Na stronach serwisu CBR można się już zapoznać z zapowiedziami Bat-tytułów na maj 2023 roku.

BATMAN #135/#900

Scenariusz CHIP ZDARSKY
Rysunki JORGE JIMENEZ, MIKE HAWTHORNE, and ADRIANO DI BENEDETTO
Okładka JORGE JIMENEZ
Connecting variant covers by JOE QUESADA
Variant covers by GABRIELE DELL’OTTO, STANLEY “ARTGERM” LAU, KAEL NGU, and NEAL ADAMS
1:25 variant cover LEE BERMEJO
1:50 foil variant cover STANLEY “ARTGERM” LAU
1:100 B&W variant cover JOE QUESADA
Special foil variant cover JIM CHEUNG ($9.99 US)
$6.99 US | 56 pages | Variant $7.99 US (card stock)
W sprzedaży od 2 maja
To Batman kontra Red Mask w brutalnym Gotham, które nigdy nie zna nadziei! Czy Mrocznemu Rycerzowi uda się pokonać przerażającą infekcję wywołaną przez Red Mask? Tylko jedno jest pewne: sam nie da rady.
Zakończenie “The Bat-Man of Gotham” jest tak obszerne, że mogło się zmieścić tylko w specjalnym rocznicowym 900. numerze, zawierającym powrót ulubionego przez fanów artysty Jorge Jiméneza i szaloną kolekcję gościnnych gwiazd! Pełen niesamowitych odkryć i nowej ścieżki dla Batmana, jest to numer, którego nie możesz przegapić!


TITANS #1

Scenariusz TOM TAYLOR
Rysunki i okładka NICOLA SCOTT
Variant cover JIM LEE
Variant cover JEN BARTEL
1:25 variant cover DAN MORA
1:50 variant cover SIMONE DI MEO
Blank variant cover
1:100 foil variant cover NICOLA SCOTT
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 16 maja
Dark Crisis się skończył, a Liga Sprawiedliwości już nie istnieje. Teraz nowy zespół musi powstać i chronić Ziemię, Tytani do dzieła!
Młodzi Tytani są gotowi, by dorosnąć. Każdy członek dołączył jako znacznie młodszy bohater, pewien, że pewnego dnia zostanie zaproszony do Ligi Sprawiedliwości. Ale nadszedł czas, aby nie dołączali do Ligi… ale ją zastąpili! Czy niebędący już nastolatkami bohaterowie są gotowi na wielką ligę? Niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, ponieważ zarówno bohaterowie, jak i złoczyńcy rzucają wyzwanie nowej drużynie, zanim tak na dobre zacznie działać. Czy DCU będzie takie samo? Przekonaj się w tym przełomowym pierwszym numerze przygotowanym przez gwiazdorski zespół kreatywny Toma Taylora (Nightwing, DCeased) i Nicoli Scott (Wonder Woman Historia, Earth 2)!


BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #1

Scenariusz TOM KING, ED BRISSON, CHRISTOPHER CANTWELL, and DAN MORA
Rysunki MITCH GERADS, JEFF SPOKES, JAVIER RODRIGUEZ, and DAN MORA
Okładka SIMONE DI MEO
Variant cover JIM CHEUNG
Variant cover FRANK CHO
1:25 variant cover BRYAN HITCH
1:50 variant cover NATHAN SZERDY
$7.99 US | 64 pages | Prestige | (all covers are card stock)
W sprzedaży od 16 maja
Po spektakularnym sukcesie Batman – One Bad Day: The Riddler, nagrodzony Eisnerem zespół Toma Kinga i Mitcha Geradsa ponownie łączy siły, by stworzyć przerażającą, czteroczęściową opowieść o pierwszym krwawym starciu Jokera z Batmanem. Opowieść o odrazie, kłamstwach i śmiechu, to może być najbardziej przerażająca historia Jokera.

Supergwiazda, Dan Mora (Batman/Superman: World’s Finest, Detective Comics) debiutuje jako scenarzysta, rozpoczynając nową serię czarno-białych opowiadań o Batmanie. W Gotham City opanowanym przez cybernetycznych popleczników Jokera jedyną osobą, która może nas uratować, jest tajemniczy motocyklista, przebrany za nietoperza, bohater miejskiej legendy.

