Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, jak chociażby to, że w ramach swoich treningów Bruce Wayne udał się w najdalsze zakątki świata, ale zastanawialiście się kiedy zdecydowano się po raz pierwszy pokazać, że w ramach przygotować do zostania Batmanem, Bruce trenował za granicą.

Pierwszy raz czytelnicy mieli okazje zaznajomić się ze szkoleniem Batmana w “Detective Comics #226” (autorzy: Edmond Hamilton, Dick Sprang i Charles Paris). Wtedy też zobaczyliśmy, że Batman był kiedyś Robin. To znaczy, przebrał się w kostium Robina, żeby dowiedzieć się, jak zostać detektywem i tak poznał detektywa Harveya Harrisa.

Z biegiem lat dowiedzieliśmy się nieco więcej o treningu Batmana, ale zabawne jest to, że wszystko wciąż miało miejsce w Gotham City. Iście szalone jest, jak wielkie Gotham City jest w komiksach, że mogło się wydawać, że Bruce Wayne podróżuje po całym świecie, ale tak naprawdę po prostu cały czas przebywa w jednym z pozoru gigantycznym mieście.

Na przykład Len Wein opowiedział historię powstania Batmana w “Untold Legend of the Batman # 1”, z rysunkami Johna Byrne’a i historia naprawdę bardzo dobrze uwzględniła wcześniejsze opowieści o przeszłości Bruce’a Wayne’a ale wszystko w jakiś sposób wydarzyło się w Gotham City.

Bruce Wayne nawet nie wyjechał poza Gotham City, aby pójść na studia. Wydawać się może, że w Gotham City czego potrzeba, więc nic dziwnego, że cały czas tak wiele ludzi w nim mieszka, mimo, że zdawać się może, że codziennie dochodzi do wielu morderstw.

Jednak z biegiem lat najwyraźniej scenarzyści pomyśleli: „Zaraz, czy ktoś taki jak Batman nie pojechałby do miejsc poza Gotham, gdyby chciał zostać ekspertem we wszystkim?”. Po kryzysie na Crisis on Infinite Earths w końcu zobaczyliśmy Batmana trenującego poza Gotham.

Co ciekawe, to Sam Hamm, ten sam który napisał scenariusz do pierwszego filmu o Batmanie Tima Burtona, przedstawił pomysł, że Batman podróżował po świecie, aby odbyć swoje szkolenie. Zostało to ujawnione w “Detective Comics #599” (w historii autorstwa Sama Hamma i rysowników Denysa Cowana, Dicka Giordano i Franka McLaughlia. Regularny zespół kreatywny serii, Alan Grant i Norm Breyfogle, oczywiście nie był zachwycony, gdy został zastąpiony tuż przed wyjątkowo rocznicowym numerem.), gdzie rząd był podejrzliwy wobec podróży Bruce’a Wayne’a po całym świecie sprzed lat.

Niedługo potem John Byrne pokazał nieco więcej przeszłości Batmana w krótkiej historii na łamach “Batman #433-435”, w której zabijani byli nauczyciele Batmana.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"