Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Już wkrótce fani doczekają się kontynuacji “Fables” Billa Willinghama. DC Comics ogłosiło kontynuacje uznanej serii, a także rozszerzenie jej świata na Uniwersum DC, a pierwszym spinoffem będzie “Batman vs. Bigby! A Wolf in Gotham”, który ukaże się we wrześniu.

Dawno, dawno temu fani spotkali postacie z Fabletown, ukrytego miasta zamieszkanego przez legendarnych bohaterów i złoczyńców z baśni i folkloru. Teraz, z okazji nadchodzącej 20. rocznicy, bestsellerowa seria Fables wraca do miejsca, w którym została przerwana i rozszerza się na DC Universe.

Najpierw we wrześniu do sprzedaży trafi “Batman vs. Bigby! A Wolf in Gotham” gdzie słynny detektyw z Fables, Bigby Wolf, zmierzy się z największym detektywem na świecie, Batmanem, w tym 6-częściowej miniserii wydanej w ramach DC Black Label. Napisana przez Billa Willinghama z rysunkami Briana Levela, tuszem Jaya Leistena i kolorami Lee Loughridge, ta crossoverowa opowieść detektywistyczna zachwyci fanów zarówno Batmana, jak i Fables — lub fanów, którzy po prostu kochają dobrą tajemnicę noir.

„Chciałem to zrobić od pierwszego roku Fables” — mówi scenarzysta Bill Willingham. “Dlaczego? Ponieważ Batman jest detektywem, i Bigby jest detektywem, a ja uwielbiam dobrze przygotowaną historię, w której przeplatają się postacie z dwóch różnych fikcyjnych światów. Jest to automatycznie historia w której co najmniej jeden z głównych bohaterów czuje się jak ryba bez wody, a tego rodzaju historia zawsze działa. Poza tym od samego początku “Fables” wiedziałem, że mój fikcyjny świat pozwoli na wiele sposobów na wprowadzenie Bigby Wolfa do DCU i Gotham City. Nawet jeśli te kosmiczne struktury fabularne nie zostałyby wprowadzone do ksiąg “Fables” przez lata, to od samego początku tam były”.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):