Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży trafiły komiksy “Detective Comics #1000” (176 stron, 49,99 zł) – w ramach Uniwersum DC, “Batman, Tom 11: Upadek” (144 strony, 39,99 zł) i “Harley Quinn, Tom 5: Głosuj na Harley” (144 strony, 39,99 zł) – w ramach DC Odrodzenie.

Detective Comics #1000
Po 80 latach ukazywania się serii „Detective Comics” czytelnicy doczekali się numeru tysięcznego! Ten niewiarygodny album zawiera opowieści, które zabiorą was w podróż przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Batmana… oraz niezwykły epilog, w którym pierwszy raz poznamy wygląd zabójczego Rycerza z Arkham! Kto kryje się pod maską? Dlaczego pragnie śmierci Batmana? Zaczyna się kolejna niesamowita przygoda!

W tym niezapomnianym albumie przedstawiamy opowieści m.in. takich autorów jak: Neal Adams, Brian Michael Bendis, Greg Capullo, Becky Cloonan, Tony S. Daniel, Paul Dini, Warren Ellis, Steve Epting, Geoff Johns, Joëlle Jones, Kelley Jones, Tom King, Jim Lee, Doug Mahnke, Alex Maleev, Alvaro Martínez Bueno, Dustin Nguyen, Denny O’Neil, Christopher Priest, Kevin Smith, Scott Snyder, Peter J. Tomasi, James Tynion IV.

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w „Detective Comics #1000”, dwie wcześniej niepublikowane historie o Batmanie (scen. Robert Venditti i Alan Grant) oraz obszerną galerię okładek alternatywnych.

Scenarzysta: Scott Snyder, Geoff Johns, Tom King, Paul Dini, Warren Ellis
Ilustrator: Jim Lee, Greg Capullo, Alex Maleev, Dough Mahnke, Kelley Jones
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 12.08.2020
Liczba stron: 176
Wymiary: 16.7×25.5cm

Batman. Upadek. Tom 11
Jedenasta odsłona przygód Batmana w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Mroczny Rycerz odkrywa mistrza zbrodni stojącego za jego ostatnimi (i tymi dawniejszymi również) problemami. Jest nim Bane. Jednak nawet najbliżsi sprzymierzeńcy Batmana nie chcą uwierzyć, że Bane znów działa, a próba bezpośredniego starcia ze złoczyńcą nie prowadzi do jego zdemaskowania. Na domiar złego Batman zostaje zmuszony, by dołączyć do innej postaci przebranej w kostium Batmana – jest nią Thomas Wayne, ojciec Bruce’a z innej rzeczywistości. Bruce ze swoim „ojcem” przemierzają pustynię w niezwykłej misji. W trakcie podróży dowiemy się, kto tak naprawdę stał za całą intrygą i jakie były jego motywy.

Za scenariusz odpowiada laureat Nagrody Eisnera Tom King („Vision”, „Mister Miracle”), zaś za rysunki artyści tacy jak: Mikel Janín („Kryzys Bohaterów”) i Jorge Fornes („Thunderbolts”).

Scenarzysta: Tom King
Ilustrator: Mikel Janin, Jorge Fornes
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 12.08.2020
Liczba stron: 144
Wymiary: 16.7×25.5cm

Harley Quinn. Głosuj na Harley. Tom 5
Piąty i ostatni tom przygód Harley Quinn w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Amanda Conner i Jimmy Palmiotti żegnają się z serią w naprawdę wielkim stylu — pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieścią o demokracji. Odkąd Harley Quinn przeprowadziła się z Gotham City do Nowego Jorku, skorumpowany burmistrz DePerto skutecznie uprzykrzał jej życie. Tym razem nasza ulubiona zreformowana superprzestępczyni mówi „dość”. A swoją bitwę przenosi na zupełnie inny poziom. Żeby ostatecznie pokonać skorumpowanego polityka, staje do walki o fotel burmistrza Nowego Jorku!

Walka o głosy mieszkańców nie będzie łatwa. Harley będzie musiała sięgnąć po wszystkie dostępne środki. Tym bardziej że obecny burmistrz tak łatwo nie da za wygraną, nie zawaha się zatrudnić nawet jednego z największych wrogów Batmana — Stracha na Wróble. Na szczęście Harley ma przy sobie wielu oddanych przyjaciół. Wszyscy, nawet dawni wrogowie, staną murem za Harley, począwszy od jej kumpeli Poison Ivy, Gangu Harleyek, komisarza Spoonsdale’a, na Harley Sinn kończąc. Nadchodzi najbardziej szalony dzień wyborów w historii miasta!

Scenarzysta: Amanda Conner, Jimmy Palmiotti
Ilustrator: John Timms, Alex Sinclair
Tłumacz: Paulina Braiter
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 12.08.2020
Liczba stron: 144
Wymiary: 16.7×25.5cm

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Nawet nie wiem kiedy, a tu już 12 sierpnia i DC #1000. 🙂 Ja kupię pewnie dopiero we wrześniu, razem z Batmanami B&W.

Te nowe b&w to te same co kiedys tmsemic wydal?

Zapewne znajdą się tam m.in i historie z dwóch komiksów tm-semica, jak i późniejszych Egmontu oraz wiele więcej, bo tamte miały po 100 stron, a te nowe po 450.

już w kinach!

już za:

dni
3
9
4
godzin
0
1
minut
1
7
sekund
1
4

Sonda

Które wydanie fizyczne "The Batman" zamierzasz kupić?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292