Forum
Już wkrótce
 • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
 • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
 • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,

Think Big Studios udostępniło na YouTube swój najnowszy fanfilm 35-minutowy “Harley Quinn – Blazing Shadows”. Oprócz postaci znanych z komiksów twórcy fanfilmu wprowadzili dwójkę oryginalnych bohaterów, Authority (w tej roli scenarzysta Florian Müssener) i głównego antagonistę Kitsune (Johannes Heinrich).

Film opowiada historię odkupienia Harley od Jokera. Akcja rozgrywa się około pięć lat po jej zerwaniu z Jokerem. Harley wróciła do swojego rodzinnego miasta Brooklyn, gdzie dorastała, i teraz żyje w związku ze swoją dziewczyną, Poison Ivy. Jednak po tych wszystkich latach życiu “w stylu klasy średniej” powoli zaczyna tęsknić za dawnymi, dobrymi czasami, kiedy okradała banki i kierowały nią wielkie uczucia do Jokera oraz miała wiele wspaniałych przygód.

Kiedy wątpliwości, ból i strach zaczynają otaczać Harley, publiczność doświadcza przebudzenia Kitsune, mistrza ognia i strachu. Harley nie wie, że Kitsune czerpie swoją egzystencję i moc z jej zwątpienia. Zagłębia się coraz głębiej w psychikę Harley, aż w końcu spotyka jej największy strach: samego Jokera. Dla Harley oznacza to walkę z niebezpieczną miłością Jokera. Film kończy się, gdy Harley musi zdecydować, jaki kierunek ma obrać jej życie. Czy pozostanie w swoim nowym życiu razem z Poison Ivy czy wróci do starego ego pod uwodzicielskim przywództwem Jokera?

W produkcji opartej na komiksowym uniwersum DC pojawiają się również postacie Punchline, Riddlera, Robina, Batmana, a nawet Catwoman. Kotka bawi się jak zwykle, podczas gdy Riddler próbuje zirytować Authority. Typ złoczyńcy, który swoją mocą jest w stanie stworzyć zapisane postacie w rzeczywistości. Punchline, nowej pomocnicy Jokera, oczywiście nie mogło zabraknąć, co przysparza kłopotów Authority. Tymczasem Robin próbuje uratować ofiary porwania, ale niewiele może zrobić, dlatego Batman dołącza do niego, aby mu pomóc.

Reżyser / producent Thomas Bernecker (który sfinansował projekt) i jego współpracownicy wyprodukowali film w wolnym czasie przez okres dwóch lat, a zdjęcia miały miejsce w Berlinie w ciągu ośmiu dni w grudniu 2019 roku.

W wyreżyserowanym przez Thomasa Berneckera filmie w rolach głównych wystąpili: ShiSha Rainbow jako Harley Quinn, Melanie Hagen jako Poison Ivy, Johannes Heinrichs jako Kitsune, Bardo Böhlefeld jako Joker, Trang Le Hong jako Punchline, Florian Müssener jako Authority, Aptera Cosplay jako Riddler, Tenraii jako Robin, Amadei Weiland jako Batman oraz Marie Mouroum jako Catwoman.

Źródła: Think Big Studios, CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"

 • (47%, Głosów: 36)
 • (22%, Głosów: 17)
 • (12%, Głosów: 9)
 • (8%, Głosów: 6)
 • (4%, Głosów: 3)
 • (4%, Głosów: 3)
 • (3%, Głosów: 2)
 • (1%, Głosów: 1)
 • (0%, Głosów: 0)

Głosujących: 77