W wywiadzie udzielonym Total Film, Matt Reeves zdradził jakie było jego podejście do postaci Riddlera w którego wcielił się Paul Dano.

„Wcześniej wpadł mi do głowy pomysł nakręcenia historii o seryjnym mordercy i zacząłem myśleć o superbohaterach; idei noszenia kostiumów.”

„Czytałem ‘Mindhuntera’. To sprawiło, że pomyślałem o Zodiaku i o tym, jak nosił ten prymitywny kostium, który naprawdę jest prymitywnym kostiumem superbohatera… kostiumem złoczyńcy. Pomyślałem, ‘To naprawdę przerażające, pomysł by ludzie naprawdę nosili maski, ukrywając swoją tożsamość i terroryzując ludzi, to jest przerażające’. Zacząłem więc się zastanawiać: „Cóż, może to być opowieść o początkach Riddlera i i może to być opowieść o innych postaciach.'”

“Nie jest tylko seryjnym mordercą. Jego plan ma aspekt polityczny i terrorystyczny. Oskarża miasto o to, czym jest. To, co robi z każdą z tych zbrodni, to atakowanie tak zwanych filarów miasta. Całym celem było postawienie [Batmana] na ścieżce próby rozwiązania zagadki, która miała nie tylko ujawnić historię miasta i dlaczego jest tak skorumpowane, ale w pewnym momencie i to się zmieni i stanie się naprawdę bardzo osobiste”.

Źródło: Total FIilm

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Wygląda jak Vigilante tylko bardziej zielony może okaże się że Adrian Chase, Patricia Trayce, Donald Firchild i inni istnieją w uniwersum The Batman

za
dni
1
3
4
godzin
1
6
minut
0
9
sekund
2
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):