Kompozytor Michael Giacchino udzielił ostatnio wywiadu CinemaBlend, w którym wyjaśnił czemu wybrano piosenkę “Something in the Way” Nirvany do pierwszego zwiastuna, oraz czego można spodziewać się po motywie przewodnim “The Batman”, którego fragment można było usłyszeć w pierwszym materiale video prezentującym nowego Batmana.

Myślę, że po prostu mieliśmy szczęście, kiedy nadszedł czas na zrobienie zwiastuna. Mieliśmy szczęście, że [mój główny temat] po prostu idealnie pasował do tej piosenki? To była jedna z tych rzeczy, którą wysłali do mnie, i zapytali: „Czy powinniśmy bardziej to wypełnić?” A ja po prostu mówię: „Nie wiem. Brzmi całkiem nieźle tak, jak jest w po prostu jakiś warstwowy sposób.” Daliśmy im kilka rzeczy do dodania, ale niewiele. Czuję, że wykonali naprawdę dobrą robotę przy tym zwiastunie. To był wspaniały sposób powiedzenia: „Oto wasz następny Batman”.

Pewnego dnia wpadłem na pomysł i pomyślałem: “O, to, wiesz, znając postać, którą Matt przenosi na ekran, po prostu pomyślałem, że to wydaje mi się … gdybym był Batmanem, gdybym był Mattem Reevesem jako Batmanem, co by się działo w mojej głowie, gdybym stanął na szczycie jakiegoś budynku i po prostu spojrzałam na miasto?” Tak więc napisałem to, wysłałem Mattowi, a on naprawdę to pokochał. Potem mieliśmy okazję nagrać kilka z tych rzeczy, kiedy byłem w Londynie. Zrobiliśmy to, bez konkretnego powodu, może do wykorzystania w zwiastunach. Wiem, że Matt, co najważniejsze, po prostu chciał, żeby mógł to edytować. Napisałem jakieś 40 minut muzyki, z czego nic nie było obrazowego. To było coś w rodzaju: “Cóż, oto, o czym myślę?” Więc kto wie, ile z tego zostanie i jak dużo z tego przesłuchamy później i stwierdzimy ”To nie pasuje tak dobrze, jak myśleliśmy”. Ale ten konkretny, bardzo prosty temat główny, będzie tam.

Źródło: CinemaBlend

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
9
minut
4
8
sekund
3
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):