Na stronach serwisu CBR można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na marzec 2021 roku.

INFINITE FRONTIER #0
scenariusz SCOTT SNYDER, GEOFF JOHNS, JAMES TYNION IV, JOSHUA WILLIAMSON, GEOFFREY THORNE, PHILLIP KENNEDY JOHNSON, BRIAN MICHAEL BENDIS, BECKY CLOONAN, MICHAEL W. CONRAD, JOËLLE JONES, and TIM SHERIDAN
rysunki JOHN TIMMS, HOWARD PORTER, JOËLLE JONES, JORGE JIMENEZ, ALITHA MARTINZEZ, DAVID MARQUEZ, STEPHEN BYRNE, JAMAL IGLE, DEXTER SOY, RAFA SANDOVAL, ALEX MALEEV, JOHN ROMITA JR., and others
wraparound okładka DAN JURGENS and MIKEL JANÍN
card stock variant cover JOHN TIMMS
ONE-SHOT | W sprzedaży od 2 marca $5.99 US | 64 PAGES | FC | DC card stock variant cover $6.99 US

DC Universe wkracza w kolejną fazę! Dark Nights: Death Metal przedstawiło najmroczniejsze zagrożenia Multiversu, a DC Future State zapewniło wgląd w możliwą przyszłość DC Universe. Teraz nadszedł czas ten aby przyjrzeć współczesnemu światu pełnemu nieskończonych możliwości.
W Gotham City Joker budzi obywateli atakiem, którego nawet Mroczny Rycerz się nie spodziewał. W Brazylii młoda kobieta odkrywa swoje przeznaczenie i związek z Amazonkami. W Belle Reve Amanda Waller planuje inwazję na Arkham Asylum. W najdalszych zakątkach kosmosu Mongul marzy o galaktycznej dominacji, podczas gdyGreen Lantern Corps jest gospodarzem szczytu swoich największych wrogów. W Hall of Justice Liga łączy siły z Czarnym Adamem. Poza światem śmiertelników Wonder Woman wkracza do nowej roli w boskiej sferze. A gdzieś w DC Universe – powraca Stargirl w zupełnie nowej opowieści napisanej przez Geoffa Johnsa!
Ten one-shot z większą ilością stron,rozpoczyna kolejną wielką erę opowiadania historii i ekscytacji, gdy najlepsi pisarze i artyści ujawniają, co czeka największych bohaterów świata i otwierają drzwi do niektórych z największych historii 2021 roku.


BATMAN: URBAN LEGENDS #1
scenariusz CHIP ZDARSKY, MATTHEW ROSENBERG, STEPHANIE PHILLIPS, and BRANDON THOMAS
rysunki EDDY BARROWS, MARCOS TO, RYAN BENJAMIN, LAURA BRAGA, and MAX DUNBAR
okładka HICHAM HABCHI
Batman/Red Hood variant cover DAVID FINCH
Batman/Grifter variant cover KAEL NGU
blank variant cover
PRESTIGE FORMAT | W sprzedaży od 9 marca $7.99 US | 64 PAGES | FC | DC

Batman może być największym bohaterem w Gotham City, ale jest wielu innych bohaterów – i złoczyńców – którzy będą błyszczeć w Batman: Urban Legends, zupełnie nowej comiesięcznej antologii ukazującej największe talenty i mieszankę nowych głosów odciskających swoje piętno na mieście, które Mroczny Rycerz nazywa domem.
Pierwsze sześć numerów będzie thrillerem o Batmanie / Red Hoodzie od scenarzysty Chipa Zdarsky’ego (Detective Comics #1027, Dark Nights: Death Metal Guidebook #1) i ulubionego rysownika fanów Eddy’ego Barrowsa (Detective Comics, Freedom Fighters, Future State: Robin Eternal). Strażnik Renegat, Jason Todd, znany również jako Red Hood, bada nowy i śmiercionośny narkotyk, który przetacza się przez Gotham City. W ciągu jednej nocy to dochodzenie na zawsze zmieni jego życie – i umieści go na celowniku Batmana.
Scenarzysta “Future State: Grifters” Matthew Rosenberg i artysta Ryan Benjamin kontynuują historię ze stron “Batman #101”, gdy Cole Cash wciąż jest w Gotham, na tropie prawdziwych motywów Halo Corporation… i tak, Batman i Grifter znów walcz ze sobą!
W historii, której akcja toczy się przed premierą nowej, regularnej serii “Harley Quinn”, scenarzystka Stephanie Phillips i rysownika Laura Braga (“Future State: The Next Batman”), łączą siły, aby pomóc Harley uporządkować jej skomplikowaną historię z Poison Ivy – ale najpierw będzie musiała ją znaleźć!
W debiutanckim numerze rozpocznie się również trzyczęściowa opowieść o Outsiders, dzięki uprzejmości scenarzysty “Future State: Outsiders”, Brandona Thomasa, i rysownika Maxa Dunbara (Marvel’s Champions, Dungeons and Dragons, Judge Dredd). Ta saga łączy członków zespołu Black Lightninga, Katanę i Metamorpho, ale to spotkanie szybko przekształca się w konfrontację wraz z pojawieniem się postaci z przeszłości Katany!


