30 lat temu na łamach “Superman #75” ukazała się przełomowa historia “Śmierć Superman”, w kwietniu tego roku DC Comics planuje zabić Justice League w 75. numerze serii, który będzie zarazem ostatnim numerem.

Śmierć Justice League to dopiero początek historii. Supergwiazda, scenarzysta Joshua Williamson (BATMAN) i artysta Rafa Sandoval (THE FLASH) przybliżają Wam początek kolejnego wielkiego wydarzenia DCU, które rozpocznie się w JUSTICE LEAGUE #75, dostępnym w sprzedaży od 19 kwietnia!

„Przez ostatni rok przygotowywaliśmy grunt pod śmierć Justice League” – powiedział Williamson. „Pamiętam, że kupiłem DEATH OF SUPERMAN 30 lat temu, a teraz mamy okazję wziąć ten pomysł i rozwinąć go. Justice League #75 pozwala nam pokazać, dlaczego Liga Sprawiedliwości to najwięksi bohaterowie komiksów, pokazując konsekwencje przegranej w obliczu ich największego zagrożenia w historii i jego wpływu na DCU.

Nowa Mroczna Armia złożona z największych złoczyńców DCU uformowała się na obrzeżach Multiverse, a najlepsi i najpotężniejsi bohaterowie łączą siły w epickiej wojnie, aby odepchnąć mrok. W końcu Liga Sprawiedliwości zostaje zabita przez Mroczną Armię i pozostaje tylko jeden ocalały mogący ostrzec pozostałych bohaterów Ziemi o tym, co ich czeka!

„Możliwość narysowania Ligi Sprawiedliwości jest zawsze ekscytująca, są po prostu najlepszą drużyną superbohaterów wszechczasów” – powiedział Sandoval. „Zobaczymy wielkie zło wychodzące z mroku i więcej mrocznych postaci, które wkrótce zostaną ujawnione. Ten komiks to tylko punkt wyjścia, a fani nie chcą pozostać w tyle i przegapić tego, co się wydarzy”.

Oprócz głównej specjalnej okładki z acetatu z grafiką autorstwa Daniela Sampere i Alejandro Sancheza, Justice League #75 będzie zawierać obszerny zestaw wariantów okładek , aby uczcić ostatni numer serii. Niektórzy z czołowych postaci z branży komiksowej, w tym Alex Maleev, Dan Jurgens i Norm Rapmund, Mikel Janin, Tony Harris i inni, stworzyli różne okładki.

„Po pracy z Rafą przy THE FLASH i zobaczeniu niesamowitej pracy, jaką wykonał przy HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORP, wiedziałem, że świetnie sobie radzi przy wielkich kosmicznych bitwach, jednocześnie znajdując te emocjonalne momenty między bohaterami” – powiedział Williamson.

„Miałem zaszczyt pracować z Joshem przy THE FLASH i był to jeden z najfajniejszych okresów w mojej karierze” – dodał Sandoval. „Zawsze dawał mi swobodę pracy i nie wyznacza granic mojej kreatywności. Kiedy rysuję scenariusze Josha, zawsze przypomina mi się, dlaczego wiele lat temu chciałem zostać artystą komiksowym”.

JUSTICE LEAGUE #75
Scenariusz JOSHUA WILLIAMSON
Rysunki RAFA SANDOVAL
Okładki DANIEL SAMPERE i ALEJANDRO SÁNCHEZ
Variant covers ALEX MALEEV, DAN JURGENS i NORM RAPMUND, i MIKEL JANÍN
1:25 variant cover SIMONE DI MEO
1:50 variant cover TONY HARRIS
Team variant cover TODD NAUCK
$6.99 US | 48 pages | (All on card stock)
W sprzedaży od 19 kwietnia

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Na 100 % ma to zwiazek ze zmianami w DCEU jakie wprowadzi film The Flash. Tak jak w filmach tak i w komiksach będą starali sie na sile promować wszelkiego rodzaju gejoze, lgbt i faminizm. Liderami nowej JL pewnie zostana batgirl i supergirl. Szkoda ze próbują ten sam zabieg w komiksach, ale moze beda chcieli popłynąć na fali popularności filmu (jezeli ten sie sprzeda). Tak szczerze to komiksy DC i tak juz od dawna sa taka sama porazka jak te filmy.

