W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć pomysł na historie, w których Batman i Robin występowali w filmach.

W “Batman #37” (autorstwa nieznanego scenarzysty i Jerry’ego Robinsona) Batman i Robin kręcą film “Crime Does Not Pay”, gdy skradziony zostaje kolejny duży film. Pod koniec historii nasi bohaterowie odzyskują go, a ich film zostaje wielkim hitem (ale Dynamic Duo nie są obecnie na premierze własnego filmu, na którą za to uczęszczają Bruce Wayne i Dick Grayson).

David V. Reed i Jim Mooney napisali pomysłową historię na potrzeby “Star-Spangled Comics #94”, w której kryminaliści kręcili podziemne filmy o śmierci Robina i komisarza Gordona, aby zainspirować zbirów z Gotham do popełniania kolejnych przestępstw. Batman pod przykrywką faceta grającego Batmana w następnym filmie, ale złoczyńca, Mr. Napoleon, domyśla się prawdy i Batman prawie zostaje zabity. Schwytanie złoczyńcy zostaje sfilmowane i wypuszczone jako film.

W “Batman #66” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane, Lew Schwartz i Charles Paris) Batman i Robin po raz kolejny biorą udział przy kręceniu kryminału. Zostają porwani wraz z innymi gwiazdami filmowymi przez szalonego reżysera. Ten na końcu umiera kręcąc idealne ujęcie. Na koniec odciskając stopy w cemencie Dynamic Duo świętują sukces filmu.

W “Batman #103” (autorzy: Bill Finger, Sheldon Moldoff i Charles Paris) reżyser ma obsesję na punkcie Ace’a the Bat-Hound, więc przekonuje Batmana, by ten zgodził na nakręcenie filmu z psem. Przez resztę numeru kręcą film podczas gdy kryminalista stara się ukryć udają rekwizytora.

W “World’s Finest Comics #108” (autorzy: Jerry Coleman, Dick Sprang and Sheldon Moldoff), filmowiec z kosmosu zaczyna kręcić film z Batmanem, Supermanem i Robinem, dając im pozornie realne (ale nie do końca) groźby do powstrzymania, dopóki przestępcy, których obcy porwał, aby zwrócić na siebie uwagę Batmana, nie przejmują kontroli i nagle groźby stają się bardzo realne. Obcy na szczęście uwalnia się i wszystko naprawia, a Superman i Batman zostają międzygalaktycznymi gwiazdami filmowymi.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

To mimo wszystko interesujące ciekawostki.

za
dni
1
2
9
godzin
2
0
minut
3
3
sekund
5
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):