Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafiły komiks “Nightwing. Skok w światło. Tom 1” (348 strony, 119,99 zł).

Pierwszy tom przygód Nightwinga w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Dick Grayson wraca do Blüdhaven! Jego życie zaczyna się powoli układać. Przeprowadza się do nowego mieszkania i przygarnia uroczego szczeniaczka. Na jego drodze pojawia się ponownie Barbara Gordon i tym razem wszystko wskazuje na to, że może okazać się tą jedyną. Dbanie o bezpieczeństwo Blüdhaven to duże wyzwanie, zwłaszcza teraz, gdy w mieście panoszy się najstraszliwszy wróg Nightwinga – tajemniczy łotr pozbawiający swoje ofiary serca znany jako Heartless. Jakby tego było mało, stanowisko burmistrza w mieście, którego przysięgał chronić Nightwing, obejmuje osoba o nazwisku… Zucco. 

Kiedy Dick bada przeszłość osoby noszącej nazwisko mordercy jego rodziców, odkrywa szokujące fakty, a te na zawsze zmienią jego życie. Poza tym miliarder Dick Grayson ogłasza swoje plany dotyczące powołania Fundacji imienia Alfreda Pennywortha. Jednym z jej celów ma być pomoc bezdomnym dzieciom w znalezieniu domu. Blockbuster, potężny kryminalista działający w Blüdhaven, czuje się zagrożony – ma wrażenie, że władza nad miastem wymyka mu się z rąk. Zaciska więc zęby i każe swoim zabójcom dorwać Graysona. 

W albumie pojawiają się gościnnie także Flash, Tytani, a nawet Superman (w tej roli Jon Kent). 

Album zawiera również wyjątkową, nominowaną do Nagrody Eisnera historię z zeszytu „Nightwing” #87 – jej cała fabuła toczy się na jednym, rozrysowanym na dwadzieścia dwie strony kadrze. Tom Taylor („DCeased”, „Injustice”) oraz Bruno Redondo („Injustice”, „Suicide Squad: Zła krew”) wyprowadzają Nightwinga z cienia Nietoperza i kierują go w stronę światła! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Nightwing” #78–91, „Superman: Son of Kal-El” #9, „Nightwing Annual” 2021.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Tom Taylor
Ilustrator: Bruno Redondo
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 348
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 23.08.2023
Cena: 119,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Z tą ceną chyba odpuszczam. Joker: Polowanie na klauna kosztował tyle samo przy blisko 100 stronach większej obiętości.

za
dni
1
3
6
godzin
1
9
minut
4
5
sekund
0
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):