DC Comics ujawniło kolejne szczegóły na temat wydarzenia “Absolute Power”. Pierwszy numer czteroczęściowej miniserii trafi do sprzedaży 3 lipca, a już 4 maja wydany zostanie “Absolute Power 2024 FCBD Special Edition”.

Trójca zła DC – Brainiac Queen, Failsafe i Amanda Waller – trzyma wszystkie karty w swoim ostatecznym gambicie, aby wyeliminować wszystkich metaludzi we wszechświecie DC! Batman, Wonder Woman, Superman i reszta największych na świecie superbohaterów DC stawiają ostatni opór w “Absolute Power”, hitowym wydarzeniu DC tego lata, którego nie można przegapić.

“Absolute Power: Ground Zero #1” (w sprzedaży od wtorku, 25 czerwca)

Podczas gdy Wszechświat DC przygotowuje się na atak Absolute Power, klucz do przechwycenia wszystkich mocy metaludzi na Ziemi zostanie w końcu odblokowany w tym obszernym one-shocie. Łącząc wydarzenia z serii “Batman”, “Superman”, “Action Comics” i “Suicide Squad: Dream Team”, “Absolute Power: Ground Zero #1” przenosi całkowitą dominację Amandy Waller na progi superbohaterów DC, wykorzystując połączoną siłę Failsafe, Brainiac Queen i Suicide Squad.

“Absolute Power #1” (w sprzedaży od środy, 3 lipca)

Połączone moce Failsafe i Brainiac Queen w końcu dały Amandzie Waller możliwość przechwytywania mocy każdego metaludzi na Ziemi, zarówno superbohatera, jak i superzłoczyńcy. Gdy na ulicach wybucha chaos, a masowa kampania dezinformacyjna wpływa na opinię publiczną, dowódczyni Suicide Squad metodycznie atakuje najpotężniejszych superbohaterów DC i ich sojuszników. Ale pomimo tego wszystkiego, co stoi przed Supermanem, Wonder Woman i innymi metaludźmi DC, formuje się opór, z Batmanem na czele.

“Absolute Power: Task Force VII” to wydawana co dwa tygodnie seria towarzysząca, która bada wydarzenia z Absolute Power z perspektywy super-złoczyńców, gdy Trójca Zła współpracuje z połączonymi mocami Amazo i technologią Failsafe w ich dążeniu do wyeliminowania wszystkich metaludzi.

W sprzedaży od 10 lipca, “Absolute Power: Task Force VII #1” autorstwa Leah Williamsa z grafiką Caitlin Yarskyprzedstawia Ostatniego Syna. Żywa broń Waller wyeliminowała zagrożenie ze strony Supermana i wszystkich jego sojuszników w Metropolis, a teraz skupia się na innym klanie metaludzi DC Universe: Shazamie, Mary Marvel i reszcie Shazfamily.

24 lipca obywateli Atlantydy czeka wrogie przejęcie, ponieważ “Absolute Power: Task Force VII #2” wprowadza robota Amazo znanego jako Depth Charge. Depth Charge ukradł nie tylko moce Aquamana, ale także jego tron, a ludność Atlantydy musi albo trzymać się linii, albo ryzykować, że ich moce również zostaną odebrane. W tym ekscytującym one-shocie autorstwa scenarzysty Johna Laymana i artysty Maxa Raynora Mera i reszta rodziny Aquamana muszą rozpocząć rewolucję, nie dając się wykryć.

“Absolute Power: Task Force VII #3” kończy miesiąc z hukiem 31 lipca, gdy robot Amazo Jadestone absorbuje moce Justice Society of America. Ale po tym, jak został naruszony przez siłę woli Zielonej Latarni Alana Scotta, Jadestone staje przed możliwością podejmowania własnych decyzji. Czy nadal będzie wykonywać rozkazy Waller, czy też będzie korzystać z wolnej woli, podczas gdy pozostali członkowie JSA próbują uratować swoich kolegów z drużyny i uciec do Fate Towe? Dowiedz się tego z tej historii od scenarzysty serii “Green Lantern” Jeremy’ego Adamsa i artysty Marco Santucciego.

“Absolute Power: Origins #1” (z 3) (w sprzedaży od 24 lipca)

W tej trzyczęściowej serii autorstwa nagrodzonego Oscarem scenarzysty Johna Ridleya (“The Other History of the DC Universe”, “I Am Batman”) i artystki Alithy Martinez poznajemy ostateczną historię jednej z najbardziej śmiercionośnych postaci we wszechświecie DC.

Amanda Waller jest siłą napędową “Absolute Power” i od dawna ma poważny topór do szlifowania przeciwko metaludzi. Dowiedz się, co doprowadziło ją do tego miejsca w opowieści o tym, jak Waller poniosła katastrofalną stratę i jak przekształciła swoją bezsilność w ścieżkę zemsty, napędzaną dwoma słowami, które zmieniły jej życie i życie wszystkich we wszechświecie DC: NIGDY WIĘCEJ.

“Absolute Power” i Trójca zła wpłyną na cały wszechświat DC, ale najbardziej uderzą w trójcę superbohaterów DC – Batmana, Wonder Woman i Supermana. W lipcu fani zobaczą również, jak ci superbohaterowie radzą sobie z tym zagrożeniem w swoich własnych seriach.

Przełomowy 150. numer “Batmana”, w sprzedaży od 2 lipca, to nie tylko legendarny artysta DC i współzałożyciela Milestone Media Denys Cowan, który dołączył do scenarzysty Chipa Zdarsky’ego i artysty Jorge’a Jiméneza w głównej historii, ale także duet Zdarsky’ i Mike Hawthorne (“The Bat-Man of Gotham”) w historii powiązanej z “Absolute Power”, w której Batman i Catwoman planują najbardziej niebezpieczny napad w swoim życiu. Cel: Amanda Waller!

17 lipca, na łamach “Wonder Woman #11”, poszukiwanie prawdy przez Dianę zostaje wstrzymane, gdy staje ona twarzą w twarz z najnowszą zabawką Waller, robotem Amazo gotowym odebrać jej wszystkie moce na dobre! Wonder Woman przyda się każda pomoc, aby przetrwać; dowiedz się, czy Justice League Dark sprosta temu zadaniu w tym tie-inie “Absolute Power” autorstwa Toma Kinga, Tony’ego S. Daniela i Belén Ortegi.

Również w sprzedaży 17 lipca, “Superman #16” nie tylko zawiera tie-in “Absolute Power”, ale także wita ulubionego artystę fanów Jamala Campbella z powrotem w serii napisanej przez Joshuę Williamsona. Z powodu ataku Amazo przez Ostatniego Syna, Superman jest ranny i bezsilny, wycofując się do Fortress of Solitude. Gdy jego dom staje się schronieniem dla ocalałych, Człowiek ze Stali musi udać się na niebezpieczną misję do królestwa magii wraz z posługującą się czarami Zatanną.

Źródło: DC.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
0
6
sekund
0
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):