Forum
Już wkrótce
  • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
  • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,

W nowej serii DC Comics, “Gotham City: Year One” czytelnicy wraz z Slamem Bradleyem odkryją mroczne sekrety Gotham nim w mieście pojawił się Batman.

Zbrodnia stulecia w Gotham City… pokolenia przed Mrocznym Rycerzem! Tom King i Phil Hester odkrywają sekretny origin Gotham City!

Dawniej lśniące miasto nad wodą, dom dla rodzin, nadziei i dobrobytu. To było Gotham i było wspaniałe. Historia jego upadku z łaski, legenda, która miała narodzić Nietoperza, pozostawała nieopowiedziana przez 80 lat. To się wkrótce zmieni.

Nagrodzony Nagrodą Eisnera scenarzysta Tom King i legendarny Phil Hester po raz pierwszy łączą siły, aby stworzyć ostateczny origin Gotham City: w jaki sposób stało się szambo przemocy i korupcji, jakim jest dzisiaj, i jak skrywało, a następnie uwalniało grzech, który doprowadziło do powstania Mrocznego Rycerza.

King i Hester, wraz z Ericiem Gapsturem, Jordie Bellaire i Claytonem Cowlesem 4 października zaprezentują “Gotham City: Year One”. Akcja rozgrywa się dwa pokolenia przed Batmanem. Prywatny detektyw Slam Bradley wplątuje się w chwytliwą sprawę „porwanie stulecia”, gdy niemowlę Wayne’ów, Helen, znika w nocy… i tak zaczyna się brutalna, twarda, epicka opowieść o człowieku żyjącym na skraju i płonącym mieście.

6-częściowa miniseria będzie ukazywać się od października 2022 roku do marca 2023 roku.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"