Wraz z ujawnianiem wariantu okładki do 2. numer “Future State: The Next Batman” oficjalnie potwierdzono, że nowym Batmanem został Tim Fox.

Jeszcze przed ogłoszeniem DC Future State i Future State: The Next Batman autorstwa Johna Ridleya, Nicka Deringtona i Laury Bragi, mówiono, że osoba innego koloru skóry może być następną, która założy pelerynę i kaptur i zostanie obrońcą Gotham City, co w społeczności komiksów i poza nią, rozbudziło spekulacje, kto to może być.

Dzisiaj spekulacje ostatecznie kończą się wraz z ujawnieniem tego niespodziewanego wariantu okładki drugiego numeru czteroczęściowej miniserii ze stycznia / lutego. Obrońcą Gotham w tej dystopijnej przyszłości, przedstawionym na grafice autorstwa Douga Braithwaite’a i Diego Rodrigueza, jest Tim (Jace) Fox, syn Luciusa Foxa i brat byłego Batwinga Luke’a Foxa.

Pierwszy komiks, w którym pojawił się Tim Fox to “Batman #313” z 10 kwietnia 1979. Od tego czasu o tej postaci wspomina w aktualnej linii Batmana, po raz pierwszy w „Family Ties”, historii Johna Ridleya / Oliviera Coipela z wrześniowej antologii “Batman: The Joker War Zone”. W październiku w “Batman #101 pojawia się również w rozmowie między Batmanem a Luciusem Foxem, który od tego czasu zdobył fortunę i technologię Wayne’a w wyniku wydarzeń z The Joker War.

23 lutego 2021 r. Ridley i Coipel ponownie połączą siły, aby opowiedzieć kolejną historię z The Next Batman i dać mu pomocnika w ramach antologii DC “Batman: Black & White”.

Pierwszy numer “Future State: The Next Batman” trafi do sprzedaży 5 stycznia 2021 roku.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Innego imienia nie bylo? Przeciez jest juz jeden Tim.

Batman już dawno przestał być Batmanem. Przynajmniej nie moim Batmanem. Śmieszne czasy..

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
0
9
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):