Forum
Już wkrótce
  • Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • Batman. Failsafe. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • "New Teen Titans: Terminator i Trigon" (WKDCBiZ) - 19 cze 2024,
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,

Dzisiaj do sprzedaży nakładem wydawnictwa Egmont trafiły komiksy “Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3” (400 stron, 159,99 zł), “Batman: Długie Halloween” (468 stron, 179,99 zł), “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2” (192 strony, 32,99 zł) i “Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2” (300 stron, 119,99 zł).

“Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3”

Trzeci tom siedmiotomowej sagi o upadku Gotham. „Batman: Ziemia Niczyja” to jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.
Trzęsienie ziemi zrujnowało Gotham, a rząd Stanów Zjednoczonych jest bliski całkowitego odcięcia miasta od reszty świata. Jednak Bruce Wayne przysięgał ratować Gotham przed wszystkimi zagrożeniami, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Musi więc zostawić kostium Batmana, założyć garnitur i udać się do Waszyngtonu, by walczyć o przetrwanie Gotham. Tymczasem w cieniu czai się tajemniczy Nicholas Scratch, który zrobi wszystko, aby Gotham stało się Ziemią Niczyją! Poznamy też losy Azylu Arkham, który po trzęsieniu ziemi został pozbawiony środków niezbędnych do funkcjonowania.

Ostatni tom poprzedzający główne wydarzenia związane z „Ziemią niczyją”. Bruce Wayne, Robin, Nightwing i wielu innych bohaterów kolejny raz próbują uratować swoje miasto – tym razem przed rządem Stanów Zjednoczonych.

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Greg Rucka czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Jim Aparo, Mark Buckingham, William Rosado oraz wielu innych.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #727–729, „Batman” #560–562, „Batman: Shadow of The Bat” #80–82, „The Batman Chronicles” #14–16 oraz „Azrael” #47–50.

Seria/cykl: BATMAN
Scenarzysta: Greg Rucka, Alan Grant, Chuck Dixon
Ilustrator: Mark Buckingham, Jim Aparo, William Rosado
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 400
Wymiary: 17.0×26.0cm
Data premiery: 29.05.2024
Cena: 159,99 zł

“Batman: Długie Halloween”

Halloween. Boże Narodzenie. Dzień Świętego Patryka. Wielkanoc. Wraz z upływem dni w kalendarzu w Gotham rośnie liczba ofiar mordercy, który zabija tylko w święta. Prokuratura wypowiada zabójcy wojnę, jednak policja jest bezradna. W odpowiedzi na przemoc ogarniającą miasto pojawia się samozwańczy, działający nocą bohater, znany odtąd jako Batman. 

Laureaci Nagrody Eisnera Jeph LOEB (BATMAN: HUSH, SUPERMAN NA WSZYSTKIE PORY ROKU) i Tim SALE (BATMAN: NAWIEDZONY RYCERZ, CATWOMAN: RZYMSKIE WAKACJE) przedstawiają wciągającą opowieść z początków kariery zamaskowanego obrońcy Gotham. Zobaczymy w niej największych wrogów Batmana, poznamy też tragiczną historię narodzin złoczyńcy zwanego Two-Face. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach THE LONG HALLOWEEN #1–13 oraz ABSOLUTE BATMAN: THE LONG HALLOWEEN, a także ponad 30 stron dodatków – wywiadów z twórcami, szkiców i rysunków. 

Seria/cykl: DC DELUXE
Scenarzysta: Jeph Loeb
Ilustrator: Tim Sale
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda z obwolutą
Liczba stron: 468
Wymiary: 18.0×27.5cm
Data premiery: 29.05.2024
Cena: 179,99 zł

“Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2”

Batman musi mierzyć się z coraz potężniejszymi wrogami, dlatego prosi Luciusa Foxa o zmodyfikowanie swojego Justice Bustera tak, aby był w stanie poradzić sobie również z istotami posiadającymi supermoce. 

W barze zostają znalezione ciała gangsterów z ustami rozciętymi nożem. Batman nie wierzy, że to tylko bójka między rywalizującymi gangami i postanawia ruszyć ich tropem… 

Tymczasem Dickowi Graysonowi udaje się zostać asystentem tajemniczego detektywa. Odkrywa, że prowadzi on śledztwo w sprawie śmierci małżeństwa Wayne’ów, przekonany, że prawdziwy zabójca wciąż jest na wolności… 

Mangę stworzyli Eiichi Shimizu („Ultraman”) i Tomohiro Shimoguchi („Ultraman”).

Seria/cykl: MANGA, MANGA DC
Scenarzysta: Tomohiro Shimoguchi, Eiichi Shimizu
Ilustrator: Tomohiro Shimoguchi, Eiichi Shimizu
Tłumacz: Paweł Dybała
Typ oprawy: miękka
Liczba stron: 192
Wymiary: 14.8×21.0cm
Data premiery: 29.05.2024
Cena: 32,99 zł

“Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2”

Drugi tom przygód Nightwinga w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Dick Grayson wykorzystał środki z Fundacji imienia Alfreda Pennywortha do stworzenia azylu dla bezdomnych dzieci. Złoczyńcy uznali to za próbę zdobycia częściowej kontroli nad Blüdhaven. Na szczęście miasto jest pod ochroną Nightwinga, Tytanów oraz nowej pani komisarz. Jednak wszystko się zmienia, gdy Heartless składa Blockbusterowi ofertę nie do odrzucenia, a Blockbuster odkrywa szpiega w swoich szeregach i z pewnością nie jest z tego zadowolony. Także inne rodziny przestępcze ściągają do Blüdhaven, próbując przejąć miasto jako własne… w tym sam Tony Zucco, którego „córka” Melinda Zucco jest teraz burmistrzynią. Czy coś może pójść nie tak? 

Bestsellerowy duet Toma Taylora i Brunona Redondo kontynuuje niezapomnianą opowieść o Nightwingu. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Nightwing” #92–100 oraz „Nightwing Annual” 2022.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Tom Taylor
Ilustrator: Bruno Redondo
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 300
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 29.05.2024
Cena: 119,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
1
1
godzin
1
0
minut
0
8
sekund
5
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):