Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Czy nim w podczas New 52 wprowadzono Talona, wcześniej postać o tym imieniu zadebiutowała w “Batman Chronicles #6”?
Tak

W 2011 roku DC wprowadziło reset uniwersum “The New 52”. Seria “Batman” trafiła w ręce scenarzysty Scotta Snydera i artystów Grega Capullo i Jonathana Glapiona, a pierwsza historia wprowadziła Trybunał Sów, tajemniczą organizację, która pozostając w cieniu manipulowała historią Gotham City.

Agenci Trybunały znani byli jako Taloni. Do znanych postaci w tej roli zalicza się Williama Cobba, który był pradziadkiem Dicka Graysona, i Lincolna Marcha, który twierdził, że był dawno zaginionym bratem Batmana, Thomasem Wayne’em Jr. Jeden młody Talon, Calvin Rose, opuścił grupę przed uzyskaniem zdolności przedłużających życie i otrzymał własną serie komiksów pt. “Talon”.

Co ciekawe nie byli to PIERWSI Taloni w komiksach o Batmanie (nie licząc ptaka, Talona, który był sokołem współpracownika Bane’a, Birda). Wcześniej Talon pojawił się na łamach “Batman Chronicles #6” i był wrogiem Ra’s al Ghula.

“Batman Chronicles #6” ukazał się kiedy na łamach różnych bat-tytułów trwał crossover “Legacy”, będący kontynuacją historii “Contagion”, z istotną rolą Ra’s al Ghula. Numer ten nie był jednak, mimo obecności Ra’sa, częścią “Legacy”. Historia autorstwa Marka Nevinsa i rysowników Jesse Delperdanga i Raya McCarthy’ego, a także Enrique Alcateny, wprowadziła nową postać o imieniu Talon, która była nieśmiertelna jak Ra’s.

W sekwencji retrospekcji poznajemy historię Talona, który wieki temu sprzymierzył się z Ra’s przeciwko trzeciemu nieśmiertelnemu znanemu jako Blackheart.

Talon poznał sekret plemienia Wayanmede, ale nie wykorzystał swojej mocy by powstrzymać niszczycielski atak Blackhearta. Ra’s chciał poznać jego sekret by mógł zjednoczyć rdzennych Amerykanów i zapobiec takim tragediom.

Chociaż w zakończeniu Batman liczy, że jeszcze spotka Talona, to tak się nie stało.

Mark Nevins ma za sobą głównie karierę akademicką i tylko kilka napisanych komiksów. To rodzi pytanie, dlaczego w trakcie crossovera “Legacy” napisał historię o Ra’s al Ghulu? W innym przypadku mogłoby się wydawać, że to przypadkowa historia, ale w środku crossovera?

Tak całą sprawę wyjaśnił Darrena Vincenzo, ówczesny redaktor odpowiedzialny za “Batman Chronicles” i crossover “Legacy”.

Mark jest przyjacielem z dzieciństwa z szalenie wysokim IQ, z którym chciałem pracować. Próbowaliśmy zatwierdzić propozycję, ale trafiliśmy na przeszkody z redaktorami grupowymi, więc zrobiliśmy to jako “pilot” dla postaci o imieniu Talon. Szczerze mówiąc, nie pamiętam, dlaczego nie powstało więcej historii. Może przedstawiałem propozycje ale zostały one odrzucone? Nie pamiętam.

Darren chciał więc współpracować ze swoim starym przyjacielem, Markiem, i próbowali wprowadzić postać Talona ale to nie zadziałało, więc wykorzystali antologię “Batman Chronicles”, aby wypróbować ten pomysł, mimo że był to sam środek crossoveru z Ra’sem.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):