Dzisiaj do sprzedaży trafił 53. tom Wielkiej Kolekcji Komiksów “Batman: Killer Croc powstaje” w cenie 44,99 zł (w prenumeracie 39,99 zł. Kolejny komiks związany z Batmanem – “Supersynowie: Kiedy dorosnę” – będzie można kupić 30 sierpnia.

W latach 1980-1983 scenarzysta Gerry Conway był pionierem komiksowej narracji: tworzył jedną zwartą historię, ukazującą się w odcinkach w dwóch równolegle publikowanych seriach o przygodach Mrocznego Rycerza – “Batmanie” i “Detective Comics”, co wcześniej nigdy nie miało miejsca. Zwieńczeniem pracy Conwaya nad Batmanem była siedmioczęściowa opowieść, w której pojawili się przyszły Robin – Jason Todd oraz złoczyńca Killer Croc, ze specjalnym 56-stronicowym zeszytem finałowym, w którym wszyscy przeciwnicy Batmana połączyli siły przeciwko niemu. Tę niezwykłą, epicką opowieść prezentujemy po raz pierwszy w całości.

W tomie znajdziecie ponadto przepiękne ilustracje autorstwa Gene’a Colana (Tomb of Dracula, Widmowa Strefa), Dona Newtona (Shazam!, Infinity, Inc.) i innych, a także obszerny esej o pracy Conwaya i spółki nad tymi przełomowymi zeszytami serii komiksowych Batman i Detective Comics.

Autorzy: Gerry Conway
Rysunki: Gene Colan, Don Newton, Curt Swan, Dan Jurgens

Liczba stron: 200

Tom zawiera: Detective Comics #523–526; Batman #357–359

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
6
godzin
0
9
minut
1
8
sekund
1
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):