Magazyn MovieMaker udostępnił obszerny artykuł na temat “The Batman” zawierający wywiady z twórcami i członkami obsady. Nie zabrakło też nowych zdjęć oraz lepszej wersji wcześniej opublikowanych fotografii.

Warner Bros. Polska udostępniło zaś zwiastun “The Bat and the Cat” z polskimi napisami.

„Chciałem nakręcić film, w którym korupcja Gotham jest jednym z najważniejszych aspektów historii, ponieważ Gotham to chore miejsce. Bruce jest zdesperowany, by spróbować coś zmienić” — mówi Reeves. “Idea miejsca, które jest skorumpowane, a ty próbujesz płynąć pod prąd, aby z nim walczyć i coś zmienić, jest kwintesencją Batmana. A w centrum tych opowieści w stylu noir prawie zawsze jest detektyw, prawda? I dlatego jest największym detektywem na świecie. Tak więc ta historia jest, oprócz tego, że jest prawie horrorem, thrillerem i filmem akcji, w swej istocie, jest również w dużej mierze kryminałem. To bardzo narracyjne”.

Reżyser ponownie wspomina, że inspirował się m.in. “All the President’s Men”.

„Założeniem filmu jest to, że Riddler jest ukształtowany w sposób niemal jak Zodiac Killer i zabija bardzo prominentne postacie w Gotham, które są filarami społeczeństwa. Zaczyna się od burmistrza, a następnie dochodzi do eskalacji. A w następstwie morderstw ujawnia, w jaki sposób ci ludzie nie byli tym, za kogo się uważali, i zaczynasz zdawać sobie sprawę, że istnieje jakiś związek. I tak, jak Woodward i Bernstein, Gordon i Batman próbują podążać za wskazówkami, aby spróbować zrozumieć tę rzecz w klasyczny, pewnego rodzaju detektywistyczny sposób.

Inspiracją nie tylko dla Matta, ale także dla Zoe Kravitz był film “Kulte”.

„Ten film stał się dla mnie biblią pod względem tonu i relacji między nimi i jest to jeden z najbardziej niesamowitych występów, jakie kiedykolwiek widziałem – Jane Fonda po prostu mnie powaliła” – mówi Kravitz.

„I po prostu pomyślałem, że jest w tym coś, co wiąże się z tym, co moim zdaniem może być historią Batmana i Seliny Kyle. Nie rozumie… czego potrzeba, aby przetrwać w tym miejscu. Co musisz zrobić, żeby przetrwać w tak trudnym miejscu” – dodaje Reeves.

„Selina miała bardzo ciężkie życie, mieszkała na ulicy i stara się przeżyć” – mówi Kravitz. „Naprawdę wie, jak przerażający jest świat. Tylko na podstawie pewnych rzeczy, które mówi Batman, może stwierdzić, że dorastał w bogactwie”.

Pełny artykuł z można przeczytać na MovieMaker.com

Źródło: MovieMaker

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
1
5
sekund
5
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):