THE JOKER #1
scenariusz JAMES TYNION IV
backup story scenariusz JAMES TYNION IV and SAM JOHNS
art and okładka GUILLEM MARCH
backup story rysunki MIRKA ANDOLFO
variant cover FRANK QUITELY
variant cover FRANCESCO MATTINA
1:25 variant cover RICCARDO FEDERICI
team variant cover byMARK BROOKS—minimum order 250 copies
blank variant cover
CARD STOCK VARIANT COVERS
W sprzedaży od 9 marca $4.99 US | 40 PAGES | FC | DC

Po wydarzeniach z Infinite Frontier #1 Joker stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie! Książę zbrodni stara się pozostać kilka kroków przed organami ścigania za granicą, ale Jim Gordon, w obliczu emerytury, zdaje sobie sprawę, że jest to ostatnia obława w jego życiu i przysięga wytropić najgorszego wroga Gotham, kończąc swoją historyczną karierę. Ale są też jakieś tajemnicze i śmiercionośne siły, które również polują na Jokera i nie pozwolą Gordonowi spowolnić ich ani przeszkodzić.
W dodatkowej historii po wydarzeniach z przebojowego Punchline # , najbardziej kontrowersyjna nowa łotrzycaDC porusza się po infrastrukturze zakładu karnego Blackgate – podczas gdy na zewnątrz Harper Row rolę Bluebird, aby powstrzymać swojego brata przed wpadnięciem pod wpływy Punchline.


HARLEY QUINN #1
scenariusz STEPHANIE PHILLIPS
art and okładka RILEY ROSSMO
card stock variant cover DERRICK CHEW
team variant cover YOSHITAKA AMANO—minimum order 250 copies
blank card stock variant cover
W sprzedaży od 23 marca $3.99 US | 32 PAGES | FC | DC CARD STOCK VARIANT COVER $4.99 US

Lepiej przeczytajcie to uważnie, ponieważ mamy w rękach gorący relaunch – i powinniście to wiedzieć! Tuu Harley Quinn, żeby wszyscy wiedzieli, że mamy tu nową comiesięczną serię z zupełnie nowym statusem quo. Wracam do Gotham City, aby nadrobić zaległości w mojej przeszłości i pomóc miastu odzyskać siły po „The Joker War”!
Ale nie czeka na mnie komitet powitalny, twoja ulubiona Maid of Mischief!! A tak między nami, jakieś świry pracują, żeby miasto zostało zniszczone. Nie możemy na to pozwolić, prawda? Wschodząca gwiazda scenarzysta Stephanie Phillips, moja nowa partnerka w zbrodni, zabiera mnie w odważną nową erę ze swoją partnerką w przestępczości artystycznej Riley Rossmo, która, muszę powiedzieć, zaprojektowała dla mnie naprawdę ładny nowy kostium. Nie będziecie chcieli tego przegapić, ludziska!


CRIME SYNDICATE #1 scenariusz ANDY SCHMIDT
rysunki KIERAN McKEOWN
backup story rysunki BRYAN HITCH
okładka JIM CHEUNG
variant cover SKAN
ON SALE 3/2/20 $3.99 US | 32 PAGES | 1 OF 6 | FC | DC
Wychodzący ze stron Dark Nights: Death Metal, DC Multiverse odradza się, a wraz z nim nowa Ziemia-3! Zobacz prawdziwe pochodzenie wrogich twórców chaosu znanych jako Syndykat Zbrodni, ponieważ łączy ich wspólny wróg! Ale jak długo mogą trwać sojusze między takimi złoczyńcami?