Buhahahah

Nie rozumiem z czego się smiejesz, bardziej idzie zapłakać nad smutnym losem DC Comics i DCEU.

Oh tak teraz się zaczęło… eh te Gotham Central dziadowskie i jego LGBT, nie mówiąc o tej Batgirl azjatce… jakby nie mogli dać białej batgirl. Po co ten Lucius Fox, czarny biznesman dobre sobie…Komiksy są dla białych mężczyzn a nie dla kobiet, tym bardziej gejów. Nie powinni mieć bohaterów z którymi się identyfikują, nie zasługują na normalizację. Zamknijcie DC.

G.Central mi nie przeszkadza podobnie Cassandra Cain niestety nie mogę tego powiedzieć o Bop
Lucas Fox, Tim Fox, David Zavimbe, John Diggle, Don Firchild / Vigilante tacy jak w komiksach raczej nie pasują do DCEU za dużo toksycznej męskości
z resztą po tym co zrobili z Vigilante

Ja osobiście uważam że BoP to nie jest dobry film. Jednak nie z powodu akcentów kulturowych a z powodu scenariusza i realizacji znowu błędnej ze strony studia. Co do postaci… Widzisz może właśnie warto zerwać z toksyczną męskością na rzecz innych wzorców, może czas mieć większe przemyślenia na temat tego co pakujemy do głów młodych ludzi jako “Badass”?

Człowieku nikt nie napisał ani slowa nt Luciusa Foxa ani tego, ze komiksy dla bialych mężczyzn. Przestan dopowiadac. Chodzilo mi jedynie o to, ze jezeli chodzi o DCEU to nie udalo im sie nawet jednego dobrego filmu zrobic o Batmanie ani JL, a juz beda wywracac do gory cale uniwersum i pchac sie skrajnie w silne postacie kobiece i co jest wielce prawdopodobne o roznych orientacjach seksualnych. Osobiście nie mam problemu z tym zeby te filmy powstawaly, ale chcialbym zobaczyć przede wszystkim dobre kino o postaciach stanowiacych trzon JL. Oczywiście tak sie nie da, bo najważniejsze jest pokazanie multikulturalizmu – to ma byc najważniejsze w tych filmach. Nie fabula, nie postacie ale multikulturalizm.

Widzisz ale bardzo dziwnie to wyrażasz… Zupełnie jakby problemem nie były kiepskie fabuły. “Tak jak w filmach tak i w komiksach będą starali sie na sile promować wszelkiego rodzaju gejoze, lgbt i faminizm” Bo wszystkie te rzeczy da się sprzedać dobrze, Gotham Central i Batwoman sprzedają “Lgbt i gejozę(samo określenie brzmi.. no ale dobre)”, Earth2 wprowadziła Alana Scotta jako homoseksualnego mężczyznę i nie zaszkodziło to historii. Nie piszesz że fabuła jest zła, piszesz że nie podoba ci się przeniesienie akcentu. Czemu Batgirl i Supergirl nie mogą porwadzić JL w dobrej historii? Jaki jest z nimi problem? A postacie stanowięce Trzon DC się zmieniają wydawnictwo ma już parę lat chce zauważyć. Czy Robin to trzon DC a może Dr Faith,SJA? Błagam nie ukrywajmy się pod pozorami złej fabuły. Batman versus Superman nie był multikulturowy i ssał równie mocno thank you very much.

Latyno Batgirl i Supergirl w miejsce Batmana i Supermana
Transpłciowa Nubia jako WW w DCEU i komiksach 🙂

Proszę zamknijcie to DC już, serio proszę bo to co się tam odpier… to przechodzi ludzkie pojęcie.

za
dni
1
3
4
godzin
1
5
minut
5
5
sekund
0
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):