Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Czy Neal Adams i Mike Friedrich próbowali wprowadzić nowy kostium Robina na początku lat 70-tych?
Tak

Jak być może nie wiecie, Neal Adams wykonał niesamowity projekt kostiumu Tima Drake’a, kiedy Tim został trzecim Robinem na początku lat 90-tych. Jednak Neal najwyraźniej miał pomysł na nowy kostium dla Robina dwadzieścia lat przed debiutem Tima Drake’a.

W “Justice League of America #92″ (autorstwa Mike’a Friedricha, Dicka Dillina i Joe Giella), Justice League miała jedną ze swoich regularnych wspólnych misji z Justice Society of America i tym razem Robin z Earth-One („główny” Robin) przybył, by połączyć siły ze swoim starszym odpowiednikiem z Earth-Two (który nosił wówczas kostium będący mieszanką kostiumu Batmana z kostiumem Robina, ponieważ oryginalny Batman wycofał się z walki z przestępczością, a dorosły Robin był głównym obrońcą Gotham).

Strój Robina został rozdarty, więc Robin z Earth-Two użyczył mu kostiumu, który sam rozważał nosić. Dodaje, że ​​został on zaprojektowany przez projektanta kostiumów o imieniu „Neal Adams”. Strój miał potencjał aerodynamiczny.

W końcu Robin zdaje sobie sprawę, że obcy, z którymi walczą, nie są tym, na co wyglądają.

Pod koniec numeru redaktor pyta czytelników, czy chcieliby, aby Robin zachował ten kostium.

Nie zrobił tego.

Jak się jednak okazuje, ten nowy kostium był częścią planów scenarzysty Mike’a Friedricha (i Neala Adamsa), by dać Robinowi nowy kostium!

Friedrich podał szczegółowe informacje w „All Star Companion Volume 3” Roya Thomasa dla TwoMorrows.

„Pamiętam, że miałem szansę sprowadzić Solomona Grundy’ego z powrotem i poradzić sobie z tym co od dawna mnie drażniło, czyli okropnym strojem, który nosił Robin. Jako wielki fan Batmana lobbowałem za zmianą kostiumu. Spotykając się w biurach DC z Nealem Adamsem, rozmawialiśmy o różnych rzeczach, a jedną z nich było to, jak nieaktualny i zawstydzający był trzydziestoletni kostium Robina. Neal, w jednej z chwil inspiracji, zaprojektował zupełnie nowy kostium Robina, który zaprezentowaliśmy DC i postanowili go nie używać, ale udało mi się uzyskać pozwolenie na wykorzystanie projektu Adamsa dla Robina z Earth-Two. O ile wiem, jedyny raz, kiedy się pojawił, miał miejsce w tej jednej historii. Minęło kolejne 15-20 lat, zanim DC w końcu udało się zmienić strój Robina.”

Ostatecznie Robin z Earth-Two przejął ten kostium w pełnym wymiarze godzin i nosił go, dopóki nie umarł podczas Crisis on Infinite Earths.

Teraz można tylko się zastanowić się można jak potoczyłaby się historia Robina, gdyby wiele lat wcześniej dostał “doroślejszy” kostium.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"