Również w tym debiutanckim numerze zobaczysz pochodzenie Ultramana w naszej specjalnej dodatkowej historii narysowanej przez supergwiazdę Bryana Hitcha!


BATMAN #106

scenariusz JAMES TYNION IV

art and okładka JORGE JIMENEZ

backup story scenariusz JOSHUA WILLIAMSON

backup story rysunki GLEB MELNIKOV

wraparound variant cover JORGE JIMENEZ

1:25 card stock variant cover RICCARDO FEDERICI

W sprzedaży od 2 marca

$4.99 US | 40 PAGES | FC | DC

Po tragicznych wydarzeniach z Infinite Frontier #1 Batman i jego nowy sojusznik, Ghost-Maker, muszą liczyć się z nowym gangiem działającym w Gotham City – ale czy mają oni związek z ponownym pojawieniem się Stracha na Wróble? W międzyczasie tajemniczy miliarder Simon Saint przedstawia nowemu burmistrzowi zaawansowany system egzekwowania prawa! Zespół kreatywny odpowiedzialny za epicką „The Joker War” powraca z pełną emocji, niebezpieczną nową historią pt. “The Cowardly Lot”.

Dodatkowo, zaczyna się historia „Demon or Detective”, gdy Damian Wayne ucieka! Czy po wszystkim, przez co przeszedł Damian, może uciec z Gotham i znaleźć drogę powrotną do miejsca, w którym zaczęła się jego podróż – do swojej matki, Talii al Ghul? Ta dwuczęściowa opowieść kończy się w tym miesiącu w “Detective Comics #1034”!


DETECTIVE COMICS #1034

scenariusz MARIKO TAMAKI

art and okładka DAN MORA

backup story scenariusz JOSHUA WILLIAMSON

backup story rysunki GLEB MELNIKOV

card stock variant cover LEE BERMEJO

W sprzedaży od 23 marca

$4.99 US | 40 PAGES | FC | DC

DC Future State może się skończyło – ale teraźniejszość wygląda na napiętą! Wraz z utratą fortuny i posiadłości, wyborem burmistrza Nakano i rosnącym nastawieniem przeciwko strażnikom w Gotham, Bruce Wayne musi przemyśleć, jak być Batmanem … albo zaryzykować pozostawienie w tyle przez własne miasto. Co gorsza, w mieście wybuchła katastrofalna fala przestępczości, której kulminacją była tajemnica morderstwa, która uderza blisko domu – podejrzanych coraz więcej, poszlaki się mnożą, a ślad ciał jeszcze się nie skończył! Laureatka nagrody Eisnera, pisarka Mariko Tamaki i supergwiazda Dan Mora, rozpoczynają nowy, ekscytujący, zaskakujący i stawiający czoła śmierci rozdział w Detective Comics.

Dodatkowo w drugim i ostatnim rozdziale „Demon or Detective” Damian Wayne poznaje zaskakującą nową frakcję z burzliwej przeszłości swojej rodziny… ale czym jest Liga Łazarza?


BATMAN/SUPERMAN #16

scenariusz GENE LUEN YANG

art and okładka IVAN REIS and DANNY MIKI

variant cover GREG SMALLWOOD

W sprzedaży od 23 marca

$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC

W następstwie Dark Nights: Death Metal, rzuć okiem na nowe, odważne światy w uniwersum DC … ale czym są te dziwne planety? Zagłębiając się w równoległe życie Człowieka ze Stali i Mrocznego Rycerza, poznamy nowych złoczyńców, nowych bohaterów, alternatywne rzeczywistości i międzywymiarowe zderzenie, w które trzeba będzie zobaczyć aby wierzyć! To nikczemny debiut grupy nowych złoczyńców, w tym Spider Lady i jej trujących pajęczyn, Dr. Atoma, która nosi kryptonitowy wisiorek i maniakalne machinacje Unknown Wizard!a! Nigdy wcześniej nie widziałeś takich Batmana i Supermana – więc zapnij pasy i przygotuj się na początek nowej ery dzięki uprzejmości pisarza Gene Luena Yanga i artysty Ivana Reisa!


