Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafiły komiksy “Batman. Wojownicze Żółwie Ninja” (432 strony, 119.99 zł) oraz“Batman Detective Comics, Tom 4: Zimna zemsta” (192 strony, 59.99 zł) i “Liga Sprawiedliwości, Tom 6: Do was należy zemsta” (228 stron, 59.99 zł) z Uniwersum DC.

“Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”
„Batman/ Wojownicze Żółwie Ninja” to jeden z największych crossoverów komiksowych ostatnich lat. Przekonajcie się, jak doszło do spotkania najsłynniejszych bohaterów z dwóch odrębnych uniwersów. Dołączcie do Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja, którzy próbują ocalić swoje miasta przed najgorszymi złoczyńcami z dwóch wymiarów! Walczyli z Klanem Stopy w Gotham City. Walczyli z Bane’em w Nowym Jorku. Ale Batman, Leonardo, Donatello, Michelangelo i Raphael – Mroczny Rycerz i Wojownicze Żółwie Ninja – nigdy nie spotkali się z przeciwnikiem takim jak Krang. Ten złowrogi kosmita przejął jedną z najniebezpieczniejszych technologii ze świata DC Comics, aby zrealizować szalony plan stworzenia fuzji światów, którą zarówno Batman, jak i Żółwie uznawaliby za dom. Wszystko w życiu bohaterów uległo zmianie. Ich światy się zderzyły. Historie ich losów uległy wypaczeniu. Ich najgroźniejszy przeciwnik nazywa siebie Uśmiechniętym, a jego Klan Uśmiechu przejął kontrolę nad Nowym Gotham. Czy Zamaskowany Krzyżowiec i bohaterowie w skorupach pokonają Uśmiechniętego, zniszczą nowe multiwersum Kranga i odtworzą swoje światy? 
Ten wyjątkowy album jest dziełem scenarzysty Jamesa Tyniona IV („Detective Comics”, „Batman”) i Ryana Ferriera („Teenage Mutant Ninja Turtles: Dimension X”) oraz rysownika Freddiego E. Williamsa II („Robin”) z udziałem gościa specjalnego – Kevina Eastmana, legendarnego współtwórcy postaci Wojowniczych Żółwi Ninja! 
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w trzech miniseriach wydanych przy współpracy DC Comics oraz IDW Publishing: „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles” #1-6, „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II” #1-6 oraz „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles III” #1-6. “

Scenarzysta: James Tynion IV, Ryan Ferrier
Ilustrator: Freddie E. Williams II, Kevin Eastman
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 16.06.2021
Liczba stron: 432
Wymiary: 17.0×26.0cm

“Batman Detective Comics, Tom 4: Zimna zemsta”
Doktor Victor Fries, lepiej znany jako Mister Freeze, od lat terroryzował Gotham i jego obrońcę, Mrocznego Rycerza. Ale najważniejsza w życiu złoczyńcy jest jego żona, Nora. Kiedy Victor nie walczy z Batmanem, poświęca swoje życie badaniom mającym na celu wyleczenie dolegliwości zamrożonej małżonki i przywrócenie jej do życia. Nadeszła w końcu chwila, gdy dzięki „darowi” od Lexa Luthora Fries zrealizuje swoje marzenie. Radość, która mogłaby rozgrzać lodowate serce Mister Freeze’a, nie trwa jednak długo. Ożywiona małżonka szybko dochodzi do wniosku, że lepiej poradzi sobie bez niego. W tej sytuacji może pomóc Freeze’owi tylko jedna osoba – Batman. Kto wyjdzie cało z ostatecznego starcia między Mister Freeze’em, jego ukochaną a znienawidzonym przeciwnikiem? 
Peter J. Tomasi („Superman”) i Doug Mahnke („Green Lantern”) z przedstawiają czwarty tom serii „Batman Detective Comics” – mrożący krew w żyłach nowy rozdział w historii jednego z największych wrogów Batmana! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Detective Comics” #1012–1019. 

Scenarzysta: Peter J. Tomasi, Tom Taylor
Ilustrator: Dough Mahnke, Scott Godlewski, Tyler Kirkham
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 16.06.2021
Liczba stron: 192
Wymiary: 16.7×25.5cm

“Liga Sprawiedliwości, Tom 6: Do was należy zemsta”
Po zakończeniu albumu „Liga Sprawiedliwości: Wojna totalna. Rok łotrów” rozpoczyna się kolejny rozdział przygód Ligi Sprawiedliwości. Powraca Eradicator, dowodzący oddziałem superżołnierzy, pragnących przemienić Ziemię w nowego Kryptona. Liga zostanie przyparta do muru do chwili, gdy Batman odkrywa, że przeciwnika, którego zrodziła nauka, pokona jedynie magia. Ale czy nieśmiertelna czarodziejka Madame Xanadu pomoże Lidze, czy porzuci ją na pastwę losu? Gdy na biegunie południowym pojawią się mityczne bestie, Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash i Aquaman rozpoczną śledztwo, które zmusi ich do ujawnienia skrywanych urazów. Okazuje się też, że Jim Corrigan został uwięziony w mrocznym Tartarze, po tym jak on i Spectre zostali rozdzieleni. Teraz nikt nie panuje nad mocami Ducha Zemsty. Liga nie ma innego wyjścia, jak tylko zejść do zaświatów, odnaleźć Corrigana i ponownie scalić go ze Spectre’em, zanim cały świat ogarnie chaos. 
Autor bestsellerów z listy „New York Timesa” Robert Venditti („Damage”, „Hawkman”) oraz rysownicy Doug Mahnke („Batman”, „Green Lantern”), Aaron Lopresti („Action Comics”, „Superman”) i Xermanico („Arrow”, „Green Lantern: Blackstars”) otwierają sensacyjny nowy rozdział przygód największych superbohaterów świata! 
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Justice League” #40-47 i „Justice League Annual” #2.

Scenarzysta: Robert Venditti
Ilustrator: Dough Mahnke, Aaron Lopresti, Xermanico
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 16.06.2021
Liczba stron: 228
Wymiary: 16.7×25.5cm

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Czwarty tom Detective Comics na empik.com ma -35% rabat. Chyba dziś zamówię, dam mu szansę, choć poprzednie trzy były strasznie przeciętne.

za
dni
1
3
4
godzin
1
7
minut
3
0
sekund
0
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):