Liga Sprawiedliwości może odeszła, ale jej wrogowie nie. Kto ochroni świat przed najgorszym z najgorszych? Ed Brisson (Batman Incorporated) i Jeff Spokes (Wildstorm 30th Anniversary Special) kontynuują historię zapoczątkowaną w Wildstorm 30th Anniversary Special, gdy dyrektor Bones i jego nowy tajny zespół StormWatch podróżują po całym świecie w tajnych misjach, aby przejąć broń masowe zniszczenia. Ale to jest StormWatch i jak zwykle nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. “Down with the Kings” zaczyna się tutaj!

W „The Order of the Black Lamp — Part I”, autorstwa scenarzysty Christophera Cantwella (współtwórca, Halt and Catch Fire, Briar, Marvel’s Iron Man) i rysownika Javiera Rodrígueza (Marvel’s Daredevil, The Defenders), Superman znajduje pierścień dekodera z tajną wiadomością — „Uratuj mnie” — która wysyła go na misję rozwiązania tajemnicy powiązanej z przeszłością Człowieka ze Stali.


NIGHTWING #104

Scenariusz TOM TAYLOR
Rysunki TRAVIS MOORE
Okładka BRUNO REDONDO
Backup written by C.S. PACAT
Backup art by EDUARDO PANSICA
Variant cover AMANCAY NAHUELPAN
Variant cover JAMAL CAMPBELL
1:25 variant cover VASCO GEORGIEV
1:50 foil variant cover AMANCAY NAHUELPAN
$4.99 US | 40 pages | Variant $5.99 US (card stock)
W sprzedaży od 16 maja
Nightwing i Tytani zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem na uratowanie Olivii jest… pójście do piekła! Widząc, jak nieskuteczne były jego ciosy podczas ostatniej konfrontacji z demonami Nerona, Nightwing zostaje tymczasowo wzmocniony magią, aby przedostać przez otchłanie piekła… dosłownie.
Następnie w dodatkowej historii: Nightwing i Jon Kent znajdują ważną wskazówkę dotyczącą tego, kto stoi za morderstwami w cyrku, i ta osoba może być powiązana z Dickiem Graysonem…


HARLEY QUINN #30

Scenariusz TINI HOWARD
Rysunki i okładka SWEENEY BOO
Backup by NICOLE MAINES and MINDY LEE
Variant cover JENNY FRISON
1:25 variant cover DAVID NAKAYAMA
1:50 variant cover NIMIT MALAVIA
$4.99 US | 40 pages | Variant $5.99 US (card stock)
W sprzedaży od 23 maja


BATMAN: WHITE KNIGHT PRESENTS: GENERATION JOKER #1

Story by SEAN MURPHY
Scenariusz KATANA COLLINS and CLAY McCORMACK
Rysunki MIRKA ANDOLFO
Okładka SEAN MURPHY
Variant cover MIRKA ANDOLFO
1:25 cover by DAN MORA
1:50 B&W cover by SEAN MURPHY
1:100 foil cover by SEAN MURPHY
$4.99 US | 32 pages | 1 of 6 | (all covers are card stock)
W sprzedaży od 9 maja
Bunt młodzieży!
Na kanwie przeboju Batman: Beyond the White Knight pojawia się niezapomniana opowieść o dorastaniu, w której występują dzieci Harley Quinn i Jokera!
Kiedy zbuntowane bliźniaki uciekają skradzionym Batmobilem, tylko szybko blaknący hologram Jokera Jacka Napiera ma jakąkolwiek nadzieję na bezpieczny powrót do domu i trzymanie ich z dala od rodzinnego biznesu. Ale przestępcze życie nie jest jedyną pokusą, przed którą stają młodzi Bryce i Jackie: dzieci odkrywają mroczną tajemnicę, która może przywrócić ich tatę do życia na dobre! Czy dzieciom uda się wskrzesić największego wroga Mrocznego Rycerza, mając na karku całą rzeszę byłych wrogów i sojuszników Batmana? Dowiedz się, gdy Jackie i Bryce zajmują centralne miejsce w uniwersum White Knight!
Sean Murphy ponownie spotyka się ze współautorami scenariusza, Kataną Collins (Batman: White Knight Presents: Harley Quinn) i Clayem McCormackiem (Batman: White Knight Presents: Red Hood), aby przedstawić fanom najnowszy rozdział historii Białego Rycerza z pomocą wschodzącej gwiazdy rysownictwa Mirka Andolfo (Sweet Paprika, Superman vs. Lobo).