CATWOMAN #29

scenariusz RAM V

rysunki FERNANDO BLANCO

okładka JOËLLE JONES

card stock variant cover JENNY FRISON

W sprzedaży od 16 marca

$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC

Jak dotąd ambitny plan Seliny Kyle, aby przejąć kontrolę nad Alleytown, szedł perfekcyjnie, ale ona ma zamiar rzucić się na oślep na zupełnie nowego wroga – i przejść przez nich…? Wyjaśnij nam to, Catwoman! Co mają wspólnego mafia Khadymów, niematerialny zabójca i Poison Ivy? A jeśli chodzi o rozwiązywanie zagadek, Selina może się udać tylko do jednej osoby – bez względu na to, jak bardzo nienawidzi tego pomysłu.


NIGHTWING #78

scenariusz TOM TAYLOR

art and okładka BRUNO REDONDO

variant cover SKAN

W sprzedaży od 16 marca

$3.99 US | 32 PAGES | FC | DC

Nightwing powrócił – a jego dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa Blüdhaven nigdy nie było silniejsze! Blüdhaven wybrało nowego burmistrza o nazwisku Zucco, co nie może być dobre dla pierwszego pomocnika DC i byłego Robina – ale czy jest dobre dla Blüdhaven? Kiedy Nightwing prosi Batgirl o pomoc w dochodzeniu w sprawie polityka noszącego to samo nazwisko, co mężczyzna, który zamordował jego rodziców, odkrywa szczegóły, które zaszokują i zasadniczo zmieniają bohatera.


BATMAN BLACK & WHITE #4

scenariusz CHIP ZDARSKY, JOSHUA WILLIAMSON, BECKY CLOONAN, DANIEL WARREN JOHNSON, and KARL KERSCHL

rysunki NICK BRADSHAW, RILEY ROSSMO, TERRY DODSON, RACHEL DODSON, DANIEL WARREN JOHNSON, and KARL KERSCHL

okładka BECKY CLOONAN

variant cover GABRIELE DELL’OTTO

Two-Face variant cover SIMONE BIANCHI

PRESTIGE FORMAT | W sprzedaży od 23 marca

$5.99 US | 48 PAGES | 4 OF 6 | FC | DC

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Gotham City spotykają się, by nawiedzać Mrocznego Rycerza w ekscytujących nowych historiach niektórych najbardziej znanych osobistości z komiksów, w kontynuacja Batman Black & White!

Zdobywca nagrody Eisnera, pisarz Chip Zdarsky (Daredevil, Stillwater) i ulubiony artysta fanów Nick Bradshaw (Wolverine & amp; the X-Men, Spidey) łączą siły, by stworzyć historię, w której Poison Ivy trafia do frontowych drzwi Wayne Manor, żądając odpowiedzialności ekologicznej od Bruce’a Wayne’a!

Scenarzysta Joshua Williamson (The Flash, Batman / Superman, Justice League vs. Suicide Squad) łączy się z Riley Rossmo (Harley Quinn, Dark Nights: Death Metal: Robin King, Martian Manhunter) przy przerażającej nocy w Gotham kiedy wyłania się nowy czarny charakter, widziany oczami samego Batmana.

Zdobywczyni nagrody Eisnera pisarka / artystka Becky Cloonan (Wonder Woman, Akademia Gotham) wymyśla zagadkę morderstwa dla Batmana rozgrywającą się w cyrku, z rysunkami legendarnego artysty Terry’ego Dodsona (Wonder Woman, X-Men, Adventureman).

Daniel Warren Johnson zostawia Batmana na łasce Two-Face’a. Batman będzie musiał pamiętać słowa Alfreda Pennywortha, jeśli ma przeżyć tę mękę.

Karl Kerschl, artysta z Gotham Academy, jest autorem opowieści o Batmanie badającym okultystyczne tajemnice przeszłości Gotham City za pomocą swojego nowego Robin … Gotham Academy’s Maps Mizoguchi ?!


