Forum
Już wkrótce
  • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
  • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,

W lutym przyszłego roku do sprzedaży trafi powieść graficzna “Barkham Asylum” skierowana do czytelników w wieku 8-12 lat, nic więc dziwnego, że jej bohaterami będzie pupile superzłoczyńców.

Psotne zwierzaki superzłoczyńców z Gotham jednoczą się, by uciec w nowej powieści graficznej DC “Barkham Asylum”, stworzonej przez scenarzystę i rysownika Yehudi Mercado (“Shazam! Thundercrack”).

Kiedy super-złoczyńcy z Gotham trafiają do Arkham Asylum, ich milusińscy trafiają do schroniska o zaostrzonym rygorze, znanego jako Barkham Asylum. Kłaki latają, gdy Jester, pies Jokera, zostaje wtrącony do wspólnej celi z wygadanym bezpańskim kotem o imieniu Penny. Będą musieli współpracować, aby dowiedzieć się, co knuje zły dr Hugo Mange. A jedynym sposobem na powstrzymanie tej przerażającej drużyny jest wygranie konkursu talentów i wizyta u swoich panów w Arkham. Joker na pewno pomoże! Co może pójść nie tak z takim planem?

„Tworząc tę powieść graficzną, czerpałem inspirację z własnego doświadczenia z czasów dorastania” — powiedział twórca Yehudi Mercado. „W szkole byłem klasowym klaunem w wyniku czego spędziłem dużo czasu w kozie. Mogę więc na swój sposób utożsamiać się z głównym psem, Jesterem.”

„Jedynym, czego chce Jester, jest rozśmieszanie ludzi, więc w jego mniemaniu jego pan nie jest taki zły. Zamknięty z nim jest niewinny bezpański kot o imieniu Penny, samotnik, który odrzuca prośbę Jestera o dołączenie do jego stada. Ale jeśli chcą wydostać się z tego bajzlu, będą musieli połączyć siły. A jeśli bezpański kot i pies Jokera mogą się dogadać, to może jest nadzieja dla nas wszystkich!”

Licząca 144 strony powieść graficzna “Barkham Asylum” trafi do sprzedaży w USA 6 lutego 2024 roku.

Źródło: DC.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"