Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

W rozmowie z MEL Magazine, projektant kostiumów Jose Fernandez, który pracował przy “Batmanach” Tima Burtona a także Joela Schumachera, zdradził, że bat-sutki były jego pomysłem.

„Nie był to żaden fetysz, bardziej było to oparte na rzymskich zbrojach – jak te centurionów. W komiksach postacie zawsze wyglądały, jakby były nagie, pomalowane tylko farbą w sprayu – chodziło o anatomię, a ja lubię kłaść na nią nacisk.”

Fernandez przyznał że „nie miał pojęcia, że ​​skończy się na tym całym szumie o tym.” W przypadku kostiumu Vala Kilmera ta część była subtelna „tylko mała kropelka gliny”, zanim Schumacher, który „kochał sutki”, postanowił bardziej je uwidocznić w “Batman & Robin”.

„Schumacher chciał, żeby były naostrzone, jakby punktami. Były również zakreślone, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz – wszystko to zostało wykonane jako element kostiumu nietoperza. Nie chciałem tego robić, ale on był szefem, więc wyostrzyliśmy i otoczyliśmy je i wszystko stało się trochę śmieszne.”

O ile kostiumy Batmana i Robina miały sutki to tych zabrakło w stroju Batgirl.

„Powiedzieli: ‘Jeśli faceci mają sutki, dziewczyny też powinny mieć sutki'”. Po tym, jak je wyrzeźbiłem, wszyscy zdali sobie sprawę, że może lepiej nie. To było trochę nieprzyzwoite, więc usunęliśmy sutki”.

„Szczerze mówiąc, nawet nie wiem, czy obejrzałem w całości “Batman & Robin”. Byłem na pokazie, ale myślałem sobie: ‘To nie jest dobre’. Dla mnie to było jak musical sceniczny, ale bez muzyki, bardziej niż film o Batmanie. Film był po prostu był głupi i bombastyczny, i te momenty z ujęciami zbliżeń tylko na tyłku Batmana. To wszystko było dla mnie trochę za dużo.”

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

“[…] rzymskich zbrojach – jak te centaurów” – raczej centurionów, nic nie wiadomo o tym, żeby centaury nosiły zbroje 😉

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"