraz Benek, najbardziej „odleciany” kosmonauta w historii. Obok nich na ekranie pojawia się galeria nowych bohaterów, takich jak zmiennokształtna królowa Wisimi I’Powiewa, jej onieśmielająca prawa ręka generał Zadyma oraz tajemniczy kosmiczny kowboj Rex Niebezpiecznik. Ta zreorganizowana drużyna minifigurek LEGO® zabierze widzów w niepowtarzalną międzygalaktyczną podróż do nigdy wcześniej niewidzianych światów, które czekają na odkrycie za złowrogą bramą Stairgate.

„LEGO® Przygoda 2 poraża feerią barw, wymyślnymi konstrukcjami i muzyką idealną na imprezę. Poza żywiołową piosenką „Wszystko jest czadowe”, która rozbrzmiewa w filmie w różnych wersjach, wykorzystujemy wiele innych utworów, aby opowiedzieć tę historię w zabawny, żartobliwy sposób − mówi Phil Lord, scenarzysta filmu. W produkcji słychać szereg oryginalnych piosenek autorstwa Jona Lajoie, jak również utwór „Super Cool” napisany i wykonany przez Becka z udziałem Robyn, z częścią rapowaną napisaną i wykonaną przez The Lonely Island.

Twórcy filmu cały czas pozostawali wierni wartościom wyznawanym przez twórców marki LEGO®: kreatywności, pracy zespołowej oraz dobrej zabawie, niezależnie od wieku. W tej historii, szczególnie przy tak wielu bohaterach, którzy początkowo nie potrafią się ze sobą porozumieć, współpraca wysuwa się na pierwszy plan.

− W filmie znalazły się wątki dotyczące pomagania sobie nawzajem i współpracy. Przypomina on również o tym, aby starać się nie utracić dziecięcego sposobu podziwiania świata i chęci używania wyobraźni – mówi Chris Pratt, aktor udzielający głosu postaci Emmeta.
− W filmach osadzonych w świecie LEGO® zawsze chcemy zaskoczyć widza i wnieść jakiś świeży element do każdej kolejnej animacji. W pierwszej produkcji chodziło o zdefiniowanie na nowo kina akcji i przygodowego. Później wzięliśmy na warsztat filmy o superbohaterach i sztukach walki. W „LEGO® Przygodzie 2” chcemy pokazać, jak zmienia się sposób, w jaki bawi się dziecko. Zaczyna od prostych zestawów konstrukcyjnych. W miarę upływu czasu sięga po bardziej skomplikowane, a ostatnim etapem jest włączenie do zabawy przyjaciół lub rodzeństwa – tłumaczy producent Dan Lin, człowiek, którego pracy i wytrwałości marka LEGO® zawdzięcza to, że trafiła na duży ekran.

Ten ostatni etap w filmie „LEGO® Przygoda 2” ilustruje wątek obdarzonej bujną wyobraźnią siostry, która chce się przyłączyć do zabawy ze swoimi klockami DUPLO®, minilaleczkami i własnymi pomysłami, w tym z dwiema nowymi silnymi postaciami kobiecymi – królową i jej generałem, które w niczym nie ustępują pod względem zażartości i niezależności powracającym bohaterkom, Lucy i Kici Rożek. Ponieważ niesnaski między nimi napędzają bitwy i zwiększają zagrożenie dla wszystkich, ich wzajemny brak współpracy może oznaczać klęskę dla Emmeta, Lucy i świata klocków LEGO®.

Tymczasem fundamentalną koncepcją klocków LEGO® jest założenie, że bawić się nimi może każdy, tak samo dziewczyny, jak i chłopcy, i że można je wykorzystywać na rożnych płaszczyznach, począwszy od pierwszego zestawu DUPLO® dla bardzo małych dzieci, a skończywszy na pełnometrażowych filmach animowanych produkowanych przez dorosłych fanów klocków LEGO® oraz na konkursach budowania modeli z klocków LEGO®. − To zabawka, do której nie potrzeba baterii, a możliwości zabawy nigdy się nie kończą. Bez wątpienia zainspirowała nasz zespół animatorów – zdradza reżyser Mike Mitchell.

Film „LEGO® Przygoda 2” wykorzystuje oryginalną technologię budowania animacji opracowaną na potrzeby pierwszej odsłony serii. Każda postać, każdy plan zdjęciowy, każda konstrukcja i każdy pojazd są generowane cyfrowo, wirtualny klocek po klocku tak, jakby ludzkie ręce łączyły poszczególne fizyczne elementy. Twórcy filmu po raz kolejny zaprosili do współpracy specjalistów z działu kreatywnego słynnego studia animacji Animal Logic oraz zespół projektantów z siedziby firmy LEGO® w Billund w Danii, kierowany przez Matthew Ashtona, aby pomogli im zaprojektować ich konkretną wizję i przenieść ją na duży ekran.

