Podczas podczas przedstawiania kwartalnego sprawozdania finansowego, szef Warner Bros. Discovery David Zaslav poruszył kwestię przyszłych filmów DC, zapewniając, że są długoletnie plany.

Podczas prezentacji Zaslav wielokrotnie wskazywał na superbohaterów DC – w tym Batmana, Supermana i Wonder Woman – jako kluczowe dla szerszej strategii firmy w zakresie treści. Aby lepiej zorganizować te marki, Zaslav przytoczył swój wcześniej zgłoszony cel, jakim było stworzenie zespołu z „dziesięcioletnim planem skupiającym się tylko na DC”, podobnym do podejścia, jakie Disney zastosował w Marvel Studios, prowadzonym przez Kevina Feige. Ale nie ogłosił, kto będzie kierował tym zespołem.

„Naszą ambicją jest sprowadzenie Warner Bros. z powrotem i produkowanie wspaniałych, wysokiej jakości filmów. Możemy zbudować biznes w postaci długoterminowego zrównoważonego wzrostu z DC. Nie wypuścimy filmu, jeśli nie będzie gotowy”.

„Celem jest, aby te filmy były jak najlepsze”.

Zaslav podkreślił marnotrawstwo pieniędzy na tworzenie drogich filmów bezpośrednio na streaming „Nie ma porównania, kiedy wprowadzasz film do kinach” – powiedział. „Drogie filmy w streamingu … nie znajduje dla nich wartości ekonomicznej, więc zmieniamy naszą strategie.”

Do nowej strategii nie pasowały filmy, które miały zadebiutować w streamingu jak „Wonder Twins” (który był w fazie przedprodukcyjnej) oraz prawie ukończone „Batgirl” i „Scoob!: Holiday Haunt”, o czym wspomniał dyrektor finansowy Gunnar Wiedenfels. Dodał również, że ich skasowanie było “trudną decyzją”, ale firma „jest zobowiązana do przestrzegania ram, które kierują naszą inwestycją w celu uzyskania maksymalnego zwrotu”.

„Nie zamierzamy wypuszczać filmu, aby zarobić ćwierć i nie wypuścimy filmu, dopóki w niego nie uwierzymy”, powiedział Zaslav.

„Są to marki znane na całym świecie” – powiedział o bohaterach DC. „W ramach tego skupimy się na jakości. DC to coś, co naszym zdaniem moglibyśmy ulepszyć i teraz skupiamy się na tym.

“Celem jest rozwój marki DC, rozwój postaci DC. Ale naszym zadaniem jest również ochrona marki DC. I to właśnie zamierzamy zrobić.”

„Widzieliśmy The Flash, Black Adam i Shazam 2”, powiedział Zaslav. „Jesteśmy nimi bardzo podekscytowani. Widzieliśmy je. Uważamy, że są wspaniałe i uważamy, że możemy je jeszcze ulepszyć”.

Źródła: Deadline, Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Tak… dlatego anulowane Batgirl a nie Superpets bo DC chce robić mroczne produkcje, dla fanów. Nowy właściel jedyne co chce to pieniędzy. Mroczne produkcje o zespołach o których nikt nie słyszał pieniędzy nie przynoszą. Jedyne co chcą zrobić to ukraść plan Marvela i robić jedno i to samo ale za dużą kasę tyle.

za
dni
1
3
0
godzin
2
3
minut
1
2
sekund
2
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):