SUICIDE SQUAD: KILL ARKHAM ASYLUM #1

Scenariusz JOHN LAYMAN
Rysunki JESUS HERVAS
Okładka DAN PANOSIAN
Variant cover ARIEL OLIVETTI
1:25 variant cover KYLE HOTZ
1:50 variant cover STEVE BEACH
1:100 variant cover DAVID NAKAYAMA
$4.99 US | 32 pages | 1 of 5 | Variant $5.99 US (card stock)
W sprzedaży od 30 maja
Zanim Suicide Squad zabije twoich ulubionych bohaterów w nadchodzącej grze, Suicide Squad: Kill the Justice League, dołącz do nas w tym ekscytującym prequelu i zobacz, jak zabijają Arkham Asylum! Amanda Waller przejęła kontrolę nad niedawno odbudowanym Arkham Asylum, a jej brutalna taktyka i bezlitosne metody doprowadziły do najbezpieczniejszego azylu, jaki Gotham kiedykolwiek znało. Ale kiedy drzwi celi otwierają się i więźniowie zostają pozostawieni w śmiertelnym pojedynku, prawdziwe intencje Waller ujawniają się: zidentyfikować najsilniejszych, najmądrzejszych i najbardziej brutalnych więźniów azylu, którzy będą jej służyć w Task Force X.
W tym prequelu Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady zrobi się nieprzyjemnie!


BATMAN & THE JOKER: THE DEADLY DUO #7

Scenariusz MARC SILVESTRI
Rysunki i okładka MARC SILVESTRI
Batman & Joker variant cover SIMON BISLEY
Joker & Batman variant cover SIMON BISLEY
Variant cover MIKE MIGNOLA
Variant cover JOCK
1:25 variant cover JONBOY MEYERS
1:50 variant cover MARC SILVESTRI
1:100 variant cover ASHLEY WOOD
$5.99 US | 40 pages | 7 of 7 | (all covers are card stock)
W sprzedaży od 2 maja
Batman i Joker walczyli na ulicach, dachach, torach kolejowych i w jaskiniach, walcząc z okropnościami wykraczającymi poza ich najśmielsze koszmary. Głęboko pod ziemią, świadkowie wesela nieumarłych z piekła, w końcu stają do walki ze swoimi najbardziej zaciekłymi wrogami: sobą nawzajem! Czy Mroczny Rycerz i Clown Prince of Crime mogą uratować komisarza Gordona i Harley Quinn, czy też płomienie ich wznowionej rywalizacji pochłoną wszystko? Dowiedz się, szczegół po krwawym szczególe, w epickim zakończeniu mrocznego i brutalnego dzieła autorstwa Marca Silvestriego. Ten ogromny finał zawiera 31 pięknych i przerażających stron historii.


BATGIRLS #18

Scenariusz BECKY CLOONAN and MICHAEL W. CONRAD
Rysunki ROBBI RODRIGUEZ
Okładka JORGE CORONA
Variant cover DAVID MARQUEZ
1:25 variant cover ROBBI RODRIGUEZ
AAPI Heritage Month variant cover CRYSTAL KUNG 水晶孔
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 16 maja
Saints wrócili — cóż, jeden z nich powrócił, i szuka zemsty na Batgirls, narażając pana D., Alysię Yeoh i wszystkich ich przyjaciół na niebezpieczeństwo. Okazuje się, że mają wspólną historię na długo przed Saints, a nikt nie żywi urazy dłużej niż człowiek, którym się gardzi. Czy wystarczy wypędzić Batgirls z miasta?


