20 lipca na platformie streamingowej Max zadebiutuje wyreżyserowany przez Leslie Iwerks i Marka Catalene 3-częściowy dokument “Superpowered: The DC Story”, którego narratorką została Rosario Dawson.

Bezprecedensowe spojrzenie na trwałą i wpływową spuściznę DC, pozwalająca fanom odkryć na nowo uniwersum postaci, a także pochodzenie kultowego wydawnictwa komiksowego, jego ewolucję i prawie dziewięćdziesięcioletni wpływ kulturowy na wszystkie media artystyczne. Zawiera mnóstwo wywiadów z najbardziej płodnymi twórcami w branży i aktorami, którzy przenoszą swoje kultowe postacie ze stron komiksów na ekran, “Superpowered: The DC Story” przypomina nam, że sercem DC są komiksy – czterokolorowe fantazje, które na zawsze pobudziły wyobraźnię i napełniły nadzieją.

W materiale znalazło się ponad 60 nowych i archiwalnych wywiadów z aktorami i dyrektorami wykonawczymi, w tym nowym szefem DC Studios, Jamesem Gunnem, Melissą Benoist z “Supergirl”, twórcą Arrowverse Gregiem Berlantim, Kaley Cuoco (“Harley Quinn”) i Lyndą Carter (“Wonder Woman”) oraz Regina King i Damon Lindelof (serial “Watchmen”).

W dokumencie usłyszymy również: Bruce’a Timma, Tima Burtona, Mike’a Carlina, Henry’ego Cavilla, Gal Gadot, Patty Jenkins, Dwayne Johnson, Michaela Keatona, Zoë Kravitz, Jima Lee, Zachary’ego Levi, Toma Mankiewicza, Jasona Momoa, Christophera Nolana, Roberta Pattinsona, Johna Ridleya, Margot Robbie, Michaela E. Uslana, Marka Waida oraz Christophera Reeve.

https://www.youtube.com/watch?v=_N1rHNQKjmM

Odcinek 1: The Hero’s Journey

Od ponad 85 lat DC jest domem dla uniwersum kultowych postaci i niezrównanej historii, ale jego początki sięgają genialnych umysłów, które stworzyły trójcę superbohaterów: Supermana, Batmana i Wonder Woman. Od przetrwania do odrodzenia, DC w walce o bycie na bieżąco porusza się po narodzinach pomocnika, troskach rodziców po drugiej wojnie światowej i przejęciu korporacji.

Odcinek 2: Coming of Age

W okresie spadającej sprzedaży komiksów śmiały ruch resetuje całe uniwersum DC, ponieważ firma postanawia również zaryzykować wprowadzając nowy film o Supermanie. Podczas gdy rywale zaczynają zajmować się palącymi problemami społecznymi, zdeterminowane DC przedstawia swojego pierwszego czarnego superbohatera i przełamuje granice historii pod szyldem nowego wydawnictwa, Vertigo Comics, mając nadzieję, że komiksy dojrzeją do wiekuistej formy sztuki dla dorosłych.

Odcinek 3: A Better Tomorrow

Zmęczeni byciem wykluczonymi z dyskusji, grupa różnorodnych twórców tworzy Milestone Media, aby dać głos marginalizowanym postaciom i historiom zrodzonym z ich własnych doświadczeń. Po ponad ośmiu dekadach historii wizjonerzy DC spoglądają w przyszłość, która jest reprezentatywna dla wszystkich w ich stale rozwijającym się wszechświecie.

Źródło: TV Line

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
5
minut
0
5
sekund
1
3
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):