BATMAN/CATWOMAN #4

scenariusz TOM KING

art and okładka CLAY MANN

variant cover JIM LEE and SCOTT WILLIAMS

variant cover TRAVIS CHAREST

W sprzedaży od 16 marca

$4.99 US | 32 PAGES | 4 OF 12 | FC

CARD STOCK COVERS

DC BLACK LABEL | AGES 17+

Joker ukrył bombę w Gotham – ale może dojść do większej eksplozji, jeśli Batman udowodni, że jego podejrzenia są słuszna i Catwoman zeczywiście wie, gdzie ona jest! To niebezpieczny sekret, który grozi zniszczeniem związku pary w początkowym okresie i będzie rozbrzmiewał przez cały czas spędzony razem. W dzisiejszych czasach wpłynie to na to, jak Selina poradzi sobie z Andreą Beaumont, a.k.a. Phantasmem, która musi przeprowadzić zemstę przeciwko Jokerowi, napędzana słuszną furią matki, która straciła syna.

I ten cały łańcuch wydarzeń ostatecznie prowadzi do zabicia Jokera przez Catwoman w przyszłości – sekretu, którego nie może już dłużej ukrywać przed swoją córką, Batwoman. Zwłaszcza teraz, gdy w grę włącza się stary Pingwin.


BATMAN: WHITE KNIGHT PRESENTS HARLEY QUINN #6

story by SEAN MURPHY and KATANA COLLINS

scenariusz KATANA COLLINS

rysunki MATTEO SCALERA

okładka SEAN MURPHY

variant cover MATTEO SCALERA

W sprzedaży od 23 marca

$4.99 US | 32 PAGES | 6 OF 6 | FC

CARD STOCK COVERS

DC BLACK LABEL

Los Gotham City wisi na włosku w związku z wyprwaą Harley Quinn, by schwytać seryjnego mordercę, w tym zakończeniu!

Harley wiedziała o ryzyku, kiedy zgodziła się pomóc GTO schwytać najbardziej dzikich nowych przestępców z Gotham, i wszystkie jej obawy się spełniły. Jej pogoń za Starlet i Producentem potęgowała przytłaczające obowiązki macierzyństwa, zagroziła jej życiu i bliskim oraz zmusiła ją do ponownego odwiedzenia najbardziej bolesnych wspomnień z własnej kryminalnej przeszłości.

Teraz, w przeddzień ostatniego spektakularnego występu Starlet na Gotham Film Festival, sprawa nabrała charakteru osobistego. Harley opłakuje szokującą stratę i przygotowuje się do zaryzykowania wszystkiego, aby udowodnić, że jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań i doprowadzić sprawę do końca. Z ostatnią asystą Bruce’a Harley udaje się na środek sceny do ostatecznej rozgrywki, która wpłynie na przyszłość Gotham lub ją zniszczy – i określi w tym rolę Harley.


BATMAN VS. RA’S AL GHUL #5

scenariusz NEAL ADAMS

art and okładka NEAL ADAMS

RESOLICIT | W sprzedaży od 16 marca

$3.99 US | 32 PAGES | 5 OF 6 | FC | DC

Wreszcie miniseria autorstwa legendarnego Neala Adamsa powraca! Wszyscy wiedzą, że Gotham City potrzebuje Batmana – ale tajemnicza grupa organizuje zawody, aby go zastąpić. Czy wybiorą człowieka posiadającego umiejętności niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Gotham? A może mają na myśli coś innego? Tak czy inaczej, Deadman ma własny pomysł na kolejne kroki!!


JOKER/HARLEY: CRIMINAL SANITY #8

scenariusz KAMI GARCIA

rysunki JASON BADOWER and MICO SUAYAN

okładka FRANCESCO MATTINA

variant cover JASON BADOWER

PRESTIGE PLUS FORMAT | W sprzedaży od 30 marca

$5.99 US | 32 PAGES | 8 OF 8 | FC

8.5″ x 10.875″

DC BLACK LABEL | AGES 17+

Gotowi czy nie, Harley Quinn ściga się z czasem, aby zakończyć panowanie Jokera. Czy zdoła to zrobić, zanim ten wywoła spustoszenie w Gotham Arena… i zabije tysiące fanów muzyki na koncercie Event Horizon? Co ważniejsze, czy zrobi to bez zakończenia życia Jokera – czy też może żyć z konsekwencjami?

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
3
4
sekund
4
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):