Jak dobrze wiadomo Matt Reeves oprócz filmu “The Batman” przygotowuje też serialowy spin-off dla HBO Max, „Gotham City PD”. Wcześniej podejrzewano, że produkcja w jakimś stopniu może czerpać z cenionej serii “Gotham Central”, ale najwyraźniej tak nie będzie.

Scenarzysta “Gotham Central”, Ed Brubaker wziął ostatnio udział w podcaście Fatman on Batman, w którym odniósł się do prób przeniesienia swojej i Grega Rucki pracy na mały ekran.

„Krążą wokół “Gotham Central” od tak dawna. “Gotham” pierwotnie miało być “Gotham Central”” – powiedział Brubaker. „Ludzie z DC powiedzieli mi, ‘musisz zebrać wszystkie swoje dokumenty, aby upewnić się, masz prawa do wszystkich postaci z “Gotham Central”, ponieważ za miesiąc zamierzają ogłosić Gotham Central jako serial telewizyjny’, a potem w ostatniej chwili zdecydowali się zmienić to na “Gotham” i zrobić z tego z jakiegoś powodu serial z małym Bruce’em Wayne’em , co jest w porządku”.

„Kiedy pracowałem przy “Westworld”, byliśmy w tym samym budynku co ekipa “Gotham”, więc czasami wpadałem na [showrunnera] Bruno Hellera w windzie i szliśmy na lunch. Powiedział mi: ‘tak, naprawdę chciałem zrobić Gotham Central, a potem po prostu powiedzieli, że tak jest, a więc tak jest.’ Ale ja po prostu pomyślałem „opowiedz mi historie o “Rzymie””. Dla mnie, kiedy to wyszło, i później to nie było Gotham Central, pomyślałem: “o rany, teraz nigdy nie zrobią Gotham Central ”, ale potem ogłosili nowy serial i pomyślałem: – może teraz zamierzają zrobić “Gotham Central.” Rucka dostaje wszystko – “The Old Guard” i ma ten film z Gal Gadot, “Stumptown” było hitem, dopóki nie nadszedł COVID. Więc pomyślałem „może tym razem naprawdę zrobią Gotham Central”, więc dotarłem do producenta, który pracuje dla Matta Reevesa, a on mówi: „nie, to nie jest tak naprawdę Gotham Central. Upewniają się, że nie nazywają tego Gotham Central i jest to raczej spinoff filmu. To serial Jamesa Gordona.”

Źródło: ComicBook.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Mogli by dać H. Bullocka, Rene Montoya tylko nie ta z BoP
Josie, Aaron Cash …

Czyli kolejny po “Gotham” serial o Gordonie… Ależ super! -_-

za
dni
1
3
7
godzin
0
0
minut
1
0
sekund
4
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):