Forum
Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy Batman uratował złoczyńcę przed śmiercią?

W “Detective Comics #911” (autorzy: James Robinson, Carmine Di Giandomenico i Ivan Plascencia) Two-Face próbuje się zabić, ale Batman szybko go ratuje (Two-Face oczywiście wiedział, że Batman go uratuje, więc ta próba samobójstwa jest trochę naciągana).

Batman jest typem bohatera, który nie pozwoli nawet na śmierć superzłoczyńców, ale we wczesnych czasach superbohaterskich komiksów, bohaterowie naprawdę nie dbali o to, czy złoczyńcy przeżyją, czy umrą.

Widzimy to już w debiucie Batmana w “Detective Comics #27” (autorzy: Bill Finger i Bob Kane), gdzie bez wahania zrzuca zbira z dachu, a później innego wrzuca do kadzi z kwasem, co kwituje stwierdzenie, że ten na to zasłużył.

W następnym numerze przypomniano czytelnikom, że starcie z Batmanem na dachu jest śmiertelnie niebezpieczne.

Po dołączeniu Jerry’ego Robinsona i George’a Roussosa w “Detective Comics #37” Batman wciąż nie przejmował się gdy zbir przypadkowo nadzieje się miecz.

W następnym numerze poznajemy po raz pierwszy Robina i chociaż jest tylko dzieckiem, to bierze udział w akcji i zrzuca złego faceta z dźwigaru.

Dochodzimy do momentu, w którym debiutuje seria “Batman”. I kogo ratuje nasz bohater w pierwszym numerze? Zabawne że tym pierwszym złoczyńcą którego życie Batman uratował był Joker.

W “Batman #1” ukazały się dwie historie z Jokerem, w tej drugiej złoczyńca przez pomyłkę dźga się i w pierwotnej wersji miał umrzeć. Redaktor Whitney Ellsworth powiedział jednak: „Nie ma mowy, żebyśmy zabili tego faceta. Jest za dobry”, dlatego dodał nowe panele pokazujące, że Joker przeżył, a ten wrócił w kolejnym numerze serii, by niepokoić Batmana.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Myślę, że ani Joker nie mógłby żyć bez Batmana ani Batman bez Jokera.

za
dni
1
3
godzin
1
6
minut
1
1
sekund
5
1


za
dni
7
7
godzin
1
6
minut
1
1
sekund
5
1
Kalendarium
Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki