W rozmowie Den of Geek Matt Reeves i Robert Pattinson zdradzili co nowego zaoferuje widzom “The Batman”.

„Nie chciałem, aby to była historia w stylu ‘zostaje Batmanem i mierzy się z tymi konkretnymi łotrami’ – wyjaśnia Reeves. „Chciałem, abyś zobaczył niedoskonałego Batmana, który byłby napędzany do robienia tego, co robi, niczym jak po narkotykach. Jest uzależniony od bycia Batmanem, ponieważ tak naprawdę jest to próba radzenia sobie z tymi rzeczami z przeszłości, których nie widzimy. Pomyślałem, że naprawdę fajnie było zobaczyć takę wersję, która zdecydowanie nie opanowała samego siebie, która zdecydowanie była w trakcie kształtowania.”

„W filmach Batman zawsze był przedstawiany jako całkiem praktyczny, rzeczowy, ponieważ został Batmanem, ale w komiksach często zapuszczano się w bardziej ezoteryczne klimaty” – mówi Pattinson. „W wielu z nich bohater halucynacje i całkowicie się dysocjuje. Tego tak naprawdę nie pokazano w filmach”.

„Rola Bruce’a w tym filmie prawdopodobnie najbardziej się różni od poprzednich, ponieważ jest dziwakiem jako Bruce i jako Batman” – mówi Pattinson. „Jest w pełni zaangażowany w bycie Batmanem i po prostu nie jest dostrzegany przez miasto… Nie ma ochoty być w tym Brucem i chce go po prostu usunąć. Uważa, że to jest sposób, który może się ocalić, żyjąc w takim stanie Zen jako Batman, gdzie jest to tylko czysty instynkt i brak emocjonalnego bagażu”.

„[Projektanci kostiumów] naprawdę przyjrzeli się materiałom z wojny w Wietnamie, wojskowym materiałom taktycznym, które jeden facet mógłby zebrać i co pozwoliłoby mu lepiej walczyć” – mówi producent Dylan Clark.

„Przyjrzałem się komiksom Boba Kane’a i Billa Fingera, ponieważ naprawdę chciałem, żeby film był bardzo w stylu noir” — mówi Reeves. „Spojrzałem na rzeczy Neala Adamsa, a potem przeczytałem mnóstwo runu Scotta Snydera”.

Robert Pattinson zasugerował zaś, że chciałby by w ewentualnej kontynuacje pojawiła się organizacja Court of Owls znana z runu Snydera.

Jeffery Wright, wystąpił w programie The Late Show with Stephen Colbert, w którym określił “The Batman” jako film detektywistyczny, thriller, który tak się złożyło jest filmem o Batmanie. Zaznaczył również, że jego bohater nie jest jeszcze komisarzem, czyli jako porucznik jest bliżej centrum wydarzeń, to ciągle gliniarz z ulicy.

Ostatnio potwierdzono także, że “The Batman” wejdzie na ekran chińskich kin, o czym w specjalnym video poinformowała obsada filmu.

Źródło: Den of Geek

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Od Neila Adamsa mogli by dać w uniwersum The Batman Ra’s Al Ghula, League of Assassins od Scotta Snydera, Court of Owls, Lincoln March …
do tego może Order of St. Dumas, Prometheus, Scarecrow, Pyg, Anarky, Vigilante, Question …

Hello my Chinese friends I’m Robert Pattinson and I have good news for you: I am playing the Ratman and my significantly bigger colleague here, Paul Dano apparently will be Riddler

hahaha

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
3
0
sekund
1
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):