Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Przez lata jego relacje z policją były różne, a czy zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy policja ścigała Batmana.

Bycie ściganym przez policję można interpretować w różny sposób. Już w debiucie Batmana w “Detective Comics #27” (autorzy: Bill Finger i Bob Kane) Batman ma do czynienia z kilkoma złymi facetami, a kiedy pojawiają się gliny, to wygląda na to, że ścigają też naszego bohatera.

W “Detective Comics #28” (autorzy: Bill Finger i Bob Kane), widzimy zaś jak Batman zabiera skradzione przedmioty rabusiom, i gdy gliniarze to zauważają, to zakładają, że to on jest złodziejem biżuterii. Oczywiście pod koniec historii wraz przyznaniem prawdziwego złodzieja, Batman zostaje oczyszczony.

W “Detective Comics #36”, Batman przypadkowo zostaje wrobiony w zabicie agenta FBI, ale też zostaje oczyszczony z zarzutów.

Jeśli jednak zastanawiacie się, kiedy po raz pierwszy policjanci ścigali Batmana za to, że był Batmanem, to miało to miejsce w “Batman #1” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane i Jerry Robinson). W historii, podczas walki z Jokerem Batman zostaje znokautowany, a policjanci decydują się go aresztować, nie wahają się nawet do niego strzelać, kiedy ten próbuje uciec.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
0
4
godzin
0
5
minut
3
0
sekund
1
3
Kalendarium
Galeria
bw2x03_11 bw2x03_10 bw2x03_09 bw2x03_08 bw2x03_07 bw2x03_06
Komiksowe Top 5