Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Czy seria “Brave and the Bold” w pewnym czasie była najlepiej sprzedającym się tytułem z Batmanem?
Najwyraźniej tak

O wynikach sprzedaży “Brave and the Bold” można przeczytać w jednej z wcześniejszych “legend”, ale w tamtym przypadku pod uwagę brano okres, w którym doszło do skasowania tytułu. Jak się jednak okazało chociaż w momencie anulowania wydawania “Brave and the Bold” nie był on najlepiej sprzedającym się tytułem z Batmanem, to w pewnym okresie czasu sytuacja była inna.

Na potrzeby wydania “The Batcave Companion” dla TwoMorrows, Michael Eury przeprowadził wywiad z Carminem Infantino i ten potwierdził, że pewnym momencie “Brave and the Bold” sprzedawał się lepiej niż serie “Batman” i “Detective Comics”.


Eury: Kiedy Aparo rysował “Brave and the Bold”, czy nie sprzedawał się on przez chwilę lepiej niż “Batman” i “Detective Comics”?
Infantino: Przez chwilę tak. Wiesz dlaczego? Z powodu wielu postaci z Batmanem, wiesz o co mi chodzi? „Batman ORAZ …”. Murray Boltinoff na to wpadł – był bardzo inteligentny, przy okazji był wspaniałym redaktorem, naprawdę wspaniałym redaktorem – i on i ja przeglądaliśmy komiksy DC i wybieraliśmy kilka, które sprzedały się najlepiej. I cokolwiek było najsilniejsze, łączyliśmy to z Batmanem. Tak powstały te rzeczy”.

Jak zauważył Infantino wcześniej w tym samym wywiadzie, sprzedaż serii “Batman” znacznie spadła pod koniec lat 60. XX wieku, więc logiczne jest, że nadszedł moment, w którym “Brave and the Bold” wyprzedził główne tytuły z Batmanem. “Batman” sprzedawał się lepiej niż “Brave and the Bold” w 1969 roku, ale “Brave and the Bold” miał lepsze wyniki niż “Detective Comics”, więc można założyć, że początku lat 70. był czas, kiedy “Brave and the Bold” na krótko przeskoczył też serię “Batman”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Warto obejrzeć serial animowany?

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"