Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

W historii komiksów wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć historię, w której swój udział miała jedna z pierwszych dziewczyn Bruce’a Wayne’a, Linda Page, która na zawsze zmieniła życie Batmana (tego z Earth 2).

Pierwszą dziewczyną Bruce’a Wayne’a była Julie Madison, z którą był zaręczony, ale ostatecznie rozstali się, i następnie w “Batman #5” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane, Jerry Robinson i George Roussos) wprowadzono postać Lindy Page. Należąca do śmietanki towarzyskiej dziewczyna postanowiła pójść własną drogą bez pomocy finansowej ojca. Nie miała też wysokiego mniemania o Brusie Waynie, gdyż uważała, że ten ma duży potencjał, który marnuje na życia playboya milionera.

W swoim debiucie Linda zostaje porwana przez lokalnego gangstera. Kiedy gangsterzy pojawiają się, by ją zabrać, mówi im, że najpierw musi skończyć makijaż. Kiedy Batman przybywa na miejsce, odkrywa, że ​​zostawiła wiadomość zapisaną szminką.

Linda nie tylko wykazywała się sprytem, ale też nie wahała się działać. Gdy Batman miał ją uratować, to ona ratuje mu życie, gdy butem atakuje gangstera, który miał zastrzelić Batmana. Pod koniec historii Linda spotyka się z Brucem, ale interesują ją tylko Batman.

Od tego momentu Linda była stałą dziewczyna Bruce’a Wayne’a przez następne kilka lat. Pozostała blisko Batmana, a w “Batman #9 “świętowała Boże Narodzenie z Batmanem, Robinem i komisarzem Gordonem.

Co ciekawe, postać Lindy stała się pierwszą miłością dla Batmana, która pojawiła się w filmowej wersji z 1943 roku. W roli panny Page wystąpiła Shirley Patterson.

Interesującą rzeczą jest, że kiedy wyszedł serial filmowy, to w komiksach zaprzestano używać postaci Liny. Bohaterka nigdy nie została oficjalnie wypisana, po prostu przestała pojawiać się w komiksach w 1943 roku. Jest bardzo prawdopodobne, że padła ofiarą stopniowego rozszerzania się ekipy twórców odpowiadających za przygody Batmana. Gdy więcej scenarzystów niż tylko Bill Finger mierzy się z przygodami Mrocznego Rycerza, ciągłość wydaje się mieć mniejsze znacznie. W każdym razie Linda odeszła i wkrótce pojawiła się Vicki Vale, która okazała się jedną z najbardziej udanych postaci służących jako miłosne zainteresowanie dla Batmana.

Po zniknięciu na początku 1943 roku Linda pojawiła się następnie pod koniec lat 60., ale tylko w sekwencji retrospekcji w “Batman #208” (gigantyczne spojrzenie na różne kobiety z życia Batmana, zbudowane wokół sekwencji kadrowania, które pokazywały retrospekcje z udziałem różnych kobiet, w tym Lindy Page. Jej wygląd jest w zasadzie kopią z “Batman #5”).

Następnie Linda pojawiła się w w 1980 roku w “The Brave and the Bold #167” (autorzy: Marv Wolfman, Dave Cockrum i Dan Adkins), który był połączeniem Batmana i Blackhawka z akcją rozgrywającą się w czasie II wojny światowej (więc wszystko miało miejsce na Ziemi-2, co skutecznie ustaliło, że ​​Linda Page była postacią z Ziemi-2). Linda pojawia w epizodzie, aby nadal budzić smutek Bruce’a Wayne’a z powodu jego stylu życia playboya.

Kolejny prawdziwy występ Lindy miał miejsce w 1983 roku w “The Brave and the Bold #197” (autorzy: Alan Brennert, Joe Staton i George Freeman), w legendarnym numerze, który pokazuje, jak życie Batmana zmieniło się na zawsze. Historia zaczyna się od spotkania Bruce’a Wayne’a z Lindą przed jej ślubem (akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z “Batmanie #5”), gdy mówi Bruce’owi, że była wobec niego niesprawiedliwa w starych dobrych czasach, krytykując jego styl życia. Bruce oczywiście nie może przestać myśleć, że jego maskarada jako playboya zrujnowała szansę na prawdziwą miłość, tak jak w przypadku Lindy.

Bruce jest tak przygnębiony tym bardzo realnym symbolem życia, który mógłby teraz zniknąć, że jest szczególnie podatny na atak nikczemnego Stracha na Wróble. Złoczyńca wypuszcza na uczestników wesela gaz strachu, a w przypadku Batmana małżeństwo Lindy sprawiło, że zaczął bać się śmierci w samotności, więc gaz sprawia, że wydaje mu się, ze każdy na kim mu zależy znika.

W tym momencie Batman był prawie skończony. Jedynym rozwiązaniem, aby dotrzeć do sedna tej sprawy ze znikaniem, jest połączenie sił ze swoją starą przeciwniczką Catwoman. Jednak w trakcie współpracy oboje zakochali się w sobie i wkrótce Selina również znika, ale nim to nastąpiło udało jej się przełamać wpływ gazu strachu na naszego bohatera. Batman z Ziemi 2 i Catwoman pobrali się i urodziła im się córka, Huntress z Ziemi-2, a Bruce przestał działać jako Mroczny Rycerz.

A wszystko to za sprawą postaci, która praktycznie nie pojawiała się od czterdziestu lat!

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):