W maju do wydań DC Black Label dołączy kolejny tytuł, “The Boy Wonder”, którego głównym bohaterem będzie Damian Wayne.

W tej pięcioczęściowej serii wizjonerski scenarzysta/artysta Juni Ba odcisnął swoje piętno na ponadczasowej historii Batmana i Robina, łącząc złożoną historię bohaterów w przystępną i przejmującą bajkę.

Młody książę Damian Wayne został wychowany na dziedzica straszliwej Ligi Zabójców, aby podążać śladami swojej zabójczej matki, Talii, oraz samego Głowy Demona, swojego dziadka Ra’s al Ghula.

Jednak wszystko zmieniło się, gdy jego ojciec, Batman, odzyskał go i przywiózł z powrotem do Gotham City. Jako Robin, młody Damian nagle odkrył, że jest jednym z kilku książąt, którzy wcześniej pełnili tę rolę: Nightwing, Red Hood i Red Robin… a Damian nie chce być “tylko” kimś. Kiedy jednak jego ojciec zostaje zmuszony do opuszczenia miasta z powodu pilnych spraw, a fala porwań towarzyszy szeptom o demonie grasującym po ciemnych zaułkach Gotham, Damian znajdzie się w walce u boku swoich przybranych braci – i w procesie dowie się, co naprawdę oznacza bycie Robinem!

“W Robienie jest coś kwintesencjalnie zabawnego i superbohaterskiego” – mówi Ba. “Dla mnie jest uosobieniem przygody i zdumienia dziecka. Pochodząc z pokolenia fanów uwielbiających Batman: The Animated Series, chcę, aby The Boy Wonder oddał zabawę epizodycznej przygody i fascynujących postaci w dostępnej opowieści, którą każdy może cieszyć się niezależnie od wcześniejszej historii,” dodaje Ba. “I wybrałem do tego mojego ulubionego małego gremlina Damiana, bo kto lepiej może nas nauczyć o bohaterstwie i rodzinie niż ktoś, kto w głębi duszy obawia się, że nie jest wystarczająco dobrym człowiekiem, by na to zasłużyć? Historia będzie zabawna, ale też wzruszająca.”

“The Boy Wonder #1” trafi do sprzedaży w USA 7 maja.

Źródło: DC.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
3
6
godzin
1
8
minut
3
5
sekund
5
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):