Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Już jesienią rozpocznie się nowy crossover od DC Comics. W centrum “The Gotham War” znajdą się po przeciwnych stronach Batman i nowa szefowa światka przestępczego, Catwoman.

W Gotham toczy się bitwa między Nietoperzem a Kotką, ale poziom przestępczości w Gotham City spada… czy może to być coś złego? Po wydarzeniach z koszmarów, które nawiedzały Batmana w “Batman in Knight Terrors: Batman”, “Batman/Catwoman: The Gotham War” rozpoczyna się 29 sierpnia 2023 roku. Akcja crossoveru Dawn of DC rozgrywa się w seriach “Batman” i “Catwoman”, a także w specjalnych one-shotach i miniserii.

Skoordynowane wysiłki w Gotham City doprowadził do zmniejszenia liczby brutalnych przestępstw, ale jakim kosztem? Złoczyńcy rozpraszają się, gdy ich życie zaczyna się kruszyć pod rządami nowego reżimu. Kiedy Batman dochodzi do siebie po epickiej bitwie w Multiverse i horrorze Knight Terrors, w jego umyśle pojawia się jedno imię. Jedno imię w sercu tego nowego, bezpieczniejszego Gotham: Catwoman.

Konflikt, który wrze od ponad roku, w końcu wychodzi na ulice i rozbija bat-rodziny, gdy wybuchnie wojna! Autorzy Chip Zdarsky i Tini Howard oraz artyści Mike Hawthorne i Adriano Di Benedetto przedstawiają pierwsze ujęcie wojny w Gotham na łamach “Batman/Catwoman: The Gotham War – Battle Lines #1”, dostępnego w sprzedaży od 29 sierpnia!

Akcja drugiej części historii “Batman/Catwoman: The Gotham War” rozgrywa się na łamach “Batman #137”, od 5 września, napisanego przez Chipa Zdarsky’ego z grafiką i główną okładką autorstwa Jorge Jimeneza. Batman przybywa do Gotham City, pełen wściekłości i siły, bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowany, by ocalić swój dom. Ale nowy krajobraz zmienił przyjaciół we wrogów. Czy ktoś może powstrzymać jego rządy terroru? Czy powinni?

Ciąg dalszy Batman/Catwoman: The Gotham War nastąpi w “Catwoman #57” autorstwa Tini Howard z grafiką Nico Leona. Podczas gdy Batman czuje się coraz bardziej odizolowany, Selina nigdy nie jest sama. Z ochotniczą armią i dwoma potężnymi generałami u jej boku balet między nią a Brucem rozpoczyna swój kolejny akt z szokującym zwrotem akcji. “Catwoman #57” będzie dostępna w sprzedaży od 19 września.

W ramach Gotham War pojawi się także dwuczęściowa miniseria “Batman/Catwoman: The Gotham War: Red Hood” od scenarzysty Matthew Rosenberga i artysty Nikoli Čižmešija. Wojna w Gotham podzieliła bat-rodzinę w dramatyczny sposób – a najbardziej w przypadku Jasona Todda. To oszałamiające wydarzenie na zawsze odmieni los mężczyzny, który nosi Czerwony Kaptur! “Batman/Catwoman: The Gotham War: Red Hood #1” będzie dostępny w sprzedaży od 26 września.

Scenarzyści Chip Zdarsky i Tini Howarda oraz artyści Mike’a Hawthorne’a i Adriano Di Benedetto zwieńczy zwieńczą crossover z “Batman/Catwoman: The Gotham War – Scorched Earth #1”, który będzie dostępny od 31 października.

Źródło: DC.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):