BATMAN INCORPORATED #8

Scenariusz ED BRISSON
Rysunki i okładka JOHN TIMMS
Variant cover ALAN QUAH
1:25 variant cover JOHN TIMMS
AAPI Heritage Month variant cover ISAAC GOODHART
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 9 maja
Czym jest Batman bez Jokera? Dlaczego Batman ma Batmanów na całym świecie, skoro Joker ma tylko Gotham? Cóż, zbliża się koniec globalnego monopolu Batmana. Joker jest tutaj, aby zakłócić jego przedsięwzięcie wraz z uruchomieniem Joker Incorporated! Australia dostaje Jokera! Chiny mają Jokera! Anglia dostaje Jokera! Argentyna ma Jokera! Francja dostaje Jokera! Każdy dostanie Jokera!


BATMAN: THE ADVENTURES CONTINUE SEASON THREE #5

Scenariusz ALAN BURNETT and PAUL DINI
Rysunki TY TEMPLETON
Okładka SCOTT GODLEWSKI
Variant cover DANNY EARLS
Villain variant by FRANCIS MANAPUL
1:25 variant cover HAYDEN SHERMAN
$3.99 US | 32 pages | 5 of 7 | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 9 maja
Bitwa o umysł Straightmana kończy się, gdy Batman ściera się z Jokerem i Suicide Squad! Czy Mroczny Rycerz może uwolnić Straightmana ze szponów Jokera, czy też zostanie stracony na zawsze przepadnie na rzecz Klauna Księcia Zbrodni?


BATMAN/SUPERMAN: WORLD’S FINEST #15

Scenariusz MARK WAID
Rysunki i okładka DAN MORA
Variant covers by DANIEL SAMPERE and BRUNO REDONDO
1:25 variant cover WALTER SIMONSON and LAURA MARTIN
1:50 variant cover NIKOLAS DRAPER-IVEY
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 16 maja
Powstanie Ultra-Morpho!
Wiele lat temu profesor Anthony Ivo zbudował Amazo, zabójczego androida, który mógł powielić moce Ligi Sprawiedliwości. Ale teraz jeszcze bardziej śmiercionośny android prześladuje DC Universe: Ultra-Morpho! Zdolny do przekształcenia się w dowolny element, w tym Kryptonit, Ultra-Morpho może zabić Batmana, Supermana, Robina i Metamorpho za jednym zamachem! Ale kto go stworzył? Dla kogo pracuje? Co zrobił Willowi Magnusowi, wynalazcy Metal Menów?!


CATWOMAN #55

Scenariusz TINI HOWARD
Rysunki NICO LEON
Okładka DAVID NAKAYAMA
Variant cover SWEENEY BOO
Variant cover DAN PANOSIAN
1:25 variant cover RIAN GONZALES
1:50 foil variant cover DAN PANOSIAN
AAPI Heritage Month variant cover FRANK CHO
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 16 maja
Prosto po wyjściu z aresztu Selina Kyle jest gotowa na nowe działania. Nie będzie pracować sama, ponieważ jej filozofia przyciąga coraz więcej przestępców z Gotham, ale nie jest jedyną kotką na ulicach. Eiko Hasigawa ma swój własny koci strój, a ich plany zmiany Gotham na zawsze nie powiedzą się, jeśli nie będą w stanie się dogadać. Czy ktoś powiedział walka kocic?


DARK KNIGHTS OF STEEL #11

Scenariusz TOM TAYLOR
Rysunki YASMINE PUTRI
Okładka DAN MORA
Variant cover EJIKURE
1:25 variant cover LUDO LULLABI
$3.99 US | 32 pages | 11 of 12 | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 23 maja
W przedostatnim rozdziale Trójca zjednoczyła się pod sztandarem nadziei, gdy wyruszają na wojnę z zagrożeniem ze strony Białych Marsjan! Ale jak głęboko zdrada złamała niepewny sojusz? Czy można odłożyć na bok gorzkie różnice, aby uratować planetę?