Po tym jak na potrzeby filmu LEGO® PRZYGODA stworzono od zera ponad trzy miliony cyfrowych klocków LEGO®, które były indywidualnie generowane, cieniowane i oświetlane, z każdym kolejnym filmem wirtualny magazyn zapełniał się nowymi klockami, akcesoriami i kolorami. Tym razem jednym z kluczowych wyzwań było stworzenie „post apokaliptycznej scenerii” Apokalipsburga znanego wcześniej jako Klocburg. Na wielu klockach widać plamy i rysy, które prawdopodobnie powstałyby podczas zwykłej zabawy, co dodaje im autentyczności. Ze względu na ekstremalne warunki panujące w Apokalipsburgu, nasi bohaterowie wyglądają na nieco bardziej sfatygowanych. Nawet szelki Emmeta wykazują oznaki zużycia, mimo że jego pogodne usposobienie pozostaje niewzruszone.

Film „LEGO® Przygoda 2” został nakręcony z jeszcze większym rozmachem niż „LEGO® Przygoda”. Jego akcja rozpoczyna się w przedstawionym w nowej odsłonie Apokalipsburgu, który swoim wyglądem przypomina surrealistyczny krajobraz rodem z Mad Maksa. Przemierzają go świetnie uzbrojone pojazdy o wytrzymałych oponach, które zrywają nawierzchnię, zostawiając za sobą dym i płomienie. Elementem, który najbardziej rzuca się w oczy na tym pustkowiu, jest olbrzymia cytadela Batmana zbudowana wewnątrz tego, co pozostało po zniszczonej Statule Wolności. Następnie akcja przenosi się w przestrzeń kosmiczną do tajemniczego Układu Siostar, galaktyki złożonej z 11 różnych planet i środowisk. Znalazły się wśród nich miasto Harmony Town, gdzie wszyscy są w 100% dla siebie mili przez cały czas i wszystko jest czyściutkie i ładniutkie, z wyjątkiem prastarej dżungli zamieszkanej przez dziwaczne żarłoczne rośliny, które potrafią szybko się przemieszczać, oraz Planeta DUPLO®, na której sortuje się olbrzymie ilości klocków w jaskrawych barwach.

Na ekrany kin film „LEGO® Przygoda” wszedł w lutym tego roku, a jego premierze towarzyszyły ciepłe recenzje krytyków, ale – co może ważniejsze – również i widzów. Joe Morgenstern na łamach dziennika „Wall Street Journal” pisał o filmie, że jest „ambitną kontynuacją do ostatniej klatki wypełnioną energią”. Z kolei Michael O’Sullivan z „Washington Post” zauważył, że dzieło Mike’a Mitchella jest „nieprawdopodobnie zabawne”.

CZY WIESZ ŻE…?

 • Postać LEGO® Batmana, któremu głosu użycza Will Arnett, występuje na dużym ekranie po raz trzeci. Wcześniej pojawił on się w filmach „LEGO® Przygoda” i „LEGO® Batman: Film”.
 • LEGO® Przygoda 2” to pierwszy film w historii, w którym na dużym ekranie pojawiają się minilaleczki LEGO®. To także pierwszy raz, kiedy minilaleczki występują w filmie lub filmiku wideo razem z minifigurkami LEGO®.
 • Wśród piosenek, które można usłyszeć w nowym filmie, znalazły się dwie różne wersje oryginalnego hitu „Wszystko jest czadowe”.
 • Zmiennokształtna królowa Wisimi I’Powiewa całkowicie zmienia swój wygląd 40 razy.
 • Wykorzystana w filmie paleta barw obejmuje 76 oficjalnych kolorów LEGO®, w tym tak unikalne jak przezroczysty i brokatowy.
 • Na potrzeby najnowszej produkcji LEGO® wprowadziło także nowy kolor o nazwie Vibrant Coral, który pojawił się zarówno w animacji jak i zestawach klocków dedykowanych filmowi „LEGO® Przygoda 2”.
 • W filmie pojawiają się w sumie 523 różne postaci.
 • Podczas realizacji filmu wykorzystano 1 011 rekwizytów, 3 433 rodzajów klocków oraz 6 530 modeli wykonanych z klocków LEGO®.
 • 161 737 777 – to największa liczba klocków, jakie pojawiły się w filmie w jednym ujęciu.
 • Największa liczba elementów na jednym planie zdjęciowym wygenerowana została poprzez połączenie światów i wyniosła 5 201 części.
 • Na pierwszym ujęciu pokazującym Klocburg/ Apokalipsburg widać 120 884 przechodniów, 1 438 pojazdów, odrzutowiec, dwupłatowiec i śmigłowiec. Liczba ta dorównuje całkowitej liczbie mieszkańców miasta Fargo położonego w Północnej Dakocie, co w przybliżeniu odpowiada liczbie ludności Płocka lub Elbląga.

Materiały dodatkowe w wydaniach Blu-ray™:

 • Wszystko o klockach: konstruowanie filmu „LEGO® Przygoda 2”
 • sceny niewykorzystane
 • teledyski i wiele więcej!

Materiały dodatkowe w wydaniu DVD:

 • Wszystko o klockach: konstruowanie filmu „LEGO® Przygoda 2”

Źródło: informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):