DETECTIVE COMICS #1072

Scenariusz RAM V
Rysunki RICCARDO FEDERICI
Okładka EVAN CAGLE
Backup written by SIMON SPURRIER
Backup art by STEFANO RAFFAELE
Variant cover KELLEY JONES
Variant cover MIKE PERKINS
1:25 variant cover SEBASTIAN FIUMARA
1:50 foil variant cover KELLEY JONES
$4.99 US | 40 pages | Variant $5.99 US (card stock)
W sprzedaży od 23 maja
Batman przybywa na nowe tereny Orgham (które kiedyś były ruinami Arkham Asylum), aby zbadać, co Orghamowie ukrywali bezpośrednio pod ziemią, która wieki temu połączyła Gotham z rodziną… w tym istnienie Batmana. Następnie, w dodatkowej historii, Gordon bada powód, dla którego Sorrow nie może być blisko Batmana… i nie jest to łatwe.


MULTIVERSITY: HARLEY SCREWS UP THE DCU #3

Scenariusz FRANK TIERI
Rysunki LOGAN FAERBER
Okładka AMANDA CONNER
Variant cover TYLER KIRKHAM
1:25 variant cover AMANDA CONNER
$4.99 US | 32 pages | 3 of 6 | Variant $5.99 US (card stock)
W sprzedaży od 9 maja


POISON IVY #12

Scenariusz G. WILLOW WILSON
Rysunki MARCIO TAKARA
Okładka JESSICA FONG
Variant cover JENNY FRISON
Variant cover XERMANICO
1:25 variant cover MATEUS MANHANINI
1:50 foil variant cover JENNY FRISON
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 2 maja
Wycieczka Ivy i Janet dobiega przerażająco kuszącego końca, gdy Pamela Isley mierzy się z niezamierzonymi owocami swojej morderczej podróży. Czy wróci do Harley w jednym kawałku, czy też Ivy zostanie dodana do listy ciał Gløpa?


THE BATMAN & SCOOBY-DOO MYSTERIES #8

Scenariusz SHOLLY FISCH
Rysunki i okładka ERICH OWEN
$2.99 US | 32 pages
W sprzedaży od 9 maja
Batman mierzy się ze swoim najgroźniejszym wrogiem: starożytnym Bat Spirit! Jeśli to nadprzyrodzone zagrożenie osiągnie swój cel, wszystkie inne nietoperze zostaną pokonane, pozostawiając mu władzę nad światem. Brzmi jak robota dla Mystery Inc.! Dlaczego więc Batman pracuje z nowym zespołem nastolatków?


THE JOKER: THE MAN WHO STOPPED LAUGHING #8

Scenariusz MATTHEW ROSENBERG
Rysunki i okładka CARMINE DI GIANDOMENICO
Backup art by FRANCESCO FRANCAVILLA
Variant cover FRANCESCO MATTINA
Variant cover CLAY MANN
1:25 variant cover IVAN TAO
$5.99 US | 40 pages | (all covers are card stock)
W sprzedaży od 2 maja
Po potrąceniu przez pociąg Joker budzi się w kanałach Gotham pod opieką… Solomona Grundy’ego?! Podczas gdy jego umysł i ciało dochodzą do siebie, Clown Prince of Crime i jego nowy pomocnik dowiadują się, że nie są jedynymi potworami, które obecnie nazywają kanały domem! A drugi Joker obrał kurs na znalezienie i zniszczenie swojego alter ego…


TIM DRAKE: ROBIN #9

Scenariusz MEGHAN FITZMARTIN
Rysunki NIKOLA ČIŽMEŠIJA
Okładka NIKOLA ČIŽMEŠIJA
Variant cover SERG ACUNA
$3.99 US | 32 pages | Variant $4.99 US (card stock)
W sprzedaży od 23 maja
Batwoman ma krew na rękach, gdy znajomy wróg podnosi głowę i tworzy przepaść między nią a Robinem. Czy naprawdę wiemy, do czego jesteśmy zdolni?


PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
1
0
sekund
2
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):